Фан Клуб: Пелистер

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Нема шанса Пелистер да има буџет со 6 цифри...Зборувам за РЕАЛНИ ПАРИ,не за пари кои доаѓаат од ветувања и слатки зборови,а такви слатки зборови излегоа со илјадници од слаткоречивата уста на ГОЛЕМИОТ БОС ОД СКОПЈЕ-ВАНЧО:music3::violent1::music5:
Во МЕДИУМИТЕ можеби ќе напишат и дека имаме 1 милион евра-ама реален буџет на клубот....би рекол 20 ина илјади евра-доволно колку да се плати организцијата на натпреварот...судии,амбулантно возило,делегат и тн.....патот за гостувањето-и чат пат шо ќе им фрли Ванчо некој бон еднаш на некој месец...
Значи Пелистер во моментов е со најминимален буџет-па дури и тиомовите од Втората Лига мислам дека не се помизерни од нас....:locked:
 
D

D_NazGUL

Гостин
Добро бе што сте се напнале со таа управа? Шо мислите само вас ви е тешко? На крајот од краиштата 60% од Македонија плата нема земено по 6 и повеќе месеци, а пелистерци ако им касни недела дена платата одма на штрајк.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.156
Поени од реакции
7.854
Добро бе што сте се напнале со таа управа? Шо мислите само вас ви е тешко? На крајот од краиштата 60% од Македонија плата нема земено по 6 и повеќе месеци, а пелистерци ако им касни недела дена платата одма на штрајк.
Другар не ми си јасен ?
http://forum.kajgana.com/showthread.php?12170-Фан-Клуб-Пелистер/page163
ти за управат си или против?
Друго викаш нам ни било тешко кој нам? нас на навивачите ние тешко што сме на втророт место до позади ама прашај ги играчите како му е без пари(неколку месеци) ианку и тие се луѓе кој треба од нешто да живеат без опрема без тушеви без топол оброк (со сендвич на гостовање) кај му се витамините и минералите што трбеа да ги земаат задолжително после кажи ми кај да живеат тие што се од страна (други градови) кога не му е платена киријата ,што треба да збораме за работата за малдинските категории каде му земаат на 350 деца по 600 денари и од тие пари живее клубот а ако сакаат опрема треба да си ја платат па знаеш дека за гостовањата треба младинскиот тим(нивните родители) треба да даваат по 200 денари за автобус и тој што ќе дај нај многу ќе игра па тренери без ниту една лиценца па ниту едно салам помошно игралиште треба уште?дека нема тушеви после сакаш за управат што ги продаде најобрите играчи за ич пари односно 20000 евра мацата го даде и за спировски зедоја 7000 евра и илиев за 5000 евра оштети а скоро сите други си заминаа на штета на клубот односно поради не платени плати и здраствено осигурање си заминаја како слободни играчи

а знаеш кој беа ветувањата на оваа управа ?!
европски и млад пелистер !
од кој ќе се задржат сите добри и млади играчи а ќе се земат три салам играчи и појачувања и ќе се гради тим
а што направија ? Ништо оd ветеното
Значи мора да си оди ванчо !!!ние згрешивме што до сега го толериравме(се заради љамче) и се надевавме на неговите лаги дека ќе биди нешто ама тој изгледа само за брдаровски и голамнчето остана да ги шитни и после сам ќе си заминеше

после викаш недела му каснело ова вистина или мајтап ?!
како недела бе од ланската сезона му борчат пари и знајш дека сега немаме 7 души на платен списко и дек асите се од малдинските категории без договори и играат без пари знаеш дека лани не земаа плати и играа без пари цела полу сезона

море на клоци бркаќе и бараќе чарето на друго место
 
D

D_NazGUL

Гостин
Другар не ми си јасен ?
http://forum.kajgana.com/showthread.php?12170-Фан-Клуб-Пелистер/page163
ти за управат си или против?
Друго викаш нам ни било тешко кој нам? нас на навивачите ние тешко што сме на втророт место до позади ама прашај ги играчите како му е без пари(неколку месеци) ианку и тие се луѓе кој треба од нешто да живеат без опрема без тушеви без топол оброк (со сендвич на гостовање) кај му се витамините и минералите што трбеа да ги земаат задолжително после кажи ми кај да живеат тие што се од страна (други градови) кога не му е платена киријата ,што треба да збораме за работата за малдинските категории каде му земаат на 350 деца по 600 денари и од тие пари живее клубот а ако сакаат опрема треба да си ја платат па знаеш дека за гостовањата треба младинскиот тим(нивните родители) треба да даваат по 200 денари за автобус и тој што ќе дај нај многу ќе игра па тренери без ниту една лиценца па ниту едно салам помошно игралиште треба уште?дека нема тушеви после сакаш за управат што ги продаде најобрите играчи за ич пари односно 20000 евра мацата го даде и за спировски зедоја 7000 евра и илиев за 5000 евра оштети а скоро сите други си заминаа на штета на клубот односно поради не платени плати и здраствено осигурање си заминаја како слободни играчи

а знаеш кој беа ветувањата на оваа управа ?!
европски и млад пелистер !
од кој ќе се задржат сите добри и млади играчи а ќе се земат три салам играчи и појачувања и ќе се гради тим
а што направија ? Ништо оd ветеното
Значи мора да си оди ванчо !!!ние згрешивме што до сега го толериравме(се заради љамче) и се надевавме на неговите лаги дека ќе биди нешто ама тој изгледа само за брдаровски и голамнчето остана да ги шитни и после сам ќе си заминеше

после викаш недела му каснело ова вистина или мајтап ?!
како недела бе од ланската сезона му борчат пари и знајш дека сега немаме 7 души на платен списко и дек асите се од малдинските категории без договори и играат без пари знаеш дека лани не земаа плати и играа без пари цела полу сезона

море на клоци бркаќе и бараќе чарето на друго место
Не ме сфаќај погрешно. Не сум битолчанец и неможам да ви солам сеа ја памет за болката што ја носите во себе поради ваквата ситуација со спортот во вашиот град.
Муабетот ми е дека во преодната сезона беа најавени доста играчи дека сакаат да си одат па дури и тренерот требаше нели за Кипар да оди или каде више.
Логично е дека оние слободни играчи што сакаа да си одат од клубот заради продолжување на својата кариера во странство - ќе си одат. :helou: А што бидна со парите од продажбата на играчите - само управата си знае, која на крајот од краиштата сама не дојде тамо на фотељите.
Што се однесува со долговите, тоа е стварно работа на управата и треба да им се исплатат на луѓето. Но, колку што пратев на informator.ws тимот штрајкуваше и со еден месец закаснета плата. Сега да не се мајтапиме, со константно штрајкување и не тренирање неможеш ти да очекуваш резултати. Напротив бидејки клубот западна во вака тешка ситуација сега треба тродупло да се тренира за да може да се уиграат и да дадат резултати.
Управата на крајот од денот никогаш и нее битна, си доаѓаат и си одат, битен е клубот, битна е љубовта кон фудбалот.
Ако е решено управата да си оди - нека си оди! Кој ќе дојде следен, ќе дојде и пак истите проблеми. Сакам да кажам дека треба играчиве да се стегнат и да работат (тешко е сеа и нема услови ни пари знам) и да се извади Пелистер од дното на табелата. Управата нема да излезе на терен и да игра.
Значи повторно, не ме разбирај погрешно, не сум ниту за овој ниту за оној ниту за следниот шо ќе дојде, јас сум за фудбалот. Сакам повторно дерби Вардар - Пелистер како во старите времиња. Нека живее фудбалот.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.156
Поени од реакции
7.854
Test pobedi za zasilena samodoverba


Dvonedelnata pauza vo natprevarite za bodovi pelisterci ja iskoristija za zasilena sesija od treninzi i kontrolen mec so vtoroligasot Ohrid. Zelenite triumfiraa so 3:1 i po uspehot i pobedata od 1:0 so selekcijata na mladi avstraliski fudbaleri, ova e vtora pobeda na bitolskiot klub, koj taka ke go zajakne moralot vo presret na mecot so Sileks. Duelot v sabota so kratovci vo Bitola se smeta za najvazniot mec vo poslednite nekolku meseci i se osven pobeda za domasnata ekipa ke bide golem neuspeh. Kaznata po isklucuvanjeto na kapitenot Petkovski na kup-mecot so Bregalncia ke go onevozmozi iskusnoto desno krilo na Pelister da mu pomogne na soigracite. Ostanatite se zdravi i motivirani za mecot so Sileks. Trenerot Husein pak ke mora da pravi cuda za da izvadi kompetitivna odbrana i napad.
Skoro vo dvata elementi na igrata bitolskiot klub e na dnoto na nasata prva liga. Vo meguvreme Atanasov, koj gi vlece koncite se uste ne pristignal vo Bitola, kade treba da se sooci so klupskata uprava i navivacite, koi ne se soglasuvaat so negoviot terk na rabota. Do krajot na esenskiot del preostanuvaat uste 8 kola, sto znaci deka vo optek se 24 boda. Do eventualno zasiluvanje na igrackiot kadar, moze da bide i predocna, ako Pelister go zagubi cekorot so ostanatite ekipi vo borbata za opstanok vo ligata. V sabota zelenite ke se potprat na tradicijata, koja veli deka so iskloucok na remito 1:1 vo dekemvri minatata godina, na prethodnite 3 gostuvanja na Sileks pod Tumbe kafe postojano se raduvaa domasnite fudbaleri.

Bez Bradonjic protiv Sileks


Nitu dvonedelnata pauza ne gi resi problemite vo Pelister. Nisto od najavite deka Brnajrcevski i Angelevski ke se priklucat kon grupata i ke mu se stavat na raspolaganje na trenerot Husein. Ne samo sto tie ne pristignaa tuku dvajcata srpski internacionalci Nemanja Bradonjic i Igor Pavlovic se uste se vo Srbija i ne se znae dali ke pristignat vo Bitola do krajot na esenskiot del od sampionatot. Od niv postandardniot Bradonjic silno ke nedostiga za mecot so Sileks, bidejki i kapitenot Petkovski nema da nastapi zaradi suspenzija zdobiena na mecot od Kupot so Bregalnica.
Edinstvena pozitivna vest e oporavuvanjeto na Vladica Brdarovski koj se pozali na povreda na kolenoto so stipjani no sega e fit i ke bide vo startniot tim v sabota. Zelenite ovoj mec so kratovci go smetaat za finale, vo koe ne ni pomisluvaat na poraz. Samo tri boda od direktnata presmetka so uste eden tim koj se bori za gol prvoligaski zivot, moze da gi vrati nasmevkite kaj bitolskite simpatizeri.
Predviden e nov protest na navivackata grupa Ckembari protiv sostojbite vo klubot i pretsdetalot Atanasov.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.156
Поени од реакции
7.854
На видик е решавањето на состојбите во клубот !
:smir:

После утакмицата со силекс би требало да се смени ванчо милум ако сака ако не силум со свикување на вондрено собрание и доаѓање на нов спонзор
(познат од порано во спортот во бт)
но за жал не гледам дека нешто драстично ќе се смени и дека ќе се спасиме годинава и бил гејтс да дојди за џабе ќе е ако не се врзиме со хари* , не за друго оти далеку е полусезоната а со овај играчки кадар до крајот ако освоием уште 9 бода ќе биди успех а малку за спас

Но најважно е да се победи утре во14 часот против зинго (силекс) па после тоа ќе видиеме


*мислам на проширвање на лигата

--- надополнето ---

ПРВА МФЛ 10 КОЛО 16 / 10 / 2010 година(сабота) 14.00 час
ПЕЛИСТЕР – СИЛЕКС

БИТОЛА

Главен судија Јакимовски Дејан - Скопје
1 асистент Милошевиќ Милош - Скопје
2 асистент Бојанинов Зоран - Скопје
КОНТРОЛОР Хаџипази Алилерџан – Гостивар

4 судија Неделкоски Дејан - Скопје

Колку сакав утре да ни судеше шулевски педерчето од охрид ама ај долга е сезоната ќе си дојди тука па има да го јади на големо ама за утрешниот натпревар ќе беше јако да го гледам кај што ќе свири пенали за нас
За потсетување утре нема да игра капитенот петковски кој е казнет со две утакмици за тепачката од купот и брадоќич (кој ги спакува куферите)за чаки и шалевски нема никави шанси да се појават утре ако тренираат со нашите
Значи ќе бидиме со млад состав и со никакви шпицови тој келешевски(се плаши) и уште некој од младите ако игра но како и да е МОРА да ПОБЕДИМЕ !!!

Значи утре сите на стадион утакмицата е од 14 часот !!!
Сега кога е најтешко да му помогнеме на нашиот миленик напред ПЕЛИСТЕР
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
Пелистер - Силекс 0-2 Стрелци: Стојановски и Темелков од пенал (моментално во прекин 36 минута) Неколку Чкембари влегле во терен незадоволни од резултатот :vozbud:. Главниот судија Дејан Јакимовски го прекинал мечот ама изгледа дека ќе продолжи натпреварот :vozbud:.

--- надополнето ---

Натпреварот ќе продолжи без публика по наредба на Судијата Дејан Јакимовски . Фудбалерите се излезени на теренот , стадионот се празни , натпреварот ќе се игра без публика дури и во свечената ложа .
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
ЛОШО ЛОШО КАТАСТРОФА НИ СЕ ПИШУВАА ! :nenene: НЕ Е МОЖНО ОВА ДА МУ СЕ СЛУЧУВА НА ПЕЛИСТЕР! МИ ДОАЃА ДА :cry:. МУ :se_ molam НА ХАРИ ДА ЈА ЗГОЛЕМИ ЛИГАТА!!!
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Пелистер - Силекс 1:3 :nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest: Ах Ванчо шо му напрај на пелистер копиле смрдено! :nerv::nerv::nerv::nerv::nerv:
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
ПЕЛИСТЕР - СИЛЕКС 1-3 ...... Пелистер на крај остана со 9 играчи на теренот поради 2 Црвени Картони додека кај Силекс еден играч е исклучен .
 

110%ЗеленоБел

Слобода за навивачите!
Член од
26 декември 2009
Мислења
638
Поени од реакции
33
Не се издржва поќе , 2-0 губевме , црвен имавме.
И мораше да се реагира, влеговме на терен ја прекинавме утакмицата.
После цела публика ја напушти трибината, само за да не биди казнет Пелистер.
На вачно цела фамилија да му ја ебам, е така.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.770
Поени од реакции
71.750
Ќе се дружиме од идна година во втора лига. Тоа е тоа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom