Фан Клуб: Италија

Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
:pos2::pos2::pos2:

Тој не е најдобар ни у својот тима а не у репрезентација бе

Па Пацини е млад бе чекај овој има 30 години а у животов цел дал 4 гола за реп, од кои 2 со НОВ ЗЕЛАНД

Од што е толку добар во овие квалификации најдобар стрелец на Италија е Де Роси кој игра ДМФ, значи ФАКТ е дека нападов на Италија не го бива, не само Јакинта туку и Тони и Кваљарела

Исто и ФАКТ е дека цела сезона оваа Јакинта даде 14 гоа а Џилардино 25, Пацини 20, Инзаги 16-17 ( 90 % во втората полусезона )

Баравте факти еве ви факти, јакинта не го бива, гет овер ит


:smir:
Од кај ги најде фактиве бе??

Ако веќе сакаш факти, еве ќе ти кажам и двајцата имаат по 16 гола сезонава. Али нема јас што да се убедувам со тебе, толку се разбираш, сте се нафатиле по Јакинта а не гледате дека има поголеми дрва од него.

П.С. Знам, дека сите ќе си скокнете сеа, но ќе мора да го земат во предвид Амаури, многу е потребен нема добар напаѓач во моментов и во тандем со Роси, уште подобро со Касано, но тешко да го земе него, ќе биде одличен бразилецот :):), во дресот на Италија.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
ТОНИ - ПРВА ЖРТВА НА ЛИПИ

Лука Тони е првиот фудбалер што ќе биде исфрлен од италијанската репрезентација во реконструкцијата што наскоро ќе ја почне селекторот Марчело Липи, шпекулираат медиумите на Апенинскиот Полуостров. Искусниот стручњак веќе три дена е на удар на домашната фудбалска јавност поради дебаклот на Купот на Конфедерациите каде Италија оствари само една победа и два пати загуби и уште во фазата по групи го заврши своето учество. Во прв момент тој застана во одбрана на фудбалерите и објави дека не планира промени, туку дека ќе се обиде во претстојната година до почетокот на Мундијалот да ги исфрли недостатоците и да ја одбрани титулата освоена во Германија.

Сепак, медиумите во Италија веќе почнаа со лицитацијата на фудбалери кои мора да го напуштат националниот тим. Газета дело спорт објави дека прва жртва ќе биде фудбалерот на Баерн Минхен, Лука Тони, па во вчерашното издание на насловната страница излезе со наслов: "Довидување Тони". Робусниот напаѓач е на удар уште од минатото лето и настапот на Европското првенство во Австрија и Швајцарија каде не постигна ниеден гол, а Италија доживеа елиминација во четвртфиналето од Шпанија која подоцна стана континентален првак. Неофицијално, Џанлука Ѕамброта и Џенаро Гатусо се следните двајца додека Џанлуиџи Буфон и особено Фабио Канаваро засега остануваат во националниот тим и тие се единствените двајца фудбалери од генерацијата што ја освои титулата на СП 2006 што ќе останат и натаму во тимот.

Покрај ова, Липи планира и да ја смени тактиката. Од офанзивна формација 4-3-3, најверојатно ќе се врати на 4-4-2, па дури и на дефанзивен систем 4-2-3-1. Новото лице на "аѕурите" тој планира да го претстави на пријателскиот натпревар против Швајцарија што се игра на 12 август во Базел.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.873
Поени од реакции
23.230
Амаури место Тони
Да бе , ја овега го забраев, шо се деси со него.

Ќе игра од сега за Италија деф или уште нема решено ??

Кога сме кај чистките теба да им се каже благадарам и на Канаваро, Замброта па можда и Јакинта

место нив : Mота, Барзаљи или Сантакроче и Касано или повторно да им се даде шанса на Дел Пиеро или Пипо , но ќе видимо Липи е шефот
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Да бе , ја овега го забраев, шо се деси со него.

Ќе игра од сега за Италија деф или уште нема решено ??

Кога сме кај чистките теба да им се каже благадарам и на Канаваро, Замброта па можда и Јакинта

место нив : Mота, Барзаљи или Сантакроче и Касано или повторно да им се даде шанса на Дел Пиеро или Пипо , но ќе видимо Липи е шефот
Не знам дали го знаеш Бокети али тој е Пујол за Барзаљи:)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.873
Поени од реакции
23.230
Не знам дали го знаеш Бокети али тој е Пујол за Барзаљи:)

Го знам Бокети добар је мали, но незнам за тебе, но јас доста го следев Волфсбург годинава, јес да не е бундес и калчо исто, но Барзаљи ја изигра сезонава сосема солидно и би требал да добие шанса дефинитивно

него не ми одговори за Амаури :smir:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Го знам Бокети добар је мали, но незнам за тебе, но јас доста го следев Волфсбург годинава, јес да не е бундес и калчо исто, но Барзаљи ја изигра сезонава сосема солидно и би требал да добие шанса дефинитивно

него не ми одговори за Амаури :smir:
мислам дека ќе земе државјанство во септември,Липи рече дека ќе го викне штом земе државјанство,и он сака да игра за Италија
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
174
Поени од реакции
4
Каков Амаури бе у Италија.Пацини на местото на Тони и готово.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
И Трезеге не го земаат за Франција, нека игра за Италија.
Колку што знам не е дозволено играч што веќе облекол дрес за една репрезентација да игра за друга. Или не е вака?
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
И Трезеге не го земаат за Франција, нека игра за Италија.
добро добро,Балотели нека игра,мозе така?и Балотели не го земаа за Гана па сеа игра за Италија
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Каков Амаури бе у Италија.Пацини на местото на Тони и готово.
Сакаш да кажеш дека Пацини е подобар од Амаури?

Јас не мислам така :)

Колку што знам не е дозволено играч што веќе облекол дрес за една репрезентација да игра за друга. Или не е вака?
Да. Доколко играчот има настапи за сениорската репрезентација,макар и на пријателски натпревар тој нема право да го смени националниот дрес. А доколку настапувал за младинските категории мислам дека може да смени репрезентација.

Сега ни Амаури нема да чини а? :nesum:
Липи проценува кој чини кој не чини. Во случајов тешко Амаури да го изостави.


Инаку за Лука Тони крајно време е да му се покаже излезот од соблекувалната на репрезентацијата,уште на ланското европско првенство беше дрво. Неможеше гол да даде,промашуваше од позиции од кои потешко е да промашиш отколко да погодиш.
Фала за се,ама Италија има и подобри напагачи моментално.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Го знам Бокети добар је мали, но незнам за тебе, но јас доста го следев Волфсбург годинава, јес да не е бундес и калчо исто, но Барзаљи ја изигра сезонава сосема солидно и би требал да добие шанса дефинитивно

него не ми одговори за Амаури :smir:
Барзаљи играше на неколку натпревари во овиа квалификации но не ми остави многу добар впечаток додека Бокети е сепак многу мал за сениорите ако правиме така треба да се повика и Андреоли мене ми изгледа по стабилен од Бокети, прав италијански дефанзивец само и тој треба уште неколку години да созрева, неможе така лесно да се стави централен дефанзивец во италијанската репрезентација кој има 22год:toe:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Се чудам како Маркиони до сега не е земен во репрезентацијата, сепак е играч на Јувентус :kesa: :kesa:

Абе само Пацини и Пацини! Дечкото е ѕвер, за една полусезона даде 11-2 гола, што е одличен скор.

И ајде, миленикот на Липи да го помине Малдини во репрезентативните настапи и мислам дека сам ќе се откаже од репрезентацијата, оти Липи вечно ќе го држи таму. Проѕирни се, да ги ебам и двајцата. :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom