Фан Клуб: Италија

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Прекрасен натпревар ке има вечерва Германија - Италија

--- надополнето ---

Italia (4-3-2-1): Buffon; Cassani, Bonucci, Ranocchia, Chiellini; Montolivo, Thiago Motta, De Rossi; Mauri, Cassano; Pazzini. All: Prandelli
A disposizione: Sirigu, Viviano, Criscito, Maggio, Astori, Palombo, Aquilani, Nocerino, Giovinco, Rossi, Matri, Borriello.
-----------------------------------------------------------------

Germania (4-2-3-1): Neuer; Lahm, Hummels, Mertesacker, Badstuber; Schweinsteiger, Khedira; Ozil, Muller, Podolski; Gomez. All: Loew
A disposizione: Adler, Aogo, Boateng, Friedrich, Hummels, Schmelzer, Westermann, Bender, Goetze, Grozzkreutz, Traesch.

Подвлечи го и Матиа Касани како и Чезаре Прандели ако си тргнал по таа логика ;)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Овие швабиве ак победат денес, ќе се радувет ко ние шо се радувавме во 2006 ко го крена Канаваро трофејот. Грефчиња. :kesa:
Нормално дека не е исто, нема никој да се радува само малце се провоцираме. :icon_lol:

Сакам да победит Германија и да ја надминат менталната пречка спрема единствената репрезентација со која имаат негативен скор. Да победит Германија и младава генерација да не ги имат истите комплекси од вас као минатите.

А дека е светлосни години пред Италија моментално, се виде на светското, и на европското 2008...
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Дајте бе стрим више незнам кај да се обратам.
Иначе Миро за 1:0 :vozbud:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.234
Поени од реакции
8.126
Во првото полувреме единствено Касано пробува да изигра нешто и се труди во нападот другите се гола вода.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Имаше и по некое пеналче можит за вас али не досуди судијата јебига.


Инаку признајте голот беше страшен. :)

Имате среќа Швајни и Кедира не играат длабоко и одбраната е слаба, сега второ полувреме влегува баграта од Дортмунд и ќе ве решат. ;)
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Нека се пазат само од повреди, па резултатот што биде нека биде.

Сигурен сум дека Прендели ќе скоцка добра репрезентација за ЕУРО 2012 зашто има навистина талентирани, млади играчи, а и он е добар тренер. И да, само јас ли видов 2 недосудени пенали за Италија???
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.731
Поени од реакции
3.742
После голот, Европа никако да направи шанса за втор :icon_mrgr. Улогите се сменија и Италија безглаво напаѓа. Оноа на Касани мислам дека беше пенал. Нека не ме држи никој за збор али после онаа репетицијата (еднаш само бе) мислам дека Аого со прстињата ја ч`чна.
Небитно, се поправија и ако се продолжи со вакво темпо во втор дел сигурно паѓа гол. Сигурно.

Ме радува одбраната. Со две раце - ЗА, истава 4ка да иде на светско.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom