Фан Клуб: Италија

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Нека му ја дадат на Јакинта, он ионака е универзалец па место 9 нека земе 10 :pos:
хаха да да како беа муабетите Јакинта е универзалец, секаде може да игра, добар предлог.... озбилно да правиме муабет за никаде не го бива... а да не се лутат фановите на Јуве ќе кажам дека и останатите се заникаде, само Пацо го поштуем од напаѓачите...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
хаха да да како беа муабетите Јакинта е универзалец, секаде може да игра, добар предлог.... озбилно да правиме муабет за никаде не го бива... а да не се лутат фановите на Јуве ќе кажам дека и останатите се заникаде, само Пацо го поштуем од напаѓачите...
Па мене не ме нервира тоа што го навредувате Јакинта, туку ме нервира што не ги навредувате другите. Како Јакинта да е најбитната алка во тимот и ако тој беше изоставен а Бориело земен, демек Италија ќе станеше Светски шампион а Бориело најдобар стрелец. Стварно, многу јак напаѓач не земаа, вистинска трагедија.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Кој сака да се клади со мене на аватар и на потпис 1 месец носење,дека Италија нема да помине група?
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Кој сака да се клади со мене на аватар и на потпис 1 месец носење,дека Италија нема да помине група?
по 500 евра може дека Италија стигнува минимум до четврт финале?
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Вака кога ќе се избаци некој со некоја глупост која на кантар не се мери, ми се одмилува форумов. Италија нема да помине група. Ццц!!! Колку што Интер нема да помине група следната година во ЛШ, толку Италија нема да помине група на Светско.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Се искака детево и го снема :tv:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
^ Абе за какање ги има колку сакаш. Како рекол Ајнштајн, само две работи на светот се бесконечни, вселената и човечката глупост. Само за ова првото, не сум сигурен.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.873
Поени од реакции
23.225
Па мене не ме нервира тоа што го навредувате Јакинта, туку ме нервира што не ги навредувате другите. Како Јакинта да е најбитната алка во тимот и ако тој беше изоставен а Бориело земен, демек Италија ќе станеше Светски шампион а Бориело најдобар стрелец. Стварно, многу јак напаѓач не земаа, вистинска трагедија.

Појак е од Јакинта. ФАКТ !

A тоа е репер за играње у репрезентација нели ?? Плус повреден беше цела ебана сезона изигра 15 утакмици. Еден Пато што е поим и класа за Јакинта не беше земен у репрезентација поради тоа што не беше во форма на крај на сезона и беше повреден помалце од Јакинта.

Мене ме нервира не што Бориело не е земен, туку што е земено ова дрвово !
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Појак е од Јакинта. ФАКТ !

A тоа е репер за играње у репрезентација нели ?? Плус повреден беше цела ебана сезона изигра 15 утакмици. Еден Пато што е поим и класа за Јакинта не беше земен у репрезентација поради тоа што не беше во форма на крај на сезона и беше повреден помалце од Јакинта.

Мене ме нервира не што Бориело не е земен, туку што е земено ова дрвово !
Цело време пробувам да доловам дека не беше тоа моментот, Јакинта или Бориело. Бориело е центарфор, класичен напаѓач, Јакинта ќе биде резерва и ќе чека да игра на било која офанзивна позиција по потреба. Бориело го изгуби местото од Џила а не од Јакинта. Немам ништо против дечково ама цело време зборите како Бориело не отишол на СП на сметка на Јакинта. По таа логика, ако Липи ги преферира играчите на Јуве, зошто не е земен Алекс место Ди Натале? Пувежов не му е ни до колена ама сепак Алекс извиси, а за разлика од Тоти (кој самиот се откажа од репрезентацијата), сакаше да игра на Светсково.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Ајде бе,кој има муда да се кладиме во аватар и потпис за месец дена,дека Италија група нема да мине?
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
каков аватар море прле едно ... ај ак си маж да се кладиме по нешто вредно ... јас викам дека Италија ќе стигне барем до четврт финале што тебе би требало да ти одговара бидејќи си убеден дека нема ни група да поминат ...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Па мене не ме нервира тоа што го навредувате Јакинта, туку ме нервира што не ги навредувате другите. Како Јакинта да е најбитната алка во тимот и ако тој беше изоставен а Бориело земен, демек Италија ќе станеше Светски шампион а Бориело најдобар стрелец. Стварно, многу јак напаѓач не земаа, вистинска трагедија.
значи јас пишав дека само Пацини од тие го поштувам, а ако прогледаш во Сериа А ќе видиш колку сум го вреѓал и Ди Натале, па можеби и тука на оваа тема, другите се излитени од коментар...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Цело време пробувам да доловам дека не беше тоа моментот, Јакинта или Бориело. Бориело е центарфор, класичен напаѓач, Јакинта ќе биде резерва и ќе чека да игра на било која офанзивна позиција по потреба. Бориело го изгуби местото од Џила а не од Јакинта. Немам ништо против дечково ама цело време зборите како Бориело не отишол на СП на сметка на Јакинта. По таа логика, ако Липи ги преферира играчите на Јуве, зошто не е земен Алекс место Ди Натале? Пувежов не му е ни до колена ама сепак Алекс извиси, а за разлика од Тоти (кој самиот се откажа од репрезентацијата), сакаше да игра на Светсково.
И по 103-ти пат! Не е работата дали Бориело дали Јакинта работата е од кај тој заклучок Јакинта да биде повикан и да се удира акцент на него како незнам универзалец а цела година повреден дали 5 гола има дадено ... Ете истата статистика ја има и Инзаги зашто не е повикан на пример он ? Тврдоглавоста на Липи (да не речам глупоќата ) од јунак на СП 2006 ќе го однесе во најомразен трењер! Очигледно е дека повикува играчи од Јуве за тоа не се правете паметни!
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Ајде бе,кој има муда да се кладиме во аватар и потпис за месец дена,дека Италија група нема да мине?
Aj be so po 1000 evra da se KLADIME ne so avatar :smir:

--- надополнето ---

И по 103-ти пат! Не е работата дали Бориело дали Јакинта работата е од кај тој заклучок Јакинта да биде повикан и да се удира акцент на него како незнам универзалец а цела година повреден дали 5 гола има дадено ... Ете истата статистика ја има и Инзаги зашто не е повикан на пример он ? Тврдоглавоста на Липи (да не речам глупоќата ) од јунак на СП 2006 ќе го однесе во најомразен трењер! Очигледно е дека повикува играчи од Јуве за тоа не се правете паметни!
Очигледно е дека повикува играчи од Јуве за тоа не се правете паметни! :vozbud:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не е алармантна состојабата, уште не се играчите во tournament mode. :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom