Навивачки групи во Македонија

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Абе доста јадете гом*а за тоа дали биле србомани, дали овие биле подобри од другите,дали се користи струмички дијалект итн.

ШТО НЕ ЗБОРУВАТЕ ЗА ТОА ДАЛИ ЌЕ ИМА НАВИВАЧКА ГРУПА НА УТАКМ ИЦАТА ПРОТИВ РОМАНТИЈА ДЕНЕС И ПРОТИВ ТУРЦИЈА И ЦРНА ГОРА?
Се прашувам да не се посрамотиме на навивачки план па да нема организирана група?Не сум во Скопје, не сум во тек со настаните, а на интернет нема ништо за тоа.

Ти глеј си за твојата група и не се мешај.Нема потреба.

Иначе да ти одговорам на прашањето.Незнам од која група очекуваш да се појави на утакмициве.И незнам како може да се посрамотиме на навивачки план?Навивачка група нема да има колку што сум запознаен.Комити гостуваа денес на Маџари - Вардар и колку што сум запознаен нема да идат на баскет.Ф.А уште помалце (зборам организирано).
Други групи колку што знам у Скопје НЕМА (што пратат кошарка).
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
jas ke ti kazam konkretno za family oficijalno ne se povikani, a mislam deka ni cpb, ostanuva za komitite sega da vidime
А јас да ве прашам нешто. Дали за да навиваш за репрезентацијата треба да добиеш покана од страна на федерацијата?
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
А јас да ве прашам нешто. Дали за да навиваш за репрезентацијата треба да добиеш покана од страна на федерацијата?
ДА.Само тоа тешко да го свати некој што не е баш запознаен со ситуацијата.
Дали ти очекуваш некоја група од Скопје да ја прати репрезентацијава на овие утакмици и притоа сама да си ги плати картите од по 300 или незнам таму коклу денари (не ја знам точната цена)?Вакво нешто нема да се случи, барем не у блиска иднина.Немаме ние уште изградено таква нав. култура.Да достават покана до некоја група, како што имаат направено неколку пати до сеа и да дадат одреден број на карти може ќе се иде ама вака, не.И ова е пред се турнир.
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
А јас да ве прашам нешто. Дали за да навиваш за репрезентацијата треба да добиеш покана од страна на федерацијата?

a jas da te prasam nesto tebe DALI RASPOZNAVAS GLEDAC OD NAVIVAC???

tipot ne prasa od navivacka gledna tocka a ne od gledacka!!! Jas zboram za navivaci kako grupa organizirana koja ide i vadi svoe zname tamu na tribinite.Ako me prasuvas vo momentov pola aerodrom se na utakmica ama ne kako navivaci!!! jas nemozam da idam imam drugi pobitni raboti vo momentov i nemozev da ovam, inace za 200 den karta steta e da ne se prisustvuva :helou:
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
a jas da te prasam nesto tebe DALI RASPOZNAVAS GLEDAC OD NAVIVAC???

tipot ne prasa od navivacka gledna tocka a ne od gledacka!!! Jas zboram za navivaci kako grupa organizirana koja ide i vadi svoe zname tamu na tribinite.Ako me prasuvas vo momentov pola aerodrom se na utakmica ama ne kako navivaci!!! jas nemozam da idam imam drugi pobitni raboti vo momentov i nemozev da ovam, inace za 200 den karta steta e da ne se prisustvuva :helou:
ОК. Разликувам гледач од навивач. Можда сте и во право за тоа што федерацијата не се грижи за присуството на навивачи на некој натпревар, но сведоци сме дека на луѓето во федерацијата не им е гајле и за поважни работи. Но тоа е тоа... Инаку не секав да ја нападнам навивачката група, туку само прашував.:wink:
 
V

Viktoranius

Гостин
А јас да ве прашам нешто. Дали за да навиваш за репрезентацијата треба да добиеш покана од страна на федерацијата?
Дали ти очекуваш некоја група од Скопје да ја прати репрезентацијава на овие утакмици и притоа сама да си ги плати картите од по 300 или незнам таму коклу денари (не ја знам точната цена)
ПЛАТЕНИ НАВИВАЧИ !

Да си од Скопје, а да не одиш на репрезентацијата, и да чекаш федерацијата да ти плати тогаш тоа ти се платени навивачи. Има навивачки групи што одат на репрезентацијата по 2-3 автобуси и тоа сами си плаќат се, и плус тоа земи го фактот дека не се од Скопје. Значи имат дупло повеќе трошок.

Ај кажи ми кога игра репрезентацијата во фудбал, дали барем еднаш Комити си ги платиле картите, или ФФМ им дава по 500 карти и повеќе ?
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Да бе, навивачи на повик, оди сфати
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
ПЛАТЕНИ НАВИВАЧИ !

Да си од Скопје, а да не одиш на репрезентацијата, и да чекаш федерацијата да ти плати тогаш тоа ти се платени навивачи. Има навивачки групи што одат на репрезентацијата по 2-3 автобуси и тоа сами си плаќат се, и плус тоа земи го фактот дека не се од Скопје. Значи имат дупло повеќе трошок.

Ај кажи ми кога игра репрезентацијата во фудбал, дали барем еднаш Комити си ги платиле картите, или ФФМ им дава по 500 карти и повеќе ?
Па што не дојде ако си толку силен ????? Убаво ти се кажа дека е обичен турнир и дека нема потреба од жестоко навијање....Ај да беше утакмица што е важна заради пласман на ЕП па да се навива ама ова е обичен турнир кој има за цел што подобро ФИЗИЧКИ да се спремат екипите....
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
ПЛАТЕНИ НАВИВАЧИ !

Да си од Скопје, а да не одиш на репрезентацијата, и да чекаш федерацијата да ти плати тогаш тоа ти се платени навивачи. Има навивачки групи што одат на репрезентацијата по 2-3 автобуси и тоа сами си плаќат се, и плус тоа земи го фактот дека не се од Скопје. Значи имат дупло повеќе трошок.

Ај кажи ми кога игра репрезентацијата во фудбал, дали барем еднаш Комити си ги платиле картите, или ФФМ им дава по 500 карти и повеќе ?
На Манчестер навивачите важат за одлични фанови. Кога игра Англија и Македонија на Олд Трафорд беше штама. Србија пред да се одвојат целосно, не навиваа на репрезентативни натпревари. И они ли важат за платени навивачи? Затоа не трескајте кога не знаете
 
V

Viktoranius

Гостин
Па добро де, не викав јас за тој турнир. Викав кога има некој квалификациски мечови, или сеа на пример кога ќе почне циклусот за СП во фудбал.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Eve Na Primer Jas.....Milo Mi e


OOOOOO, па како сте ???? Шо има ново ??????? Да не се враќате на трибина????

Или исто ко оваа година ќе чекате дерби,чисто ради-реда да се испоштуваме ???
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Па добро де, не викав јас за тој турнир. Викав кога има некој квалификациски мечови, или сеа на пример кога ќе почне циклусот за СП во фудбал.
Чек сеа...Збориме за кошарка пошо ти ги оцени ФА како платени навијачи...За фудбал не знам пошо не сум Комита и не знам како се одвиваат работите...Еднаш у живот сум отишол да глеам фудбал на стадион и мислам дека ти е јасно....

Лани кога се играа квалификации за ЕП ,утакмиците се играа во наша сала и колку што јас паметам имаше навијање...Јас не бев присутен пошо бев на одмор али другари ми кажуваа дека била жестока атмосфера која на крај им помогна на играчите да стигнат до завршниот турнир на Менорка каде што за жал не се пласираа на ЕП...

Посебно имаше овации за Јане...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom