Фан Клуб: Пелистер

110%ЗеленоБел

Слобода за навивачите!
Член од
26 декември 2009
Мислења
638
Поени од реакции
33
Не гледам ништо смешно овде освен вистината ако е смешна тоа е друга работа :wink:

Тоа што имате коплекс (некој не сите ск ) не сум јас крив и што дојдоја на утакмица за само нас да не следат и учат како се навива е ваша кривица не моја викаш биле деца по 16 години не нзма не му барам лична карта а дека си правеле мајтап со нас кажи му на друг некој што не беше вчера на утакмица
друго дека Т... ви е опсесија знам уште од поодамна ( на нашата утакмица во ск пред еден месец цело време бил главна причина за разговор како и што правел и цела историја му ја знаат дел од вашите членови )а вчера само се докажаја некој исфустрирани ваши навивачи и за него треба да јадите уште многу фурни леб за да го изнервирате едноставно не вредите да се замара со вас единствено само му го покажа зачетотко нивни о каде излегле и тоа онака за уште повеќе да :drk:на него стварно мене ми падна страм кога му викаа како некој пички да не речам курви што му се пуштаат на некое дете демек мора да ги изеби РЕЗИЛИ БЕА и немојте сега да ги ставите за почесни ваши членови со тоа што му се пуштаа на Т...
110% вистина
Saber Rider верувај беше се како шо кажа горан, јас ги знам тие шо беа на стадион, толку имат по 16-17 години, цело време беа завртени на кај нас ... тое ние му сме идоли...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.673
Поени од реакции
70.882
Не гледам ништо смешно овде освен вистината ако е смешна тоа е друга работа :wink:

Тоа што имате коплекс (некој не сите ск ) не сум јас крив и што дојдоја на утакмица за само нас да не следат и учат како се навива е ваша кривица не моја викаш биле деца по 16 години не нзма не му барам лична карта а дека си правеле мајтап со нас кажи му на друг некој што не беше вчера на утакмица
друго дека Т... ви е опсесија знам уште од поодамна ( на нашата утакмица во ск пред еден месец цело време бил главна причина за разговор како и што правел и цела историја му ја знаат дел од вашите членови )а вчера само се докажаја некој исфустрирани ваши навивачи и за него треба да јадите уште многу фурни леб за да го изнервирате едноставно не вредите да се замара со вас единствено само му го покажа зачетотко нивни о каде излегле и тоа онака за уште повеќе да :drk:на него стварно мене ми падна страм кога му викаа како некој пички да не речам курви што му се пуштаат на некое дете демек мора да ги изеби РЕЗИЛИ БЕА и немојте сега да ги ставите за почесни ваши членови со тоа што му се пуштаа на Т...

ps.не дека сакав нешто да го бранам т...
одамна не сме во добри односи
но вчера беше смешно во најмала рака ако не и жалосно за тие ваши челенови па уште шал носеја од нашата група :kesa:
Што има тука срамно. Си дошле да го гледаат мечот (бтв збориш ко да биле група од 300 души а не 6 дечки:smir:) И неколку пати ве сецнале во навивање, па сте се бунеле, а Т... скокал со гол к*р цела утакмица. Баш му наликува на 35 годишен воџа :)

110% вистина
Saber Rider верувај беше се како шо кажа горан, јас ги знам тие шо беа на стадион, толку имат по 16-17 години, цело време беа завртени на кај нас ... тое ние му сме идоли...
И јас ги знам де, од мое маало се дел од нив :)
 

110%ЗеленоБел

Слобода за навивачите!
Член од
26 декември 2009
Мислења
638
Поени од реакции
33
Што има тука срамно. Си дошле да го гледаат мечот (бтв збориш ко да биле група од 300 души а не 6 дечки:smir:) И неколку пати ве сецнале во навивање, па сте се бунеле, а Т... скокал со гол к*р цела утакмица. Баш му наликува на 35 годишен воџа :)
хауахахахехахахехехаха
оти толку ве лажат?
не сецнале... хахахахахха
седи бе, меѓу песна кој ќе праевме одмор од 30тина секунди, викаја Т....... ( знајш по кој ) ко к*р да бараја, ама и го добија :) :) :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.673
Поени од реакции
70.882
хауахахахехахахехехаха
оти толку ве лажат?
не сецнале... хахахахахха
седи бе, меѓу песна кој ќе праевме одмор од 30тина секунди, викаја Т....... ( знајш по кој ) ко к*р да бараја, ама и го добија :) :) :)
Абе сте викале Пелистееееееер, и овие еби сееееее :)
И пошто не сте очекувале некој да довикне сте се сецкале цело време :)
Абе нема везе, муабетот ми беше дека си играле мајтап со Т..., а не му дошле да му се восхитуваат :)
 

Mandar_80

е сеуште без репутација
Член од
3 август 2009
Мислења
217
Поени од реакции
11
Резултатски се виде истиот резултат што беше и пред еден месец 1-0 и како што кажав загубивме несреќно на пенали што и нее така лош резултат ако се гледа финасиите кои ги има работнички и Пелитсер и со какви играчи игравме со деца по 20 - 22 години и за резултатот треба да се замислат играчите и тренерот каде погрешија односно не нападнаја по силно во второто полувреме да ја решевме утакмицата уште во регуларните 90 минути во одлчиното второ полувреме
За тебе ако се гледа резултатски требаше да напишеш дека фудбалерите вчера го изедоа иако и со тоа не се сложвам а не чекмбари оти вчеар ние владевме со арената филип 2 и за нас какко навивачка група е важно ние да дадеме максимум подршка на играчите што значи вчера не го изедвме туку се покажавме во одлично светло кој беше знае :smir:

Сакав да кажам дека како мисири си отидовте од скопје да не кажам со што во рака :toe:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Што има тука срамно. Си дошле да го гледаат мечот (бтв збориш ко да биле група од 300 души а не 6 дечки:smir:) И неколку пати ве сецнале во навивање, па сте се бунеле, а Т... скокал со гол к*р цела утакмица. Баш му наликува на 35 годишен воџа :)



И јас ги знам де, од мое маало се дел од нив :)
Прво што барале на оваа утакмица нели требаше на топлите ваши нраќа да му помогнат а не да идат на лекцци кај нас и колку беа не знам точно дали 6- или повеќе вашно сипатиите што му ги изразваа пред цела трибина беше многу геј од нивна страна и ако викаш за тоа дека не сецнале ако не беше таму за џабе ќе ти кажувам еднаш или два пати викнаа децата и потоа џандарите ги спашкаа и друго ти кажав зошто му го покажа само за да знаат од што се направени тие деца и трето т... не е 35 туку 26 години

и ако ги знаеш тогаш сигурно знаеш дека :drk:на него и немој да ги пуштате на трибина со вас оти само ве резилат вака со нивната опседнатост:helou:

Резултатски се виде истиот резултат што беше и пред еден месец 1-0 и како што кажав загубивме несреќно на пенали што и нее така лош резултат ако се гледа финасиите кои ги има работнички и Пелитсер и со какви играчи игравме со деца по 20 - 22 години и за резултатот треба да се замислат играчите и тренерот каде погрешија односно не нападнаја по силно во второто полувреме да ја решевме утакмицата уште во регуларните 90 минути во одлчиното второ полувреме
За тебе ако се гледа резултатски требаше да напишеш дека фудбалерите вчера го изедоа иако и со тоа не се сложвам а не чекмбари оти вчеар ние владевме со арената филип 2 и за нас какко навивачка група е важно ние да дадеме максимум подршка на играчите што значи вчера не го изедвме туку се покажавме во одлично светло кој беше знае :smir:
акав да кажам дека како мисири си отидовте од скопје да не кажам со што во рака
С:toe:
баш напротив со крената глава и со песна си заминавеме од стадион играчите покажаа колку можеја и несречно загубија а ние покажавме повеќе од колку што можете вие да си замислите и покажавме како се бодри тимот и во победи и порази :smir:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.673
Поени од реакции
70.882
Прво што барале на оваа утакмица нели требаше на топлите ваши нраќа да му помогнат а не да идат на лекцци кај нас и колку беа не знам точно дали 6- или повеќе вашно сипатиите што му ги изразваа пред цела трибина беше многу геј од нивна страна и ако викаш за тоа дека не сецнале ако не беше таму за џабе ќе ти кажувам еднаш или два пати викнаа децата и потоа џандарите ги спашкаа и друго ти кажав зошто му го покажа само за да знаат од што се направени тие деца и трето т... не е 35 туку 26 години

и ако ги знаеш тогаш сигурно знаеш дека :drk:на него и немој да ги пуштате на трибина со вас оти само ве резилат вака со нивната опседнатост:helou:
А зашто си толку сигурен дека немаше Комити на мечот во Автокоманда ??? :)
Ептен ги преувеличуваш работиве и го правиш Пит Булот како да е господ. Можеби и за вас е тоа (ваш воџа, ваше право), али за нас ќе остане ееден од најисчуканите луѓе со кои лесно можеш да си правиш мајтап. И се извимнувам за грешката за неговите години :smir:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
wtf?? Дома со Работнички 100, на гости 150??:tapp:

За тебе ако се гледа резултатски требаше да напишеш дека фудбалерите вчера го изедоа иако и со тоа не се сложвам а не чекмбари оти вчеар ние владевме со арената филип 2 и за нас какко навивачка група е важно ние да дадеме максимум подршка на играчите што значи вчера не го изедвме туку се покажавме во одлично светло кој беше знае :smir:
извините ама #1 не се стануе со едно гостуање и едно добро издание дома против Вардар:raz:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
А зашто си толку сигурен дека немаше Комити на мечот во Автокоманда ??? :)
Ептен ги преувеличуваш работиве и го правиш Пит Булот како да е господ. Можеби и за вас е тоа (ваш воџа, ваше право), али за нас ќе остане ееден од најисчуканите луѓе со кои лесно можеш да си правиш мајтап. И се извимнувам за грешката за неговите години :smir:
Никој не рече дека не имало ваши членови на автокоманда баш напротив имало и тоа е уште погел мајтап со вас заедно бефте помалку од нас на филип2 арената и налет тоа што бефте помалку од нас а инаку ние патуваме 160 км а тетовчани 50 км еден редар ви зеде две знамина и едно ви вратија до душа :tapp:
Јас сакав да кажам за тие дечките што беа нас да не следат а не да му помогнат на нивните топли браќа ама тоа деца видоја поглем к*р и си рекоја дека ќе го примнат и да не се повторав сега треба да ги избркате под најитно од вашата трибина оти само ве избрукаа со довикувањето на т... па шалот беше круна на сето тоа :kesa:

За т... ти кажав никој не го преувличува освен вие и дел од вашата група е тема на РАЗГОВОР ова од ваши извори е мислам ваши членови и кога веќе сме кај него подбро да биде еден од најисчуканите воџи од колку еден од тие со скапи очила за сонце со стаж од некоја година како што кажа клинт исвид кај вас :jaj:

Па ако сакаш и ти си типичен пример на опседнатост со нас ти и уште некој член на форумот од кај вас имате повеќе постови кај нас од колку на вашиот фан клуб :helou:

wtf?? Дома со Работнички 100, на гости 150??:tapp:



извините ама #1 не се стануе со едно гостуање и едно добро издание дома против Вардар:raz:
И ти се јаве бе што треба да се повторуваме секоја недела вие или сте со мала мемеорија за нашето досегашно постоење или не знам што е работата вие само годинава постоите бер АЛО кај бефте до лани и уназад ама ајде сега сте најјаки и бње одете земете си го првен знамето :tapp:па после прави муабет со мене !!!
Имате голема среќа што загубивме во полуфиналето па да видефте тогаш што ќе се случуваше сега уживајте или да не речам пазете се од легија 5 (знамето)
 

110%ЗеленоБел

Слобода за навивачите!
Член од
26 декември 2009
Мислења
638
Поени од реакции
33
wtf?? Дома со Работнички 100, на гости 150??:tapp:



извините ама #1 не се стануе со едно гостуање и едно добро издание дома против Вардар:raz:
не бевме дома со работнички 100!
Бевме околу 200 тука негде... а на гости околу 170... 3 ПРЕПОЛНИ автобуси плус со коли имаше :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.673
Поени од реакции
70.882
Никој не рече дека не имало ваши членови на автокоманда баш напротив имало и тоа е уште погел мајтап со вас заедно бефте помалку од нас на филип2 арената и налет тоа што бефте помалку од нас а инаку ние патуваме 160 км а тетовчани 50 км еден редар ви зеде две знамина и едно ви вратија до душа :tapp:


Па ако сакаш и ти си типичен пример на опседнатост со нас ти и уште некој член на форумот од кај вас имате повеќе постови кај нас од колку на вашиот фан клуб :helou:
Ниту бев во Автокоманда, ниту знам што точно се случувало таму, ниту пак бев на градски па да ме занима колку сте биле и што сте направиле. Првиот пат ти реплицирав само заради тоа што имаше пишано дека сте докажале кој бил број еден. Незнам само како имаш лице да го кажеш ова. А за болдов, како си ме изнасмеал да си жив и здрав :)
П.С. си слушнал за точки и запирки :toe:
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129
Ниту бев во Автокоманда, ниту знам што точно се случувало таму, ниту пак бев на градски па да ме занима колку сте биле и што сте направиле. Првиот пат ти реплицирав само заради тоа што имаше пишано дека сте докажале кој бил број еден. Незнам само како имаш лице да го кажеш ова. А за болдов, како си ме изнасмеал да си жив и здрав :)
П.С. си слушнал за точки и запирки :toe:
Во јајцето влакно бараш !!!!!!!! :tapp:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Во јајцето влакно бараш !!!!!!!! :tapp:
остај го го најде во јајцето тоа што го бареше само сега како да е падант од марс како да не од тука па и крај карева ако му смета тоа што не ставам точки и запирки нека не чита :uvo:
туку да се спремаме за недела со ренова

РЕНОВА – ПЕЛИСТЕР ТЕТОВО
Главен судија Бошков Зоран - Неготино
1 асистент Стефанов Зоран - Кавадарци
2 асистент Недев Гоце - Кавадарци
КОНТРОЛОРИванов Пане –Кавадарци

4 судија Темелков Зоран - Кавадарци


imame uste sansi za 3 mesto izgleda vo nedela igrame go renova vo tetovo i ako tepame ke bidiem na samo 2 razlika od metlurg zosto metlurg igra so rabotnicki koj e na 5 boda razlika od renova i ke gi brka
eve ja novata tabela po isklucvanjeto na pobeda
1. Ренова ....................... 52
2. Работнички.................. 47
3. Металург .................... 40
4. Пелистер .................... 35
5. Силекс ....................... 31
6. Тетекс ....................... 25
7. Вардар ....................... 24
8. Турново ..................... 22
9. Милано ....................... 6

- Вардар, Работнички и Милано до крајот ќе паузираат по едно коло.
znaci so pobeda protiv renova ostanuvame vo igra za 3 mesto slednoto 30kolo igrame doma so
pelister-tetks
a
metalurg-renova
i ako zagubi metalurg a toa 100% ke bidi oti togas isto samo 2 boda ke bidat pred rabotnicki nie go prezemae 3 mesto so eden bod razlika
i posledno kolo nie igarme
horizont-pelister
a
teteks-metlurg

значи со ренова е последната шанса освен купот ако го освојат работнички а ние останиме на 4 место и добиеме лиценца одиме во квалификации лига европа:smir:
 

i'm

*
Член од
11 февруари 2009
Мислења
128
Поени од реакции
21
Горан дај бе брат со кој се замарате не знам јас,нема шо да му докажваш на овие тркалата.Дошле 5-6 души и од преку 50м викале по воџата наш лол сами си се брукат бе алоо.А дека се најголеми ПИ*КИ си се виде во кец у кец како беа дупени од воџите наши, и каде и да се оди и шо и да биди коа се срекава врвот на ЧКЕМБАРИ со нив буквално се серат в гаќи,а и војводи си знат како беа дупени и нашлакани во вараждин.Се на се кога малку ке му здожежи одма си се тргат ,на наше кажано ПИ*КИ.И не напорвајте на оваа тема ова си е за ПЕЛИСТЕР лечете комплекси на друго место.
П.С Да освои Работнички купот а ние сме 4то место одиме европа,а лиценцата лесно ја добиваме.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Горан дај бе брат со кој се замарате не знам јас,нема шо да му докажваш на овие тркалата.Дошле 5-6 души и од преку 50м викале по воџата наш лол сами си се брукат бе алоо.А дека се најголеми ПИ*КИ си се виде во кец у кец како беа дупени од воџите наши, и каде и да се оди и шо и да биди коа се срекава врвот на ЧКЕМБАРИ со нив буквално се серат в гаќи,а и војводи си знат како беа дупени и нашлакани во вараждин.Се на се кога малку ке му здожежи одма си се тргат ,на наше кажано ПИ*КИ.И не напорвајте на оваа тема ова си е за ПЕЛИСТЕР лечете комплекси на друго место.
П.С Да освои Работнички купот а ние сме 4то место одиме европа,а лиценцата лесно ја добиваме.
а во што сте најаки/најдобри??
во песни,во кореографии,во пароли,во баклијади,во гостувањ,во тепачки(ова кај нас не постои)???
образложи малку,:toe:

штета што не се падна финале Тетекс-Пелистер-дефинитивно ќе беше интересно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom