Дали сте изневериле?

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Кога си со една девојка тогаш си само со таа и готово.Ако сакаш некоја друга тогаш треба да си напраиш муабет и шо биде биде.Али варање и такви ствари не. Никад не сум напраил и нема ни да направвам.
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
DA PORANO SUM IZNEVERIL NO OSOBA STO NE SUM I ZNACEL I NE MI ZNACELA, EDNOSTAVNO NAJDOV SLUCAJNO OSOBA STO POVEKE ME PRIVLEKUVA I NE JA ISPUSTIV SANSATA NO NAREDNIOT DEN RASCISTIV SO DEVOJKATA.
PROTIVNIK SUM ZA NEVERSTVO NO SE SLUCUVA
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
имам до сега еднаш изневерено ама не беше нешто многу сериозно, дека типката што ја варам идев со неа само 5 дена
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
52
Поени од реакции
0
Porano kako sloboden umetnik da i toa me pravese de se osekjam mnogu dobpro a taa pozitivna energija ja prenesuvav i vo vrskata pa taka da i devojkami imase korist od toa bez da znae od sto e inicirana taa energija.
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Porano kako sloboden umetnik da i toa me pravese de se osekjam mnogu dobpro a taa pozitivna energija ja prenesuvav i vo vrskata pa taka da i devojkami imase korist od toa bez da znae od sto e inicirana taa energija.
Има неакаква логика.. дека понекогаш во самиот чин на неверство сфаќаш колку уствари многу го сакаш партнерот.

Ама совеста? Нели те мачи цело време и ти ја подгризнуе врската по малце од сите страни за да на крај не остане ништо освен сознанието дека не си баш добар човек?
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
52
Поени од реакции
0
Има неакаква логика.. дека понекогаш во самиот чин на неверство сфаќаш колку уствари многу го сакаш партнерот.

Ама совеста? Нели те мачи цело време и ти ја подгризнуе врската по малце од сите страни за да на крај не остане ништо освен сознанието дека не си баш добар човек?
Hm sovesta?
Mozebi koga se bi bilo idealno sto nepostoi ili e tolku retko sto mislime deka nepostoi i
koga bi bile tolku ispolneti od vrskata
togas mozebi i neverstvoto ne bi se slucelo i se bi bilo poinaku
ama vo situacija vo koja se pomiruvas so toa sto e, a sepak ima nesto sto ti fali moze e podobro da se nadopolni so nesto drugo otkolku da zivees so taa falinka.
A vremeto si pominuva.
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
изневерив :kesa:.
незнам зошто. само за последниот пат се каам, за претходното не
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
59
Поени од реакции
1
имам до сега еднаш изневерено ама не беше нешто многу сериозно, дека типката што ја варам идев со неа само 5 дена
хаха, и ти за 5 дена стаса до момент кога ќе ја вараш ??? :) па откај знаеш дека не било сериозно, или тоа врската беше уште од почеток на к.р - та.ак :)
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Порано изневерував сега не...мислам дека најголема глупост е да изневериш некој,и после се каеш многу...така да веќе не би сакал да ми се деси такво нешто...:toe:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Не сум изневерила, долна работа е тоа.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Јас порано кога бев помлад не изневерував, после некое време почнав да изневерувам, после тоа више све ми бидна рамно, не ни чуствував вина. Сега сакам да биде како што е било порано, ама немам ни услови за тоа. What is done, it cant be undone. Im undoneble, un-done-ble,bleble ble ble blee...
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Kaко одеднаж сите почнаа да зборат не би изневерил или немам изневерено а само да им застане пред машките јака риба и да им се понуди мислите ли дека ке ја одбиете?ха ха ха ма немој.
Сепак изневерувањето е подла работа,ниска работа...денеска и женските и машките изневеруваат тоа нека е јасно и некој воопшто нема срам во тоа.
Дали сум изневерила?досега немам изневерувано но ме имаат...а за понатаму дали ке изневерам незнам,ништо не се знае што ке се случи...животот е непредвидлив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom