Најомилена (култна) сцена од филм

В

Вори

Гостин
Знам дека не е место да прашам ама немам каде на друго место.
Гледам сите го фалите филмот Клокворк Оранџ мислам дека се викаше од Кјубрик,имам гледано трајлер,ама некако не ми е примамлив да го гледам цел филм.
Еве гледам и последнава сцена со маскиве сите ја фалите,а мене ми е ептен глупа и морбидна.
Е сега ако сака некој да ми го објасни филмов по ПП или профил,би му бил благодарен.
 
T

Tetro

Гостин
Знам дека не е место да прашам ама немам каде на друго место.
Гледам сите го фалите филмот Клокворк Оранџ мислам дека се викаше од Кјубрик,имам гледано трајлер,ама некако не ми е примамлив да го гледам цел филм.
Еве гледам и последнава сцена со маскиве сите ја фалите,а мене ми е ептен глупа и морбидна.
Е сега ако сака некој да ми го објасни филмов по ПП или профил,би му бил благодарен.
Култен филм да ти објасни некој? Нема шанси, освен ако е некој ретард. :toe:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Култен филм да ти објасни некој? Нема шанси, освен ако е некој ретард. :toe:
Јас сум ретард, а филмот т.е документарецот за кој зборувате е срање за мене :) култно во него е тој огромниот порцелански кур со кој ја толчи старата. Документарците на мтв имаат повеќе смисла и носат поука со нив.

Накратко во филмот се раскажува за обид на квази затворска установа во која има квази (т.н) научници кои се обидуваат со дебилен метод да поправат т.е да исправат еден криминален ум... и овој подложен на тортура ќе се измени и после ќе си го попие од неговите сеуште "луди" другари - амин.
 

Milla*

100% Milla
Член од
15 јуни 2009
Мислења
254
Поени од реакции
41

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Postirav prethodno eve uste nekolku sto mi ostvaile vpecatok




 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
У потпис, веќе година дена ... :)

... fuck the Wall Street brokers ... self styled masters of the universe ... Michael Douglas, Gordon Gekko wannabe motherfuckers ...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473

Кој не го гледал филмов, е све само не човек кој ја познава филмската уметност, буквално. Само погледнета ја актерската екипа!! :)

Најдобриот говор во историјата на филмовите.

:cuc: :cuc: :cuc:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.420
Поени од реакции
6.056

сценава адје да речиме не е култна али неможев да најдам друга тема каде би ја постирал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom