Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.126
Поени од реакции
8.194
Da imase eden so imase problem mesto mt.net na novite korisnici treba da pisuva t-home.com.mk
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Хммм ми треба малце помош пак :).

Една другарка има Маx Адсл и веќе 5 дена има проблеми никако не може да се конектира. Постојано и пишува погрешен јузер или пасворд. Таа ми вика 100% е сигурна дека јузерот и пасот се точни. Се јавила на 080012345 и викаат ресетирај рутер, остави го исклучен итн итн, ама пак нејќе. Потоа и рекле да проба директно без сплитер на модемот при што почнала да добива друг Error. Кога им го кажала то, тие викаат: Ех сега постојано пробувај да се конектираш и ќе се конектира! --- WTF?
Утре ќе појдам да видам што е проблемот, но сакав да прашам да не имал некој сличен проблем па да не се мачам ако не може да се реши, или да барам каде е проблемот.
Фала :helou:
Нека пиши 192.168.1.254 у интернет експлорер и кај интернет нека напрае Connect
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Што е работава со нетов, на секои 2 минути се исклу4ува, ми идеше тоа модемот преку прозор да го фрлам, се заебаваат овие со нас или што.....?
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
Којзнае.
Види сплитерот нешто да не те зеза.
Јас немам никакви проблеми. :)
 
P

Princ

Гостин
И кај мене го нема повеќе тој проблем.
Uptime:1 day, 6:12:09
Порано DSL конекцијата се синхронизираше на 2 минути, најдолго што држеше е 3-4 часа.

Јас ти препорачувам ако одамна имаш ADSL од т-хоум и немаш чепкано ништо, да се јавиш на 0800 12345 и да го пријавиш проблемов.
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
ама ова ти е D-Link модем-от?!
1636 hours = 68 дена :toe:
Да, бидејќи Принц горе спомна синхронизирање на модемот со централата. Него, не е тоа битно. Од пред 2 месеци по грешка ми пуштиле 8/1mbps, не дека се жалам...
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Се јавив али има некои сто стварно незнаат сто да ти кажат па ќутат цело време и на крај ке ти ре4ат провери си дали правилно ти е приклу4ена опремата, али нема везе еве сеа (и до прееска заебавасе) али сеа добро иде , па ке видиме понатаму..
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
99
Поени од реакции
8
ja sum na on net adsl i go imam istiot problem veke 2 nedeli,smeniv i oprema i prijavuvam edno 2-30 pati ali sve gjabe u m.p
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
Без поминат лимит, брзината последните два дена ми е оваа


Ќе пријавеле кај колегите :tapp:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Без поминат лимит, брзината последните два дена ми е оваа


Ќе пријавеле кај колегите :tapp:
Де ѕирни некоја страна поназад, барај во моите мислења едно програме smbd, тоа најверодостојно ќе ти покаже колкав е download/upload
 

Kajgana Shop

На врв Bottom