Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Брррррррррррррррр страшно.Денеска кога се враќав од одмор на 2 пати видов коли едната пегла(пезетка) на патот Д.Хисар-Крушево.А на патот Крушево-Прилеп видов ауди А4.Двете ги видов и за 2 сек исчезнаа.А јасно ги видов.Пред неколку годин кога се враќав од паркот од кавадарци видов една жена која одеше на штаки.Потоа се завртив малку 1-2 сек и послето гледам жената а нема.Денски беа и 2-3-те настани.А језиви се и двата поста од горе бррррр страшно.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Ајде да се надоврзам на соновите.Значи ова што ќе го пишам не е лага.
Пред отприлика 2 децении, едно лето во куќата на баба ми, таа и моите тетки нижеле тутун(од Прилеп сум и се нижи тутун тука во лето).И во еден момент тетка ми рекла ми се спие јас одам да си легнам, а тоа било баш необично зашто таа ни денес не спие напладне.И пошла да спие.По 5 минути се вратила.Ја прашале што направи?Таа рекла се наспав, и сонив еден сон.Е сега сонот не знам како бил точно ама ќе го кажам колку памтам.Тетка ми во тие 5 минути спиење сонила 2 цвеќиња.Во еден момент едното овенало, другото останало живо.По некое време дедо ми се јавил од болница и рекол дека направил сообраќајка.Неговото цвеќе од сонот(дедо ми) не овенало и тој преживеал, другото цвеќе(пријателот негов, или роднина не знам што бил) овенало и тој починал на самото место на сообраќајката.Морничаво, ама 100% вистинито.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ја денес не сум спиена ич али после темава што ја расчитав нема ни да спијам следнава недела осеќам.. Језиви сте достате не ве читам више БРРРРР
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Ni trgna so sonovive a?
Jas ednas sonuvav kako sum vo nekoja taka potemna soba i kako lezam na krevet ama kako da sum bila pomala a toa ne cini.No sum bila mnogu bolna i do mene imala stara zena celata vo crno kako sedi do mene i me cuva i pazi.Najcudnoto e toa sto taa postara zena pak sum bila jas, neznam kako toa ali ajde son e se e vozmozno.I posle otkako se razbudiv prasav pak sto kako znaci sonot i mi rekoa deka taa zena povtorno bila Sveta Petka i nikoj skoro ne mozese da mi go objasni sonot.No edna zena mi rece deka vsusnost moze ke bidam mnogu bolna i deka ke ima golem rizik da mi se desi neso-znaci da umram no sepak ke sum se spasela bidejki Sveta Petka me cuvala.I stvarno bese taka zasto zdravjeto mi se vlosi i trebase da praam operacija i neso se iskompliciralo no na kraj pak se se sredilo.
E uste edna cudna rabota od seto ova e toa sto koa i da vlezam vo bilo koja crkva neznam kako ama prvata ikona pred koja sto zastanuvam e Sveta Petka a ne e namerno zimi se-ednostavno taka e.I deckoto moj ne znae niso za ova no mi kupil alka od onie sto se od crkva so se nosat za zdravje, sreka i.t.n. i bas na krstceto od alkata vidov deka ima Sveta Petka...
A dokolku mi gi citavte i pretodnite textovi ke vidite deka ne e prv pat da ja sonuvam Sveta Petka...
I ne e tuka nisto strasno i ne treba da se plasime od nisto osven od drugite zivi luge koi sto gledaaat samo da ni nastetat...
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Mi se imaat desavano premnogu cudni raboti.Pred 6 godini spiejki osetiv kako mi e ladno na racete i se razbudiv i toa vo mrtovecka pozicija znaete ona so racete na stomak(a nikogas ne spijam taka).I so bese najstrasnoto otkako se razbudiv sakav da se svrtam no samo sto ja svrtev glavata do mene sedese kako silueta od covek(sigurno bese masko), kako nekoja senka koja so me drzese za racete i ispadna kako da me cuvala dodeka sum spiela zaso otkako go vidov samo kako da me pogledna i si zamina nakaj hodnikot.Od strav ne mozev da se mrdnam i neznam kako ama bas majka mi stanala vo toj moment i stom ja vidov i rekov da proveri da ne ima nekoj niz cela kuka ama nemase nikoj...ama bese preterano jezivo i nikogas nema da zaboravam takvo neso...
Јојјј па мене ова да ми се деси? Па по брза постапка има у трајна доживотна кома да паднам одма у дел од секунда тоест да цркнам у ист момент. Срце ќе ми запре, крвта и мочта има одма да ми се сечат. А ако преживеам 3 Ивкови Слави по ред праам и со гатачки, бајачки, попови и све остало ќе спијам после ако не умрам од неспиење..
А ако не умрам така од по психијатри одење ќе умрам, ќе банкротирам за леб ќе неам!
Јој ај бе мене да не ме чуваат вакви силуети.. Боље да умрам у мирно спиење од онака или трактор на аеродром да ме згази..
Аууууу ја од читањево експресна шизофренија добив а не пааа АУУУУ
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Една вечер се деси нешто кое ке го памтам цел живот!!!
Беше неделен ден и така заседнавме на кафе/муабет и дојде време да се приберам дома накај 1ч по полноќ,а знаев дека вечерта ке ја поминам сам во куќата (ништо необично).ја така поспан облакам пижами, палам ТВ на музички канал и го темпирам да се угаси за 20мин. По 20сеттина минути остетив како се угаси ТБ`то и реков ајде ке пробам без музика да заспам пошто ме мрзеше да станувам така по едно 2-3мин осеќам некаков притисок(тежина)во кичмата(иначе стомак позиција спијам)која почна да се шири према главата,али јас толку се усрав што си го заборавив името.кога дојде точно на грбот осетив огромна тежина која ми ствара тешкотија при дишењето(чуство како да се наоѓаш во базен длабок 100метри и неможеш нормално да дишеш).по некое време осетив како се помина и мислам се препородив,тоа чуство нема никогаш да го заборавам,тотално си неспособен и само чекав да осамне и да факам магла от тоа место.по 2дена кога си дојдоа моите им раскажав па повикавме Поп кој ни е семеен пријател и отпеа таму и каза демек вечерта кога сум се враќал успат сум нагазнал накој залутана душа па демек таа ме следела да ми се освети :vozbud:
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Една вечер се деси нешто кое ке го памтам цел живот!!!
Беше неделен ден и така заседнавме на кафе/муабет и дојде време да се приберам дома накај 1ч по полноќ,а знаев дека вечерта ке ја поминам сам во куќата (ништо необично).ја така поспан облакам пижами, палам ТВ на музички канал и го темпирам да се угаси за 20мин. По 20сеттина минути остетив како се угаси ТБ`то и реков ајде ке пробам без музика да заспам пошто ме мрзеше да станувам така по едно 2-3мин осеќам некаков притисок(тежина)во кичмата(иначе стомак позиција спијам)која почна да се шири према главата,али јас толку се усрав што си го заборавив името.кога дојде точно на грбот осетив огромна тежина која ми ствара тешкотија при дишењето(чуство како да се наоѓаш во базен длабок 100метри и неможеш нормално да дишеш).по некое време осетив како се помина и мислам се препородив,тоа чуство нема никогаш да го заборавам,тотално си неспособен и само чекав да осамне и да факам магла от тоа место.по 2дена кога си дојдоа моите им раскажав па повикавме Поп кој ни е семеен пријател и отпеа таму и каза демек вечерта кога сум се враќал успат сум нагазнал накој залутана душа па демек таа ме следела да ми се освети :vozbud:
Друже тоа не е залутана душа, тај серкото дома што ви е пеел и си заминал едноставно си заработил пари за читање книга.Да не веруваш во попови никако,ама апсолутно никако.

Мало објаснување.

Тоа што тебе ти се дешавало, му се има случено на многу луѓе.
Највеќе се дешава кога телото е преплавено од Космичка енергија,што при процесот на празнење на таа енергија, се случува да налета било какво астрално тело, и се обидува да го завеземи телото.
Е сеа во превод.При смртта човекот го напушта телото, и ретко кој знае кај е што е и зошто е се до реинкарнацијата.Тогаш доколку залута случањо душата,станува изгубена и се обидува да го завеземи секое тело што има поголем вишок на енергија.иако не свесна за тоа мислејќи дека сонува и се обидува да се разбуди,сепак душата се обидува да го превземи телото.
Иначе тие ствари не се опасни освен ако се повторуваат секоја ноќ и траат повеќе од 2 минути што ретко кој би издржал толку долго.
Доколку некој има таков проблем,околу креветот кај што спие нека истури сол,нека заобиколи, и пред влезната врата доколку е на исток или прозорец во собата што е на исток.Тогаш прекинуваат тие ствари.
иначе тоа се случува само на спиење кога човекот заспива душата заминува во астралниот свет, за кој сите мислат дека само....сон.

Предвидување смрт на друг

Човек кога ќе осети дека умира се однесува малку чудно.Тоа го осеќаат и неговите блиски.Воедно такви ствари се дешаваат кога со некого си многу близок.
Обично кога некој умира целата негова Аура се распрснува,а највеќе стигнува до оние што мислел на нив во последен момент.
Така се случува во Сон, кога сте во астрален свет да ги видите последните мисли или пораки на човекот.
 
S

SSS-Stolica

Гостин
епа ај и јас да ви се придружам ова со соновиве
Мајка ми сонувала некоја постара жена и во сонот и виката таа жената на мајка ми
-Ја гледш ли женана со детено в раце што го држи(се мисли на Богородица со Исус во раце)
-Мајка ми:Ја гледам
Жената:Ако не купиш таква икона ќе ти се случи нешто лошо
и мајка ми не поверувала и после 2 дена направивме собрајќајка и мајака ми купи икона од богородица

еве уште едене сон
Сонувала мајка ми нешто во сонот ама и ден денес не може да се сети што е,и викало во сонот да купи икона од СВ.Кирил и Методиј ако не купи на татко ми ќе му се случило нешто лошо(бидејќи татко ми се вика Киро)и мајка ми од искуство што се случило со предходниот сон купила икона и ништо не се случило
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Ги читам овие мислења и во моментов ( 03:33 ) седам со запаленo светло...
I'm scared :nesum:
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Преоптоварени сте со такви мисли и замисли и тоа ви го труе мозокот и мислите дека ви се случуваат такви ствари. Како на тетками ми моја и на старата ми баба моја мистериозно сонуваат мистериозни сонови кои после мистериозно му се остваруваат, а мене, на пример, или на сестрами, или таткоми, или мајками и уште мн. други едностано не му се остварил ниеден сон?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
тебе пенкалото,а кај мене исчезна блуза на една моја другарка со потпис од Shakira. А добро се сеќавам дека ми беше на закачалката и наеднаш ја снема. Нигде не ја најдов а тоа се случи минатото лето.
Ај сеа малку сонови. Многу често ми се случува да сонувам умрени луѓе,а еднаш го сонував и Тоше ама сега да ме отепаш нема да се сетам на сонот. Од такви работи се ежам вкрај:toe:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
тебе пенкалото,а кај мене исчезна блуза на една моја другарка со потпис од Shakira. А добро се сеќавам дека ми беше на закачалката и наеднаш ја снема. Нигде не ја најдов а тоа се случи минатото лето.
Ај сеа малку сонови. Многу често ми се случува да сонувам умрени луѓе,а еднаш го сонував и Тоше ама сега да ме отепаш нема да се сетам на сонот. Од такви работи се ежам вкрај:toe:
имам слушнато дека не е убаво ако такви луѓе ти зборат во сон...:vozbud:
иначе и јас го имам сонувано тоше неколку пати ама онака како сум била на негови настапи,,али не сме контактирале:pipi:
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Нај срање работа на мене ми се има десено пред многу години може има десет ако не и повеќе. За што станува работа епа вака, си спиев јас така мирно и убаво кога одеднаш се разбудив т.е. нешто ме разбуди дали лош сон или друго незнам ама кога ги отворив очите видов темнина над мене по темна од темнината во собата, се преплашив и не можев ниту еден дел од телото да помрднам целото тело ми трнеше, осеќав како нешто да ме држи и така гледајќи во темнината таа почна да се доближува кон мене, сакав да викам но немав глас, немав претстава колку време траеше тоа, али беше МНОГУ страшно, не се сеѓавам како заврши ама после тоа имав проблеми да заспијам можеби една година. После некако заборавив и си продолжив да си спијам мирно и убаво.
 
D

Daftie

Гостин
Тоа темнината е сенка у сенка, а у спиење телото често затрнува(или фаќа грч, мислам дека е исто), така и мене ми се дешава нешто да поврзам и да сонувам како неам рака, се будам и стварно не си ја осеќам раката, дури кога ќе ја видам знам дека било грч.:helou:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Чудно ми е што секоја вечер сонувам војна, а не сум бил во војска, а уште поретко гледам воени филмови, тоа ќе се изгледа флешови од минатиот живот, сигурно претходниот јас загинал во војната :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom