Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Сеа воопшто не гледам кошарка, ама порано кога гледав страсно навивав за Лејкерси. Добри времиња беа тоа, Коби и Шекил беа династија, и сега не е лошо ама далеку е Лејкерс од тоа време.
Позз фанови на Л.А.Лејкерс :helou:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Сеа воопшто не гледам кошарка, ама порано кога гледав страсно навивав за Лејкерси. Добри времиња беа тоа, Коби и Шекил беа династија, и сега не е лошо ама далеку е Лејкерс од тоа време.
Позз фанови на Л.А.Лејкерс :helou:

Поззз и до тебе ман...биди ни активен на форумов и ќе видиш дека и оваа сезона не сме воопшто лоши...

СЕГА ги нема Роберт Хори , Рик Фокс , Шек the BIG о`нил , тајрон лу ,харпер и остали......ама верувај има многу нови солидни момци...предводени од едниот и единствен ,најдобриот во историјата Фил тхе босс Џексон заедно со No1. of the world Коби Брајант !!!!!!!
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Поззз и до тебе ман...биди ни активен на форумов и ќе видиш дека и оваа сезона не сме воопшто лоши...

СЕГА ги нема Роберт Хори , Рик Фокс , Шек the BIG о`нил , тајрон лу ,харпер и остали......ама верувај има многу нови солидни момци...предводени од едниот и единствен ,најдобриот во историјата Фил тхе босс Џексон заедно со No1. of the world Коби Брајант !!!!!!!
Тенкс дјуд :)

Ај ќе пратам што се дешава во фан клубов и ќе постирам од време на време, љубовта кон Лејкерси не ми е стивната, како може да стивне кога тогаш Лејкерси ми беа како денес Интер :), како денес паметам кога Хори им го закопа на вечните лузери од Сакраменто во последна стотинка, и разбудив се живо и диво дерејќи се :pos:

Ок, колку што пратам сеа, Брајант стандардно е несопирлив, доминација е човекот, а исто и Ламар Одом е супер играч.Не даваат на некоја македонска телевизија и ептен незгодни термини, затоа запоставив гледање НБА
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Поззз и до тебе ман...биди ни активен на форумов и ќе видиш дека и оваа сезона не сме воопшто лоши...

СЕГА ги нема Роберт Хори , Рик Фокс , Шек the BIG о`нил , тајрон лу ,харпер и остали......ама верувај има многу нови солидни момци...предводени од едниот и единствен ,најдобриот во историјата Фил тхе босс Џексон заедно со No1. of the world Коби Брајант !!!!!!!
yeye точно така баче!
Нема лабаво со Фил и Коби...дури и да ја пропушти сезонава Bynum (не дај боже) Lakers имаат големи шанси за тутулата...мора да го земат тоа што е нивно!!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Бинум е на клупата на Лејкерс, се смешкаше како да е се во ред, да се надеваме дека ќе се врати за плеј-офот :helou:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
море гледај брајант шо им прет...сам да им играт ќе ги победит :) :)
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Тенкс дјуд :)

Ај ќе пратам што се дешава во фан клубов и ќе постирам од време на време, љубовта кон Лејкерси не ми е стивната, како може да стивне кога тогаш Лејкерси ми беа како денес Интер :), како денес паметам кога Хори им го закопа на вечните лузери од Сакраменто во последна стотинка, и разбудив се живо и диво дерејќи се :pos:

Ок, колку што пратам сеа, Брајант стандардно е несопирлив, доминација е човекот, а исто и Ламар Одом е супер играч.Не даваат на некоја македонска телевизија и ептен незгодни термини, затоа запоставив гледање НБА

ЕЕ да да...тие времиња не се забораваат....

Роберт Хори на 0,3 секунди за победа против сакраменто....
Како Тајрон Лу го чуваше ајверсон во финалето со филаделфија...
Дуелите Фишер и Реџи Милер кој ке постигне повеќе тројки...
Како ни трепереше срцето кога Шек изведуваше слободни против Сан Антонио за победа..

И сето тоа надополнето со цепелините на Шек и Коби... а тоа коментирано от тоа јакото бате на МТВ....
Тоа навистина беа златните времиња , барем на нашата генерација..

Со комшијата се беревме една вечер кај него една кај мене...памтам после победата со портланд мислам во конференциското финале, игравме кошарка во 4 сатото наутро...ја разудивме цела мала..хехе

**********************************************************

П.с: back to new york game...

18 поени прва четвртина за коби...
Со исклучок на гасол...другите за никаде се, вкупно се на се имаат само 6 поени..

Ако не се подобри прецизноста на Радманович и ариза...мн тешко ке бидит
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Шо работи Коби луѓе мои, за едно полувреме 34 коша. луд е човекот, треба во некоја установа да го однесат, ги мрдна, јупиииииииииииииииииииииии

 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
И сето тоа надополнето со цепелините на Шек и Коби... а тоа коментирано от тоа јакото бате на МТВ....
Тоа навистина беа златните времиња , барем на нашата генерација..
Да да, заборавив да го спомнам коментаторот, мислам дека беше Љубомир Николоски, кога се дереше ,,Делирируум во Стејплсс Центааар'' хехе.Да тоа беа најдобрите времиња на Лејкерс за наша генерација, ајде може во иднина пак да имаат таква доминација :)
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.594
Поени од реакции
22.386
Бинум е на клупата на Лејкерс, се смешкаше како да е се во ред, да се надеваме дека ќе се врати за плеј-офот :helou:


Како што разбрав Бајнум ќе биде надвор од терените од 8 до 12 недели:toe:

Инаку за БОГОТ КОБИ немам зборови феноменална игра во двете пилуврениња...Гасол исто така феноменален ....
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Да да, заборавив да го спомнам коментаторот, мислам дека беше Љубомир Николоски, кога се дереше ,,Делирируум во Стејплсс Центааар'' хехе.Да тоа беа најдобрите времиња на Лејкерс за наша генерација, ајде може во иднина пак да имаат таква доминација :)
Дај Боже...и Николоски да му текне пак да коментира и ке биде :drk:
lol hahaha
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.594
Поени од реакции
22.386
Да да, заборавив да го спомнам коментаторот, мислам дека беше Љубомир Николоски, кога се дереше ,,Делирируум во Стејплсс Центааар'' хехе.Да тоа беа најдобрите времиња на Лејкерс за наша генерација, ајде може во иднина пак да имаат таква доминација :)


Во тоа време немаше утакмица на Лејкерс да не ја гледам ... Бев зајадан со цела маала оти бев за Лејкерс а другите за Сакраменто за Сан Антонио итн ... Најдобри времиња дефинитивно....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom