Навивачки групи во Македонија

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
kakva ekipa na rabotnicki so facite so najvise gi mrzev ....tasovski dime i toni grncarov leleeeeeej kako ke gi gleam jas neznam
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
kakva ekipa na rabotnicki so facite so najvise gi mrzev ....tasovski dime i toni grncarov leleeeeeej kako ke gi gleam jas neznam

Али не му ја мислите за шут однадвор затоа не се буни....

kako stoi na mzt sostavot so ima novo?

Јане,Мујо,Перо,Срки,Кралевски,Шеле,Бојан Николовски,Мики Деспотовиќ,чекаме на странци (претежно Срби) .....

Можда забораив некого...сепак ,касно е.....
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ja da prasam nes ama nikoj da ne si go svane kako provokacija tuku onaka informativni oti me interesira.City park boys ke navivaat li ovaa sezoa ili go prodolzuvaat nivniot bojkot...Ako ima nekoj i od F.A izvesten vo vrska so prasanjeto neka kaze.pozz
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Ja da prasam nes ama nikoj da ne si go svane kako provokacija tuku onaka informativni oti me interesira.City park boys ke navivaat li ovaa sezoa ili go prodolzuvaat nivniot bojkot...Ako ima nekoj i od F.A izvesten vo vrska so prasanjeto neka kaze.pozz
nema vekje bojkot site se vrakjame na tribinite osobeno za BIBL i taka nataka i ke bide poorganizirano i ke ima povekje pridonesi za navivacite
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Али не му ја мислите за шут однадвор затоа не се буни....




Јане,Мујо,Перо,Срки,Кралевски,Шеле,Бојан Николовски,Мики Деспотовиќ,чекаме на странци (претежно Срби) .....

Можда забораив некого...сепак ,касно е.....
Sega da vidame u 2riot preoden rok za stranci moze i tinja ke bide ali ne se bunam so bide neka bide
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Али не му ја мислите за шут однадвор затоа не се буни....




Јане,Мујо,Перо,Срки,Кралевски,Шеле,Бојан Николовски,Мики Деспотовиќ,чекаме на странци (претежно Срби) .....

Можда забораив некого...сепак ,касно е.....
Бојан Поповиќ прв странец бившиот центар на Пелистер.:smir:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Знам за тоа, слушнав ама нигде не видов дека е официјализирано...:helou:
Кажав пред некое време јас на форумот и можам да ти потврдам дека 90% доаќа кај вас од сигурни извори е немај мака.:helou:
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
ПЛАТЕНИ НАВИВАЧИ !

Да си од Скопје, а да не одиш на репрезентацијата, и да чекаш федерацијата да ти плати тогаш тоа ти се платени навивачи. Има навивачки групи што одат на репрезентацијата по 2-3 автобуси и тоа сами си плаќат се, и плус тоа земи го фактот дека не се од Скопје. Значи имат дупло повеќе трошок.

Ај кажи ми кога игра репрезентацијата во фудбал, дали барем еднаш Комити си ги платиле картите, или ФФМ им дава по 500 карти и повеќе ?
Оф мори мајко, тебе не ти е лесно!
Ф.А. официјално се група која го прати само МЗТ.Која е таа група што платила сама автобус за на репрезентација или за некое гостување во Македонија.Ја колку што знам само Ф.А. и Комити,Л.Ф. си имаат сами платено автобуси и имаат гостувано на свој трошок и тоа на утакмици на своите екипи, а не на Македонија.Значи на МЗТ и Вардар.Вие да не сте платиле некад сами гостување???Преиспитај се малце што збориш.Кажав и во предходниот пост дека нема група во моментов што би се организирала за еден обичен турнир на свој трошок да ја прати репрезентацијата.Кога озбилно треба се прати репрезентацијата сите Скопски нав групи се тука.Еве сега пред скоро година се гостуваше и во бугарија.Гостуваа Комити и Фемили и тоа на утакмица на Македонија (кошарка).И немој барем ти да збориш за платени навивачи.

За репрезентација (фудбал) не навлегувам во тоа кој како плаќал карти.Гостувањата на страна се платени и незнам што не ти е јасно на тебе!Полседното во Хрватска беше платено и гостуваа скоро сите нав групи од Скопје.

И смешно е да се праи муабет за еден обичен турнир.Нема никакво значење.Ај да имаше некој групи од страна па да се идеше организирано, ама вака?Ај доста ти е.

Да бе, навивачи на повик, оди сфати
Дечко тебе што не ти е јасно?
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
ПЛАТЕНИ НАВИВАЧИ !

Да си од Скопје, а да не одиш на репрезентацијата, и да чекаш федерацијата да ти плати тогаш тоа ти се платени навивачи. Има навивачки групи што одат на репрезентацијата по 2-3 автобуси и тоа сами си плаќат се, и плус тоа земи го фактот дека не се од Скопје. Значи имат дупло повеќе трошок.

Ај кажи ми кога игра репрезентацијата во фудбал, дали барем еднаш Комити си ги платиле картите, или ФФМ им дава по 500 карти и повеќе ?
da te prasam nesto zasto vie i lozari ne se organizirate da si platite avtobusi i karti da dojde vo sk da gi bodrite nastie??? ili jaki ste samo na zborovi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom