Ви се случила некоја натприродна работа?

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Dojdete vo rpilep ke vidite mnogu cudni mesta. Ima mnogu opsednati kuki,a kaj mene doma 100% ima duh zatoa sto se slusa krckajne tropajne navecer i cudni zvuci i neobjasneti fuguri vo mojata soba.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Dojdete vo rpilep ke vidite mnogu cudni mesta. Ima mnogu opsednati kuki,a kaj mene doma 100% ima duh zatoa sto se slusa krckajne tropajne navecer i cudni zvuci i neobjasneti fuguri vo mojata soba.
Снимај или сликај дома што ти се појавува па покажини и ние да видиме!! :vozbud:
 
B

black angel

Гостин
speaking of weird stuff....vcera doaga eden covek kaj mene na vrata i mi vika pismo za goce(tatkomi)i jas mu vika pocinat e veke poveke od mesec,covekov mi vika ne e mozno sabajlevo se slusnav so nego mi rece da go donesam pismovo na vrata....ja se zdrviv tuka se gleame so covekov otidov mu pokazav umrenica i ne mu se veruvase seuste...si otide a jas se naeziv cela samo se svrtev i poglednav kon slikata...bog da cuva....:ija::shok:
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Иуу, не ги читам работиве пошто сум сам во соба, и 23.05 е и сите спијат и надвор е морничаво, а чудниве ствари ме вадат од памет :))
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Imam slusano za Gjavolestata Devojka . Kako malcecka , odele so drugarka i na kaj doma i nasla pari . Si kupila slatki i si gi izela Fala Bogu :) Koga osle doma , drugoto mome i kazalo na baba i deka nasla pari . Ova izlupana stravicava epten usrana od takvi raboti , epten mnogu veruvala i i rekla na momava so strori mori . Nesto kako demek od gjaolot bile ostaeni parive ( znaete ona sranja za magii , za kurci za palci ) I demek kako sega posto kupila slatki so parite i gi izela so toa go v nesla gjavolot vo sebe . Ke bilo sve bullshit da ne prodeluvalo toa nesto kako kletva . I od togas pocnale taka predmeti da se premestuvaat , da letaat v dzid da udiraat . I mnogu nekoja sila go macela , momevo . Viknale svestenik . Demek toj ke sredi sve . I kako so sedele doma kaj momevo od niz prozor letnal kamen na kaj nego za malce - v tikva na svestenikot :) Go zel ovoj nacrtal krst na nego i go frlil niz prozor . Po edno vreme pak za malce po gla na svestenikot . i pametnjakovic rekol : - aham , eureka . Demek so gjaolot imalo vrska neso . I sve to molitvi ne znam so tamu - niso ne pomagalo , epten ona se vlosila situacijata . Ednostavno ne se sedelo vo ista soba so momevo . Sve da leta okolu nea . Se rasculo narvor od seloto , gradot , niz cela drzava . Gjavolskata Devojka ja vikale . Nisto ne pomagalo . I posle prvata menstroacija na momevo - se izgubile sranjata . Sega si ziveela normalen zivot , se bilo ok . Ne veruvam vo takvi raboti ama ete i Mk ko bev gledav takvi sranja pa eve duri i vo Italija tuka ima edno starce , za nego velat oti go tepaat demoni . Epten ona i doktorive imaat krenato race od nego . Demek go tepale demonive oti nejkel da praj kako so mu velat . ovde blisku zivej starecot . A za bratcevo so sestricka mu so predmetite ne mora da znaci deka vakvi bullshits se . Mozi si ima nekoja energija momevo - so znam so da kazam . Citni malce za Tibetanski Lami i tamu nekoj ke vidis so prat batinjava . Samo ne da se bega od toa , da se baraat svestenici jebo te . Kako jas na nekolku pati mi se sluci "chi" energija sama da si odlepi - i da se kakam v gakji jas so mi se slucva , senki li me gazat , so mi e so telovo . E tek posle citnav negde kako da mi ti stoele rabotite .
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ова горе приказнава некако едвај се одлучив да ја прочитам зашто е на латиница. И да кажам дека приказнава се дешава во Русија пред 70 години и девојчето после ја земала некоја богаташка па ја однела во Германија и таму имало исти работи. Ја читав приказнава во едно наше списание Димензија Х пред многу години.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Imam slusano za Gjavolestata Devojka . Kako malcecka , odele so drugarka i na kaj doma i nasla pari . Si kupila slatki i si gi izela Fala Bogu :) Koga osle doma , drugoto mome i kazalo na baba i deka nasla pari . Ova izlupana stravicava epten usrana od takvi raboti , epten mnogu veruvala i i rekla na momava so strori mori . Nesto kako demek od gjaolot bile ostaeni parive ( znaete ona sranja za magii , za kurci za palci ) I demek kako sega posto kupila slatki so parite i gi izela so toa go v nesla gjavolot vo sebe . Ke bilo sve bullshit da ne prodeluvalo toa nesto kako kletva . I od togas pocnale taka predmeti da se premestuvaat , da letaat v dzid da udiraat . I mnogu nekoja sila go macela , momevo . Viknale svestenik . Demek toj ke sredi sve . I kako so sedele doma kaj momevo od niz prozor letnal kamen na kaj nego za malce - v tikva na svestenikot :) Go zel ovoj nacrtal krst na nego i go frlil niz prozor . Po edno vreme pak za malce po gla na svestenikot . i pametnjakovic rekol : - aham , eureka . Demek so gjaolot imalo vrska neso . I sve to molitvi ne znam so tamu - niso ne pomagalo , epten ona se vlosila situacijata . Ednostavno ne se sedelo vo ista soba so momevo . Sve da leta okolu nea . Se rasculo narvor od seloto , gradot , niz cela drzava . Gjavolskata Devojka ja vikale . Nisto ne pomagalo . I posle prvata menstroacija na momevo - se izgubile sranjata . Sega si ziveela normalen zivot , se bilo ok . Ne veruvam vo takvi raboti ama ete i Mk ko bev gledav takvi sranja pa eve duri i vo Italija tuka ima edno starce , za nego velat oti go tepaat demoni . Epten ona i doktorive imaat krenato race od nego . Demek go tepale demonive oti nejkel da praj kako so mu velat . ovde blisku zivej starecot . A za bratcevo so sestricka mu so predmetite ne mora da znaci deka vakvi bullshits se . Mozi si ima nekoja energija momevo - so znam so da kazam . Citni malce za Tibetanski Lami i tamu nekoj ke vidis so prat batinjava . Samo ne da se bega od toa , da se baraat svestenici jebo te . Kako jas na nekolku pati mi se sluci "chi" energija sama da si odlepi - i da se kakam v gakji jas so mi se slucva , senki li me gazat , so mi e so telovo . E tek posle citnav negde kako da mi ti stoele rabotite .
И јас го имам читано тоа. Само колку е вистина...??
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
И јас го имам читано тоа. Само колку е вистина...??
Ne znam man , epten filmski imaa pisano za ova . Jas demek da ne e bas kako so pisese skrativ na sranjata :) Tie imaa pisano epten sjebeno - strasno . Demek pukaat stakla , se u kurac leta . epten mnogu filmano . Aj si rekov da ne gi zamaram kolegive so tolkavi sranja na kratko ke kazam samo nesto - kolku za prikaznata samo :) Jas mislam deka bilo vo Romanija ova ne vo Rusija kako so kaza eden kolega pogore ali isti kurac - vazno bilo negde :) I da taka neso ke da bese nekoja bogata tetkica ja zela da ziveat zaedno i se bilo ok .
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Јас сум песимист за ваквите работи, едноставно за се има објаснување. Размислете подобро... :wink:
Pa neli e edno od tie objasnunaja deka navistina postoi nesto misticno.

Pred 5 i pol godini mi se sluchi neshto, koe seushte ne mozam da si objasnam shto e toa i den denes imam uplav i ne mozam da spijam ako nema vo sobata i najmala svetlina...
Si legnav vo 03:15 i samo shto pochnav da "tonam" vo son, slushnav kako se otvora vratata i vo istiot moment se pochuvstvuvav ukochena, ne mozev da ispushtam glas ni da prasham koj e... Inache ne mozam da zaspijam na grb ili na strana, znachi legnav na stomak... Krevotot mi e do zid, a samo malku treba da potstanam, za da zapalam svetlo...
Temnica beshe i ne mozev da vidam nishto, no pochuvstvuvav deka neshto se doblizuva do krevetot... Pochuvstvuvav golema tezina na nozete, neshto kako da mi sedna i naednash se spushti vrz mene... Osetiv tolku golema tezina, shto mislev deka ke propadnam vo krevetot... Najteshko mi beshe shto ne mozev da prozboram, a kamoli da viknam ili da stanam... Posle nekoe vreme chuvstvuvav povtorno tezina samo na nozete i neshto naednash me svrte na grb...
Vo sebe si rekov deka mozam da se ispravam i da zapalam svetlo, no koga se obidov, neshto mi ja zatvori ustata i me turna nazad na krevetot... Povtorno bev ukochena, se trudev da prozboram, no ne mozev... Ne znam od kaj sobrav sila, no naednash se ispraviv, ja ispruziv rakata i zapaliv svetlo... Normalno, vo sobata nemashe nikoj, no vratata beshe otvorena...
Istrchav celata isplashena vo spalnata na moite i gi razbudiv celata stresena i so solzi... Mi kazaa deka nikoj od niv ne stanal i ne ja otvoril vratata...
Ne znam kako da si go objasnam toa, ogromen stres beshe toa za mene, utredenta ne otidov na uchilishte (bev 4ta godina) i otidov v crkva...
Shukjur do den denes ne mi se ima toa slucheno povtorno, no se plasham od potpolna temnica :(
Mene ni se selucuvase istotio povekepati,megutoa nikoj ne me vrtese na grb.Se imam obiduvano da tropam po krevetotili da se obidam da ja prevrtam foteljata,bidejki do krevet mi e zalepena fotenjata deka znam da padnam:) i dodeka mislam deka seto toa go pravam koga se osvetam svatam deka nisto ne sum napravila.Ponekogas slusav se sto se slucuva nadvor , kako stanuva majkami kako zbori se vraka nazad vo spalna, i dodeka mislam deka jas tropam ustvari ne pravam nisto. Najcudno od se mi e sega toa sto i jas spijam na stomak, nikako ne mozam da zaspijam osven na stomak, i majkami sekogas mi veli deka e toa pricinata, deka go preopteretuvam srceto, pa poradi toa se paraliziram na nekoj nacin,ne doaga dovolno kislorod vo mopzokot i mislam deka se slucuvaat nekoi raboti sto ne e taka.Poima neam sto e rabotava. Inace za ova pisuvav na tema sonovi.
(Mozes da procitas ako sakas : http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=721&page=145)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Pa neli e edno od tie objasnunaja deka navistina postoi nesto misticno.



Mene ni se selucuvase istotio povekepati,megutoa nikoj ne me vrtese na grb.Se imam obiduvano da tropam po krevetotili da se obidam da ja prevrtam foteljata,bidejki do krevet mi e zalepena fotenjata deka znam da padnam:) i dodeka mislam deka seto toa go pravam koga se osvetam svatam deka nisto ne sum napravila.Ponekogas slusav se sto se slucuva nadvor , kako stanuva majkami kako zbori se vraka nazad vo spalna, i dodeka mislam deka jas tropam ustvari ne pravam nisto. Najcudno od se mi e sega toa sto i jas spijam na stomak, nikako ne mozam da zaspijam osven na stomak, i majkami sekogas mi veli deka e toa pricinata, deka go preopteretuvam srceto, pa poradi toa se paraliziram na nekoj nacin,ne doaga dovolno kislorod vo mopzokot i mislam deka se slucuvaat nekoi raboti sto ne e taka.Poima neam sto e rabotava. Inace za ova pisuvav na tema sonovi.
(Mozes da procitas ako sakas : http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=721&page=145)
Ништо чудно, на многумина им се случило, http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Ми се има случено неколку пати, но за среќа не халуцинирам...:vozbud::vozbud::vozbud:

Свесна сум, но не можам да мрдам. Некогаш само очите можам да ги отворам, гледам дека нема никакви суштества покрај мене, но мрдање јок.

Во секој случај е лошо искуство

Едит: Бидете среќни што ова не ви се случува
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
многу пати на одмор во охрид, навечер после 12 сум глеал светла на небо како се движат, али не по некој одреден пат, забегуваат лево десно, во круг и таке :)
Леле стварно мене за ова никој не ми веруваше!!! А не беше ни авион ни ништо.Буквално после 12 изгледаше како да се движи некоја ѕвезда(ама нели не се движат???? Барем ние не го гледаме тоа).Друго е кога ќе паѓаат ѕвезди...си имаат одреден пат и си паѓаат.Овие шетаат низ небото...чудна работа навистина.
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
Еве баш сега звучникот сам се намалува и попушта :nesum:
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Леле стварно мене за ова никој не ми веруваше!!! А не беше ни авион ни ништо.Буквално после 12 изгледаше како да се движи некоја ѕвезда(ама нели не се движат???? Барем ние не го гледаме тоа).Друго е кога ќе паѓаат ѕвезди...си имаат одреден пат и си паѓаат.Овие шетаат низ небото...чудна работа навистина.
Ако е како ѕвезда и се движи тогаш тоа е сателит...Не е некоја чудна работа..:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom