Пукање на жилата на пенисот?

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
На секој мора да му се одлепи ? :uvo:
 
H

HCL

Гостин
Да ја разоткриеме легендата, да нема повеќе бунење, таа појава се вика Phimosis, повелете линк:

Phimosis

А еве ви и за сунет:

Circumcision (Иако не е ова проблемот, го ставив чисто колку да ја осетите разликата помеѓу обичен пенис, пенис со phimosis и пенис со сунет).
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Абе за што збореле цело време. Мене ми се скина дури во 5то одд. и немаше крв воопшто.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Јас одам утре да ми ја сечат. Најозбилно
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Кажи као си поминал ќе ти се придружам ! :)
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
јас кога бев мал неможев скроз да ја оголам главичката(таа жила за која зборувате ептен ке се оптегнеше и ке почне да пече)...сега тоа си оди без проблем и сега скината ми е или само опуштена од :drk:
да знам ако не е да запнам машки сега одколку некоја да ми се онесвестува за време на ...
 
H

HCL

Гостин
јас кога бев мал неможев скроз да ја оголам главичката(таа жила за која зборувате ептен ке се оптегнеше и ке почне да пече)...сега тоа си оди без проблем и сега скината ми е или само опуштена од :drk:
да знам ако не е да запнам машки сега одколку некоја да ми се онесвестува за време на ...
Ставив линк неколку мислења погоре, таму имаш слики за како изгледа овој проблем. Инаку не може да ти биде привремено опуштена, или го немаш проблемот или го имаш.
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
па малку се збунив дека некој во претходните постови пиша дека може да се опушти жилата со :drk: но сега сватив и ФАЛА БОГУ немам Phimosis.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
според сликава Shaft-от ми е одвоен од Glans-от...тоа е фрката?
Ако ти е одвоен ќе требаша да си го носиш во џеб па кога ќе ти се дигне да си го наставиш.
Батали црн хумор туку финтата е што фалтата на глансот над шафтот кај некои е поголема а кај некои помала, сосем нормлана работа.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Procitav nekolku postovi ponagore no me mrzese site da gi citam...Ova sto ke go kazam e tocno a ako nekade eventualno napravam nekoja greska ili ako nekoj razmisluva poinaku odmene neka kaze...

Najtocno e toa deka so skinata zilicka poveke se uziva vo seksot.E sega kako sto kaj zenite ima razlicna stegnatost kaj himenot(kaj nekoj teci krv,kaj nekoj ne teci,kaj nekoj krvarenjeto e obemno i slicno).Taka kaj maskite normalno e toa samo da se skini i kaj poveketo e taka.A kaj onie sto nema da se skini do 20 godina golema e verojatnosta deka po priroden pat toa nema da se sluci.Sam da go optegnes e potrebna enormna sila i brzina zatoa cesto pati lugeto se resavaat za hirurski zafat.Cesta slucka e dodeka partnerkata si igra so organot da go optegne nekordinirano i da se sluci toa(mene mi se sluci :salut:).Vo sekoj slucaj kaj nekoj i da ne se skine taa so tek na vremeto se rastegnuva i stanuva polabava i ne e nisto strasno da se odi ne skinat...Edinstvenata maana e toa sto za vreme na seksot bez kondom moze da nastane neprijatna bolka posebno vo pozata koga devojceto e sednato na maskoto i podskoknuva gore dole ili pak prosto kazano vo sekoja poza koga devojceto a ima inicijativata bidejki koga maskoto a ima inicijativata znae koga go boli pa da se podmesti...A koga koristis kondom seedno e dali si skinat ili ne
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе добро бе луѓе доста се плашите мајкуму ако се кине нека се кине. Сега заради тоа нема да имате секс. Ај не дупите и на женските им се кине нешто па си немаат пробле. П.С. текстов пошто се брзам го напишав малку простачки и можеби за некој навредлив така да не се врегајте луѓе.
 
H

HCL

Гостин
Абе добро бе луѓе доста се плашите мајкуму ако се кине нека се кине. Сега заради тоа нема да имате секс. Ај не дупите и на женските им се кине нешто па си немаат пробле.
Не станува збор за кинење, НА МАЖИТЕ НЕ ИМ СЕ КИНЕ НИШТО, станува збор за медицински проблем кој се појавува кај скоро сите машки деца од раѓање. За разлика од хименот, phimosis може да создаде многу проблеми на пенисот ако не се одстрани на млади години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom