Фан Клуб: Пелистер

Член од
8 јуни 2006
Мислења
85
Поени од реакции
1
море кај сака нека игра ние стално со него сме и во арно и во лошо чкембари пелистер го бодрат:eek:lee:
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
2.132
Што се однесува до пријателскиот меч со Литекс, сепак според мене тоа е само подготвителен меч во кој веројатно сеуште се бараат првите 11-мина или пак се воигрува екипата, а плус тоа колку што јас знам бугарскиот прволигаш е прилично силен. А пак околу двомечот со Апоел, мислам дека ќе треба да се помачи малку Пелистер во Битола ако сака да оди во следното коло. Како и да е, да се играше на Градски обавезно ќе отидев да гледам затоа што Пелистер многу го ценам како еден од најцврстите, најпостојани и најчесни тимови во Македонија. Good luck!:)
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Што се однесува до пријателскиот меч со Литекс, сепак според мене тоа е само подготвителен меч во кој веројатно сеуште се бараат првите 11-мина или пак се воигрува екипата, а плус тоа колку што јас знам бугарскиот прволигаш е прилично силен. А пак околу двомечот со Апоел, мислам дека ќе треба да се помачи малку Пелистер во Битола ако сака да оди во следното коло. Како и да е, да се играше на Градски обавезно ќе отидев да гледам затоа што Пелистер многу го ценам како еден од најцврстите, најпостојани и најчесни тимови во Македонија. Good luck!:)
На градски ке игра
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
2.132
Ааааа одлично тогаш... Ај обавезно пишете тука колку пари ќе е карта за да си знам, во случај да не прочитам во весници и слично.
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
kolku zavrsi deneska prijatelskata so pobeda?
znae nekoj?
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Не сакам да кобам ништо пред време, ама мене ми мириса дека се повторува сценариото за повторно ослабување на Пелистер, што пак не одговара никому. Си отиде еден од поглавните играчи Илир Елмазовски и голманот Пашовски. Симптоматично е тоа што се случува пред настапот во купот на Уефа.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
238
Поени од реакции
0
Е стварно вчера играше Пелистер - Победа сигурно ке пишува резултат на Македонски Спорт :wink:
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Задоволни од поразот

Во Пелистер задоволство од играта на нивниот тим на последниот тест меч со Победа во пресрет на пресметката со АПОЕЛ. Битолчани во првите 45 минути кога играа и најдобрите одиграа одличен меч имаа водство од 2:1, а го загубија натпреварот во вториот дел кога играа резервите. Тренерот Хусеин се надева дека во голем стил неговите фудбалери ќе се покажат и на дуелот со силниот гостин од Кипар.

Македонски Спорт
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
В четврток, на 17 јули, ФК Пелистер ќе ја има првата средба во овогодинешниот куп на УЕФА против кипарскиот Апоел.

По тој повод, навивачката група Чкембари ве поканува и Вие да бидете дел од толпата која ќе ги бодри Пелистерци на „Градски“ во Скопје. Вашето присуство и бодрење на нашиот МАКЕДОНСКИ тим би значело многу и за Пелистерци а и за МАКЕДОНИЈА...

Инаку, навивачите на Апоел се грчки националисти кои на сите меѓународни натпревари преку цела трибина истакнуваат големо знаме на кое пишува „HELLASS“.
Па, би било интересно ако им приредиме нешто по кое ќе не запаметат :)
Се гледаме во Скопје!.. :vozbud:
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Да не има случајно пренос в четврток да гледаме?
 
F

fantomX

Гостин
Лани А1 се нафати да ги пренесува дуелите во Евро-Куповите на нашите тимој, ама годинава че да нема таков јунак...:toe:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
значи прво што треба да направите е да ставите огромно знаме од Македонија или поточно од Македонија пред Букурешкиот договор (она знаме кога ги има сите делови на Пиринска, Егејска и Вардарска Македонија). Истото го имаат направено Комити лани на натпреварот токму против кипарска екипа Анортозис.

 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Навивачи на апоел нема да има и официјално.Штета за утакмицава на навивачки план.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom