Фан Клуб: Италија

Ф

Фил Ајви

Гостин
^
не се секирај ќе се запознаеме, ако сакаш и кладбата ќе биде во однос 1:2 за тебе :tv:

не би требало да се избламираат сигурен сум дека група проваѓаат, а за понатаму малку потешко...
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Пирло ќе отсуствува 15-20 дена , што значи дека сигурно ќе биде достапен за осмина финалето , а можно е да настапи и на последниот натпревар од фазата по групи ...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Треба играчите да се угледаат на Франческа Скиавоне:pos2:. Од сенка, до шампионска титула.
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Ќе не даваат на некоја телевизија или да бараме на нет?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Конечен резултат 1:1,не ја гледав целата но тоа што го гледав во првото полувреме Швајцарија доминираше.Значи тоа е тоа крај на пријателскиве,мислам премногу играа оваа година барем 1 недела нека им дадат целосен одмор.А со оние играчи не верувам дека ќе догурате далеку.:toe:
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Значи кога не можат една Швајцарија да ја тепаат не знам што очекуваат од светсково...Со оваа екипа мислам дека ќе догураат до четврт-финале и толку ќе им биде
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Дечки не се плачете за една пријателска, аман. Нормално е да не се замараат со нив. Битно е да се испитаат некои комбинации (кои мислам добро врвеа) без да се бери гајле за важноста на резултатот и без претерано залагање за сите играчи да бидат фит (хелооу за италија збораме). Од овие мечови морам да кажам дека Бонучи е зверка и доста елегантно си ја брка работата а на момети кога е потребно е експлозивен и чисти навреме. Мои фаворити за централните бековски позиции се Киелини-Бонучи. Маџио исто морам даго пофалам на десната страна. Совршено соработува со тимот. позитивно ме изненади Гатузо. Типот беше плукан од неговите навивачи во Милан но овде сеуште покажва енергија и прецизност. Секоја чест, мислам дека мора да игра во стартни 11.
Пирло. фала богу шо се повреди и онака е бескорисен според мене. Има многу подобри на средината со кои имаме поголеми шанси за победа.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин







































Ragazzi, Andiamo!

Пирло. фала богу шо се повреди и онака е бескорисен според мене. Има многу подобри на средината со кои имаме поголеми шанси за победа.
Се гледа дека не си го следел првиот натпревар. Какви топки даваше, само на кого ги даваше. :pos2:
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
луѓе, шо праиме со ова италијаниве?
од пријателските што ги гледав, не дека се некој репер овие натрепвари али не верувам дека италија ќе стигне далеку за светско.
што мислите? ќе успее ли италија да ја одбрани титулата светски првак?
прво, мое мислење е дека средниот ред е катастрофален, липи премногу се ослонува на "старата гарда" која меѓувремено се повреди а не направи некоја смена на генерација, односно уигрување на новите. тоа ќе биде главна задача на прандели понатаму. не ми е јасно што правеше целиов овој период липи и не вметнуваше нови репрезентативци.
џабе го става пацини кога не му е тука касано, џабе го става паломбо кога со монотливо уште здраво си немаат кажано. гатусо нема играно цела година а као демек има искуство и се бори на терен, a дагостино, како и роси воопшто не се викнати. нема некоја соодветна замена за тоти, јас барем не гледам.
не знам што очекува липи, со истиот состав од 2006-та пак да освои. ќе им треба стварно многу среќа со претпоставка дека групата барем ќе ја поминат.
ајде нека пише некој нек се произнесе по оваа тема, баш ме интересира ....
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
луѓе, шо праиме со ова италијаниве?
од пријателските што ги гледав, не дека се некој репер овие натрепвари али не верувам дека италија ќе стигне далеку за светско.
што мислите? ќе успее ли италија да ја одбрани титулата светски првак?
прво, мое мислење е дека средниот ред е катастрофален, липи премногу се ослонува на "старата гарда" која меѓувремено се повреди а не направи некоја смена на генерација, односно уигрување на новите. тоа ќе биде главна задача на прандели понатаму. не ми е јасно што правеше целиов овој период липи и не вметнуваше нови репрезентативци.
џабе го става пацини кога не му е тука касано, џабе го става паломбо кога со монотливо уште здраво си немаат кажано. гатусо нема играно цела година а као демек има искуство и се бори на терен, a дагостино, како и роси воопшто не се викнати. нема некоја соодветна замена за тоти, јас барем не гледам.
не знам што очекува липи, со истиот состав од 2006-та пак да освои. ќе им треба стварно многу среќа со претпоставка дека групата барем ќе ја поминат.
ајде нека пише некој нек се произнесе по оваа тема, баш ме интересира ....
Чоек за Италија е фан-клубов. Колку полоши припреми толку подобар пласман ;)
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Poveke mislam deka ne se uigrani otkolku deka nema kvalitetni igraci.Tocno deka sse oslonuva na nekoja si postara generacija,ama pa ima i pomladi igraci.Fintata e dali ke go najde vistinskiot miks na iskustvo i podmladok i dali sve dobro ke bide spakuvano.Inace tocno deka nekoj fudbaleri koi ne se na spisokot zasluzuvaat da bidat povikani.
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Составот против ПАрагвај за вечерва
Буфон,Замброта, Киелини, Канаваро, Бокети, Де Роси, Монтоливо, Маркизио, Пепе, Пацини, Јакинта

позитивно е тоа што игра Пацини,и Бокети кој е по активен во играта на Италија за разлика од Кришито
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^Не знам до каде ќе догурате со овој состав барем Пирло да беше и Бориело да го земеше на местото на Јакинта(Бори е измислен за сите напаѓачи во тимот но Липи дрка на Јувенташиве изглеа)ќе се јадеше некако.Ќе го видиме сепак стартот денеска шпротив Парагвај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom