Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Bojan ти не си 100% македонец туку 110%тиквар си!
Дај прекини еднаш праша ти се одоговири на прашањето и оди лечи коплекси на друго место не тука ја заеба темата .Повеќе постови имаш кај нас од колку кај вас и ти кажав гледај си ја ти твојата група оти без подршката на брацо (на која му се гледа крајот) ќе се распадните како група

Goran16taa vidi sekoj se borel 2001 i Bitolcani i Prilepcani i Skopjani i Tetovci i koj uste ne!!!! a zasto?? za MAKEDONIJA !!!! i so ako ga dobieja 2001 sve take ce idese od Tetovo nadole,brat makedonecot se borel za sebe za Makedonija a ne samo za Tetovo.... a za navianjeto u vtornikot nie si znaemo kako se spravuemo so tolkava publika i ti kaza 100% Makedonec kako se navijalo i za transparentite...pozdrav!!!
:nenene:
Види никој не рече дека не се бореле од сите градови но треба еднаш да извадат статистика во проценти и да видиме кој град колку одговорил на поканите за резервисти и редовна војска
Јас тоа што го видов знам и гарантирам дека тетово го бранеја Битолачани и Прилепчани и како што кажа ти тие односно ние дојдовме таму за Македонија и Македонците во целата држава но пред се за вас што живевте таму ,но мене ме нервира што вака некој неблагодарни копи*аци ккао бојан кој мислат дека со ник или автар ќе бидеш македонец и ќе продаваш сила ме вадат од контакт а за него и за други сум бил еден месец тетово во ровој да спијам а тој сигурно тогаш бил основно или пребеган во скопје не можам а да не му реплицирам и објаснам некој работи

За навивањето (со шкендиа)ниту некој го праша ниту пак некој од кај нас го итнересира како сте поминале тоа е ваша работа


P-S-G
брат ич да се се секираш за смредните и нив ќе му дојде крајот еднаш се куртулија во 2001 ги спасија од меѓунардоната зедница и со автобуси ги вадеја и му даваја подржка во оружје но следниот пат нема така лесно да помнат само со рамковен договор и ќе му дојде крајот оти се пи„ки во душата и само на педерски начин можат да направат нешто а за со борба немаат шанси
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
pred se za MAKEDONIJA !!! a sekoja cest za tie sto go braneja Tetovo 2001,sekako i za tebe, kako sto vikas i ti si bil.... a za bojan 100% Mak. toj uboo prasa zosto nema gostuvanje ali nekoj ne bese korekten i pocna so pcovki ... ok nema vrska da ne se raspraamo zos nema kraj..pozdrav
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Добро бе да му ебем мајката виде ли дека само ги прашав ја нешто и сакав поштено да ми одговара, ка што глеаш тие водат инает, одговори и готово крај на темата, а не пичка ти матер или нешто друго...
Кој води ИНАЕТ бе???Ти си тој кој пишуваш глупости цело време,не знаеш шо да одговориш и нон-стоп ја менуваш темата...:kesa:
Тој шо ти карал,те навредувал, е друг член,ти со мене праиш муабет овде...
Зошто не ми одговориш на постот-туку пишуваш нешто без врска....
Одиш од крајност во крајност-и се бламираш самиот себе...:kesa:
Кажи дали не сум во право?
Се потрудив да ти ја објаснам,гледам дека ЏАБЕ е,како на дрво да му објаснувам:tapp::tapp::tapp:..
Не знам шо ти е филмот тебе?,немаш некоја попаметна работа,па нон-стоп провоцираш во нашиот фан-клуб...:drk:
Гледај си го својот клуб....:helou:
Оди излези,забавувај се,лето е,не се замарај со нас....:drk:

П.С.ХАХА-Широк Сокак бил претесен за војводи-најјакиот виц е овај....УБЕДЛИВО!!!!Made by Vojvodi:pos2:...
Само не знам дали кога се разбудивте од сонот бевте испотени или не?:smir:
P.P.S.Баш ми е криво шо не се пласира Пелистер во финалето на купот лани,да видевте кој е кој.....
Се надевам ќе има шанса оваа година...:helou:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
П.С.ХАХА-Широк Сокак бил претесен за војводи-најјакиот виц е овај....УБЕДЛИВО!!!!Made by Vojvodi:pos2:...
Ова не сум го кажал ја, пишуеше у едно списание порано за Мак-тифо сценава.
И ај уживајте ја си прашав убоо одма после мене се наредија 3-4 и почнаја си пцовки и ја морав да враќам таке да...
http://forum.kajgana.com/showthread.php?12170-%D0%A4%D0%B0%D0%BD-%D0%9A%D0%BB%D1%83%D0%B1-%D0%9F%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80&p=3709325&viewfull=1#post3709325
гледајте го ова.
И готово више на кого не му е јасно нешто нека пише ПП :salut:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.374
Не сакам да провоцирам но само да прашам каде бевте чкембари кога пелистер играше во втора лига?Тоа докажа колку сте верни(без навреда):salut:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Не сакам да провоцирам но само да прашам каде бевте чкембари кога пелистер играше во втора лига?Тоа докажа колку сте верни(без навреда):salut:
Добро кој ви ги дава овие информации???
Од кај знаете вие дека не се навивало во сезоните кога Пелистер беше во Втора Лига?
Немаше тогаш ultras,forum.you tube,па нема слики,клипови-сепак тоа не значи дека не се навивало така?
Не значи дека ако нема слики,не се навивало...
Точно е дека беше намален интересот,нема лажење овде....се знае кога ќе падни клубот на најниски гранки како стојат работите во Македонија,но сепак Пелистер никогаш не беше оставен без подршка...и имаше ако ништо друго барем 50 ина редовни навивачи кои го следеа и бодреа клубот(меѓу тие најредвни се ставам и јас)....навивачи кои го следат Пелистер и ден денес и немаат пропуштено меч....
Се направија и неколку самоорганизрани гостувања тие години во Ресен,Охрид..а се одеше и во соседното Новаци....
Не знам зошто нон-стоп спомнувате дека Чкембари не биле присутни на стадион тие години...
Тоа е само непознавање на работите.и непотребно провоцирање.....
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.374
Добро кој ви ги дава овие информации???
Од кај знаете вие дека не се навивало во сезоните кога Пелистер беше во Втора Лига?
Немаше тогаш ultras,forum.you tube,па нема слики,клипови-сепак тоа не значи дека не се навивало така?
Не значи дека ако нема слики,не се навивало...
Точно е дека беше намален интересот,нема лажење овде....се знае кога ќе падни клубот на најниски гранки како стојат работите во Македонија,но сепак Пелистер никогаш не беше оставен без подршка...и имаше ако ништо друго барем 50 ина редовни навивачи кои го следеа и бодреа клубот(меѓу тие најредвни се ставам и јас)....навивачи кои го следат Пелистер и ден денес и немаат пропуштено меч....
Се направија и неколку самоорганизрани гостувања тие години во Ресен,Охрид..а се одеше и во соседното Новаци....
Не знам зошто нон-стоп спомнувате дека Чкембари не биле присутни на стадион тие години...
Тоа е само непознавање на работите.и непотребно провоцирање.....
Не е провоцирање и у постот ти напишав.Тогаш немавте во една сезона ни 4 гостовања..за домашен не зборам 50-60 максимум бевте...
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.367
Поени од реакции
4.894
Ова не сум го кажал ја, пишуеше у едно списание порано за Мак-тифо сценава.
И ај уживајте ја си прашав убоо одма после мене се наредија 3-4 и почнаја си пцовки и ја морав да враќам таке да...
http://forum.kajgana.com/showthread.php?12170-%D0%A4%D0%B0%D0%BD-%D0%9A%D0%BB%D1%83%D0%B1-%D0%9F%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80&p=3709325&viewfull=1#post3709325
гледајте го ова.
И готово више на кого не му е јасно нешто нека пише ПП :salut:
I pak ke ti recam procitaj go postot na goran16 i posle jadi lajna zosto sum te pcuel,a za PP citaj !
 

RBA

Член од
6 ноември 2009
Мислења
75
Поени од реакции
7
Не е провоцирање и у постот ти напишав.Тогаш немавте во една сезона ни 4 гостовања..за домашен не зборам 50-60 максимум бевте...
Па колку сакаш за во 2ра лига да има гостувања незнам колку си информиран за условите во кој се игра 2ра лига дека ниту еден стадион нема повќе од една трибина па некои немат ниту трибина и за тоа ова што го пишуваш незнам што сакаш да кажиш.А за верност се гледа делата кажуваат:vozbud:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.374
Па колку сакаш за во 2ра лига да има гостувања незнам колку си информиран за условите во кој се игра 2ра лига дека ниту еден стадион нема повќе од една трибина па некои немат ниту трибина и за тоа ова што го пишуваш незнам што сакаш да кажиш.А за верност се гледа делата кажуваат:vozbud:
Ник RBA ?Да не си член на Red Black Army?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Не е провоцирање и у постот ти напишав.Тогаш немавте во една сезона ни 4 гостовања..за домашен не зборам 50-60 максимум бевте...
Контрадикторен си..
Во првиот пост пишуваш ве немаше да навивате,не сте верни на Пелистер,а сега во вториот,сте БИЛЕ ПРИСУТНИ ама само 50,60!!!:kesa:
Колку бевме толку,важно Пелистер не беше оставен сам....и во тие најцрни денови за Битолсккиот фудбал....:smir:..
Јас ти кажав реално како стоеја работите тие години,сите кои оделе на стадион тие тешки години ги знаат тие работи....
Кога веќе ги начна овие работи-кога веќе пецкаш да ти реплицирам...:smir:
Ај кажи ми колку души бевте Комити тие години?-некаде од 2003-2007...
Јас ќе ти кажам,по 40,50 максимум на Запад на домашните мечеви-во ова лично се имам многу пати уверено,и во тие години навиваа на Север и Лојал Фанс,но во доста мала бројка-некаде 15-25 максимум...
Значи некоја вкупна бројка од 80 ина Комити на домашните мечеви на Вардар.....:smir:...
Затоа ТИШИНА,немој и ти да се правиш ЕНГЛЕЗ,и вие не бевте ништо подобри тие години....:helou:...
На ракомет скоро и да не се појавувавте,освен еднаш годишно во некоја бројка од 50 ина навивачи во ЛШ....:kesa:
За гостувањата на дерби ,идевте 2,3 автобуси максумум.....
Немој да ми се правиш демек вие сте Делије,па никогаш не сте ја изгубиле бројноста....ја изгубивте и тоа како....:helou:..
Сега рака на срце последните години сте доста,доста подобрени....шо е реално реално е.....:smir:
Ама и кај Чкембари има голем напредок,иако има простор за поголемо напредување:cuc:
Не живееме во Англија за жал,сите групи се соочиле со проблемот на губење на членството,некои групи кои биле некој и нешто ги нема повеќе....:tapp:
Така да воопшто не ти држат вода муабетите,и самите знаете како стоеја/стојат работите околу оваа работа...:salut:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.656
Поени од реакции
2.865
Decko Komiti imaa mn mn mn golem pad vo priod od 2-3 god poradi politikata so cel da se pridobijat glasovi a inace od sekogas Komiti imale konstantna brojka sto za vas e nezamisliva. i za rakomet ne ste neso posebni kako kazuvas ko bozem sekoja utakmica idete u dobra brojka jas licno koa idev bt radi drugi pricini idev da go gledam pelister pa ne ste navivale ste sedele i semki grickate pa ako zagustese togas ke se sobervte 20tina dusi ke potpevnete neso_Ova ne go izmisluvam nema ni zosto zatoa replciram poso preuvelicuvas ako imas neso protiv postov dokazi mi so sliki kolku ste bile i na koi utakmici, pozz
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.374
Контрадикторен си..
Во првиот пост пишуваш ве немаше да навивате,не сте верни на Пелистер,а сега во вториот,сте БИЛЕ ПРИСУТНИ ама само 50,60!!!:kesa:
Колку бевме толку,важно Пелистер не беше оставен сам....и во тие најцрни денови за Битолсккиот фудбал....:smir:..
Јас ти кажав реално како стоеја работите тие години,сите кои оделе на стадион тие тешки години ги знаат тие работи....
Кога веќе ги начна овие работи-кога веќе пецкаш да ти реплицирам...:smir:
Ај кажи ми колку души бевте Комити тие години?-некаде од 2003-2007...
Јас ќе ти кажам,по 40,50 максимум на Запад на домашните мечеви-во ова лично се имам многу пати уверено,и во тие години навиваа на Север и Лојал Фанс,но во доста мала бројка-некаде 15-25 максимум...
Значи некоја вкупна бројка од 80 ина Комити на домашните мечеви на Вардар.....:smir:...
Затоа ТИШИНА,немој и ти да се правиш ЕНГЛЕЗ,и вие не бевте ништо подобри тие години....:helou:...
На ракомет скоро и да не се појавувавте,освен еднаш годишно во некоја бројка од 50 ина навивачи во ЛШ....:kesa:
За гостувањата на дерби ,идевте 2,3 автобуси максумум.....
Немој да ми се правиш демек вие сте Делије,па никогаш не сте ја изгубиле бројноста....ја изгубивте и тоа како....:helou:..
Сега рака на срце последните години сте доста,доста подобрени....шо е реално реално е.....:smir:
Ама и кај Чкембари има голем напредок,иако има простор за поголемо напредување:cuc:
Не живееме во Англија за жал,сите групи се соочиле со проблемот на губење на членството,некои групи кои биле некој и нешто ги нема повеќе....:tapp:
Така да воопшто не ти држат вода муабетите,и самите знаете како стоеја/стојат работите околу оваа работа...:salut:
Заради политиката бевме малце и ако си добро информиран цела година и повече бојкотиравме знаеш од кој причини..во прввиот пост пишав каде бевте?(мислев на бројката од 300-400)А не дева воопшто ве немаше..барем знам да пишувам и читам!
 
Z

ziko bt

Гостин
Заради политиката бевме малце и ако си добро информиран цела година и повече бојкотиравме знаеш од кој причини..во прввиот пост пишав каде бевте?(мислев на бројката од 300-400)А не дева воопшто ве немаше..барем знам да пишувам и читам!
Ти брат ни самиот незнајш шо прашваш.Алооо во втора лига бараш бројка од 300-400 души,ај замислисе малце и ке видиш дека за сите групи во Македонија е сон та бројка да ја вадат на секоја утакмица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom