Фан Клуб: Италија

Ф

ФорцаМилан

Гостин
А оти така не викавте на минатото Светско?
Или можеби викавте.:)
Минатото за минатото,овој се праи слеп при здрави очи.....сеа и ти коа ја знаеш ситуацијата што мрчиш?
Уствари па и ви одговара,сите појаки репрезентации ке ја ишлапаат Јуве Мафија а.К.а Италија само да помине оваа групите.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Минатото за минатото,овој се праи слеп при здрави очи.....сеа и ти коа ја знаеш ситуацијата што мрчиш?
Уствари па и ви одговара,сите појаки репрезентации ке ја ишлапаат Јуве Мафија а.К.а Италија само да помине оваа групите.
Не знам што подразбираш под јаки, Алжир, Швајцарија или можеби Уругвај.
 
Н

'Никола'

Гостин
Минатото за минатото,овој се праи слеп при здрави очи.....сеа и ти коа ја знаеш ситуацијата што мрчиш?
Уствари па и ви одговара,сите појаки репрезентации ке ја ишлапаат Јуве Мафија а.К.а Италија само да помине оваа групите.
Ма нема потреба од појаки, тука е Нов Зеланд (се шалам):)
Абе не мрчам, туку ме интересира што толку го плукате сеа Липи, кој што пред 4 години ви ја донесе титулата светски прваци. Додуша за овде во Македонија не знам, ама во Италија тогаш уште бог да го направеа.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ма нема потреба од појаки, тука е Нов Зеланд (се шалам):)
Абе не мрчам, туку ме интересира што толку го плукате сеа Липи, кој што пред 4 години ви ја донесе титулата светски прваци. Додуша за овде во Македонија не знам, ама во Италија тогаш уште бог да го направеа.
Да ама пред 4 години имаше памет сеа собрал цел Јувентус и ајде фудбал да играме..
 
Н

'Никола'

Гостин
Да ама пред 4 години имаше памет сеа собрал цел Јувентус и ајде фудбал да играме..
Епа јбг, Јуве беа најдобри оваа сезона во Италија.:pos:
Ајде бе, тепате сигурно, шо му се секирате.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Тогаш, колку што се сеќавам, не ви пречеа играчите од Јувентус.
Тогаш тие играчи беа ѕверови сеа немаат ни ѕ за жал,колку и да збориш нема што да се прае компрарација помеѓу Јаквинта и Ди натале/Пацини..
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Серете серете, како и секогаш.

Мамето мамино, ќе ви се расплачи тогаш кога Италијаните во 90 минута ќе ги отпаѓаат вашите прво пласирани фаворити. Серете оти ви се може. :)
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
И сигурно имаше втор жолт за ‘‘лактот‘‘ на Нов Зеланд . Меѓу другото од 1 шут на голот Нов Зеланд постигна гол , само зошто Канаваро киксна а и не се сомневам дека ке му е последно и плус чист офсајд е голот меѓу другото има контакт од едно теле во воздушниот дуел.

Пеналот за Италија е грешка на неискуството на Смит , пошто е тенгало , е сега од судијата зависи дали ке го досуди или не ... би толерирал веројатно судијата да не претераше ама Смит влечеше со 2 раце.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Господине Липи
Господине Липи

Зашто земавте толкав број на играчи од Јувентус кога тие не беа ни конкурентни во сопствената лига ?!?

Затоа што тие си ги средија договорите и ке бидат фокусирани на светското првенство а не на трансфер пазарот.


Мили БОЖЕ !!!!! Со сила ја мрзам Италија али типов е ДЕГЕН !!!
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Господине Липи
Господине Липи

Зашто земавте толкав број на играчи од Јувентус кога тие не беа ни конкурентни во сопствената лига ?!?

Затоа што тие си ги средија договорите и ке бидат фокусирани на светското првенство а не на трансфер пазарот.


Мили БОЖЕ !!!!! Со сила ја мрзам Италија али типов е ДЕГЕН !!!
А дан требаше Сантон и Балотели од Интер и Амбросини и Абате од Милан?!
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Тогаш, колку што се сеќавам, не ви пречеа играчите од Јувентус.
Jas sum malce postar i da znaes deka togas udarna cetvrka bea Toti,Nesta,Pirlo i Luka Toni,a ne sega se bara,od Jakinta,Kanavato,Kamoranezi i Zambota da osvojat prventvo....stramota e od zamislete koj napad bi bil so Mikoli,Borielo,Baloteli i Kasano,sredina De rosi i Pirlo,i odbrana santon,kielini,Materaci Antonini,a golmani storari i Abijati
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Jas sum malce postar i da znaes deka togas udarna cetvrka bea Toti,Nesta,Pirlo i Luka Toni,a ne sega se bara,od Jakinta,Kanavato,Kamoranezi i Zambota da osvojat prventvo....stramota e od zamislete koj napad bi bil so Mikoli,Borielo,Baloteli i Kasano,sredina De rosi i Pirlo,i odbrana santon,kielini,Materaci Antonini,a golmani storari i Abijati
Бориело истото дрво ке беше тука како и Иакинта Џила, КАсано рековме дека нема да игра за репрезентација не само шо е преценет ама има и темперамент на ретардирано куче ! сантон не изигра ни 5 меча ! , Матераци ....мислам нема потреба да објаснам зошто, Антонини и Абијати ти се пристрасни пошто си навивач ама ни капка не заслужија репрезентација
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Не знам што подразбираш под јаки, Алжир, Швајцарија или можеби Уругвај.
Германија,Шпанија,Бразил...
А дан требаше Сантон и Балотели од Интер и Амбросини и Абате од Милан?!
Па јакинта и џилардињо а? Двајца чекачи заедно у напад? Кој тим игра така бе баце? Го имаш гледано Амброзини? Пошто го немаш,нека ти кажат другарчињава што пратат Сериа А,да не испадне јас го фалам оти сум за Милан...

--- надополнето ---

Серете серете, како и секогаш.

Мамето мамино, ќе ви се расплачи тогаш кога Италијаните во 90 минута ќе ги отпаѓаат вашите прво пласирани фаворити. Серете оти ви се може. :)
Ај и ти разбуди се,гледај на реалната страна,Италија е далеку од таа што беше во 2006та баце,замброта мртвиот ке ја држи десната страна? Јакинта ке шиба голови? Дај ве молам не живејте на стара слава бе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom