Фан Клуб: Италија

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Еве им доказ на сите што збореа дека има во репрезентацијата премногу играчи од Јуве, дека без играчите од таму не се може. Не знаат кај им е гзот кај им е главата. Пола од овие ни у македонска репрезентација не би избориле место.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
:tapp::tapp:Ем знам дека знаат да кикснуваат со слаби екипи и пак ги пишуам Италија:tapp::tapp:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Морам да кажам браво за Сантон за голот кој му го намести на Џила. (да не го фалам и Каморанези, ќе речете пристрасен сум).
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Оти не ме чуди ова што го направија Италијанциве???:toe:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Местено ! Се знае Италија што може само ! Еднаш да знаеа да изиграат фудбал асален.... :nenene:
Абе за местено не верувам ама од кога памтам секогаш на крајот се ваделе:nenene:
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
браво џила, само така продужи и со њу касл у сабота ;).
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Можете да зборите што сакате за Италија али кога во 2006 освоија светска титула буквално со пензионери не би ме чудило и во Африка да направат нешто такво, па и колку да зборите дека се ваделе ова она, после Бразил најуспешна селекција во светот, тоа е реалноста.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Местено ! Се знае Италија што може само ! Еднаш да знаеа да изиграат фудбал асален.... :nenene:
Тие така Светски прваци биднаа... со Австралија во 1/8 финале, со Германија во 1/2 финале и на пенали во финале :toe:

Во овие квалификации 2-3 наптревари ги добија во последните минути и еден со два автогола... тоа се пола натпревари во квалификациите... и никогаш не постигнале повеќе од 2-3 гола против далеку послабите репрезентации

Затоа од секогаш не сум ги сакал Италијанците... од никогаш немале игра за око, никогаш не се биле технички одлично потковани... нивната игра се базира на трчање до последен здив и сконцентрирана игра до 95 минута... а понекогаш и имаат голема доза на среќа :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom