Фан Клуб: Италија

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
*facepalm*
незнам зошто се спуштив на неговото мизерно ниво , па и уште пробав да му објаснам на ретардираната будала .... сам сум крив.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
^ што објаснуваш бе жити се,1000 души ти викаат заслужи да игра,ти викаш дека не заслужил...зошто ??
Заради карактерот !! љољ

Ти кажав погоре тројца темпераменти играчи исти како Касано,па ете ги играат за репрезентација...

Фала,чао,пријатно !!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Воле читај ме што ти пишувам,не само ми го дудлај ташаков те молам.

Реков дека Касано заслужи да биде дел од репрезентацијата после добрите игри во Сампдорија.Заеби темперамент кога Касано одигра добро за Сампдорија и се повеке е смирен на утакмиците...се гледа колку си ја прател Сампдорија ретардирано детиште.
И Руни е темпераментен и Фернинанд,па играат за Англија,не биди ретардиран толку.
И Каморанези дупката е тепмераментен,па игра за Италија,капираш,сфакаш,лајно едно недосрано ??

Го следиш цела кариера,што си му ти,менаџер или копачките му ги чистиш или пак ти ја дупи женската три пати на ден ??

Дај бе прекини со СФ филмовите што ги правиш,Касано ЗАСЛУЖИ ДА ИГРА ЗА ИТАЛИЈА НА ОВА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО !!

Ако си глуп да сфатиш,одјеби и не ми реплицирај.


И да...ти ако читаш гол.ком не значи дека и јас читам исто срање ко тебе ;)
Касано заслужи да игра во репрезентација исто колку и Балотели. Такви темпирани бобми не се за во тим. Види шо се случва со Ањелка сега и ќе сфатиш.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Дрвињо повеќе несакам да го видам во репрезентација т.е не го ни видов.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Касано заслужи да игра во репрезентација исто колку и Балотели. Такви темпирани бобми не се за во тим. Види шо се случва со Ањелка сега и ќе сфатиш.
Балотели не го ни спомнав јас,пошо тешко да игра додека Липи е тренер.Од кога ке дојде Прандели,тек тогаш ке праиме муабет.

Муабетот ми беше,покрај такви тиња играчи од типот на Џила и Јакинта,Касано и те како заслужува да биде земен за Италија.

Заеби бе темперамент,види Франција каков состав има,а го јаде немиен цел црнечки од Мексико...и ја да сум ке се накурчам.Додека кај жабариве,задоволни ке си беа и со бод и сите срекни задоволни...ебате репрезентацијата,шампиони жими кур шампиони,не се однесуваат ни 2% ко шампиони....па и со таков калибар на играчи толку им е капацитетот...3 место во групи и пакуење куфери за дома.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Aбе , не потпиша Пацини за Јубе ?

Буфон
Кана
Киелини
Гросо
Каморанези
Јакинта
Пацини
Маркизио
Монтоливо ? (некој ми кажа отишол у Јуве, мада не сум сигурен)
Пепе


Holy FUCK :) Липи го заборави Амаури бе брааааааааааааааааат има итаљанско Државјанство :toe:
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Aбе , не потпиша Пацини за Јубе ?

Буфон
Кана
Киелини
Гросо
Каморанези
Јакинта
Пацини
Маркизио
Монтоливо ? (некој ми кажа отишол у Јуве, мада не сум сигурен)
Пепе


Holy FUCK :) Липи го заборави Амаури бе брааааааааааааааааат има итаљанско Државјанство :toe:
па кој е крив шо ШИНТер немаат италијанци.плус тоа да глеаш светско ќе знеш кој е земен кој не во италијанска репрезентација.али поише од твоите ШИНТер не ни знаеш изглеа.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Победа или евентуално нерешено со Словачка и ете им 1/8 финале .. но таму ќе се сретнат со Холандија !!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
па кој е крив шо ШИНТер немаат италијанци.плус тоа да глеаш светско ќе знеш кој е земен кој не во италијанска репрезентација.али поише од твоите ШИНТер не ни знаеш изглеа.

Од овие шо ги набројав не се сите земени у репрезентација ? А ? (можда Гросо не е земен али сумњам)

Шинтер не Шинтер , речи фала шо ке играте лига на Европа годинава :pos2:
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Од овие шо ги набројав не се сите земени у репрезентација ? А ? (можда Гросо не е земен али сумњам)

Шинтер не Шинтер , речи фала шо ке играте лига на Европа годинава :pos2:
Гросо не е земен,монтоливо и пацини не се играчи на јуве,како ни канаваро за следната сезона.Гуглај на нет малце.И не терај офтопик ко и увек.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Aбе , не потпиша Пацини за Јубе ?

Буфон
Кана
Киелини
Гросо
Каморанези
Јакинта
Пацини
Маркизио
Монтоливо ? (некој ми кажа отишол у Јуве, мада не сум сигурен)
Пепе


Holy FUCK :) Липи го заборави Амаури бе брааааааааааааааааат има итаљанско Државјанство :toe:
Уште овај да го земеше во репрезентација и со Јакинта партали ќе праеја.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.643
Поени од реакции
43.506
Жалосно е играч ко Маркизио цела година да го шантраат на терен и да не го играат на место кое најмногу му одговара на теренот, а тоа е централно у средина, нешто налик на Монтоливо, или Де Роси, или Мота у Интер, односно уз 1 деструктивец.
Оној Ферара го тераше ко крило, денес гледам Липи исто, ко крило, Закерони не вреди ни да го споменуем ...
Се губи малиот тука, не е за таа позиција и дури и греота е да го глеаш како се труди и мучи на терен за џабе. Со оглед дека бочно очигледно е дека се тиња, нив нит 433 нит 4-4-2 систем не им одговара, најдобри се централно во средината па реално и 4312 формација најмногу би им одговарала, бековите нека тераат за кросеви и тоа е тоа. Реално, најголемиот квалитет во овој систем е сконцентриран на тој дел од теренот, Пирло, Де Роси, Монтоливо, Маркизио, индивидуално, тоа се најдобрите играчи кои ги има овој тим уз Киелини кој е централен дефанзивец и Буфон, кој е голман.

Е сега Липи да тргне на уште една нова тактика тешко, али со овие кои до сега ги преферираше е ко да идеш со глава кроз ѕид, едноставно Италија нема кадар за таква игра и тоа е тоа. Ако приметивте, двата гола кои ги дадоа беа од мртва игра, пенал и корна, со Мексико во подготвителните такоџе, од корнер.
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
^
И јас мислам дека најдобро би било за Италија да го игра дијамантот зашто така ќе може Липи да ги искористи сите квалитетни играчи од средината и тоа Де Роси како DMF, Монтоливо и Маркизио како CMF, а Пирло како AMF (мислам дека дел од квалификациите ги играше на оваа позиција и ги изигра сосема солидно). Нападот иако сите се дрва мислам дека треба да им даде шанса на Пацини, кој според мене е во најдобра форма од сите напаѓачи, и еден од Ди Натале или Кваљарела. Единствена слаба точка на оваа формација е што требаат здрави full-back-ови, а Кришито и Замброта се премногу дефанзивно ориентирани на минатите натпревари.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Пирло е спремен за Словачка ...
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Според мене голема грешка на Липи е што игра со 2ца статични напаќачи,неможеш да имаш подвижен напад и да очекуваш многу голови така...

^Ај чим Пирло е спремен ке иде на бољи работава..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom