Ви се случила некоја натприродна работа?

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Abe vidi vaka i ja sum golem realist ama koga ke ti e sluci nesto togas pocnuva po malku da veruvas.

Mene mi se ima sluceno slednovo bev nekade vtora ili treta godina sredno se razbudiv edno sabajle mnogu me bolese stomakot, otidov a skolo ne mi bese dobro. Koa e vrativ se javiv kaj majka mi na rabota da i kazam deka ne mi e dobro.
Otidov na ambulanta mi napravija sekakvi tetovi i mi rekoa deka zamisluvam deka spored testovite nisto ne mi e, a mene stomakot me boli me korni.
I taka pomina igurno edna nedela.
Edno sabajle se budam bese sabajleto na Mala Bogorodica, se budam i gledam zena vo crno kleci o skrstei race i se moli po smireno i ubavo ne sum se cuvstuvala nikogas, si legnav pak zaspav. Koa stanav stomakot mi bese vo red ne me bolese!
Ne znam dali sum sonuvala li ne ama sepak ostanuva mesto za somnevanje.....
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
да, ама јас воопшто не се сомневам дека сум сонувала, зошто знам дека бев будна
не знам, навистина...
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
41
Поени од реакции
0
Pa da

Mi se ima sluceno i toa kako....
Denot koga mu pravevme ednogodisen pomen na dedo mi jas ostanav doma.Mi bese nekako strav sama da sedam pa ja viknav drugarka mi.Sedevme,kafence muabetcinja ova-ona i odednas ni tekna deka ni se jade i jas pocnav da varam spageti.Vo meguvreme slusnav neso cudno,nekoi zvuci vo dvor i izlegov nadvor.Gledam se e oki....ama pak me kopkase nesto da vlezam vo garazata.Vlegov i odednas site predmeti sto bea tamu pocnaa da se tresat,se pocna okolu mene da treperi vrtata,prozorecot,alatite za rabota ama bukvalo SE.Izlegov nadvor so celiot strav vo mene.Edno dobri 10 min se cudev sto se slucuva.Koga vlegov vo kujna ja vidov drugarka mi prebledena kako da viedla duh.Vednas mi stana jasno i pak....Rackata od vratata pocna da treperi i nie samo se poglednavme i ostanavme bez zborovi.Znaci vremeto bese oki,soncevo bese,nemase veter,ne bese nitu zemjotres....sto li bese???
Cudno a???
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
slucka od drugar mi ( kak so mi kazvese toj) CITIRAM:eek:jdovme kaj bracedana ko bev 7mo odd i so riste(brat mu) i bracedana sekogas igravme so pernicina se mavavme vo temnici i ednaska izgasnavme svetlo se mavavme i sega site se skrivme jas naskrevet se pokriv so kjebe i zastanav do zidot i samo nesto naednas pocna da me mavat i me sutna vregal a ko se branev osetiv nesto kako narakvici da imat toj sto me mavase i so glata vo regalot se fuknav po4nav da vikam i ovie odma skoknaa i zapalija svetlo! nisto nemase vo sobata...i ottogas imav strav od temnica do pred nekoja godina
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Едно добро другарче...Се си кажуваме,тој ден ми го раскажа својот сон.Биологија тој ден требаше да ни ги дава веќе направените тестови. Но на почетокот на денот тој ми рече дека ја сонувал наставничката по био. кога влегла му се насмевнала,била во шарен џемпер и сукња! Се разбудил и пак заспал и ја сонувал нашата класна како со црна темпера на прозорот од училницата пишива три единици(1,1,1)! Кога биологија влезе беше исто така облечена,му се насмевна...Другарчето на тестот доби тројка...(Трите единици што ги пишувала класната на прозорот со црна темпера)...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Јас нонстоп го гледам бројот 12:21 . Секаде го гледам. Во задачи, на часовник, во компјутерски игри. Стварно чудно. Чекам што ќе се случи на Декември 21 (=
Значи ништо не се случи. Бев камењ пијан зашто бев на роденден. Ништо посебно.

Инаку знам дека постов од Форчн е стар ама ако:

Напишано од Fortune
Pred 5 i pol godini mi se sluchi neshto, koe seushte ne mozam da si objasnam shto e toa i den denes imam uplav i ne mozam da spijam ako nema vo sobata i najmala svetlina...
Si legnav vo 03:15 i samo shto pochnav da "tonam" vo son, slushnav kako se otvora vratata i vo istiot moment se pochuvstvuvav ukochena, ne mozev da ispushtam glas ni da prasham koj e... Inache ne mozam da zaspijam na grb ili na strana, znachi legnav na stomak... Krevotot mi e do zid, a samo malku treba da potstanam, za da zapalam svetlo...
Temnica beshe i ne mozev da vidam nishto, no pochuvstvuvav deka neshto se doblizuva do krevetot... Pochuvstvuvav golema tezina na nozete, neshto kako da mi sedna i naednash se spushti vrz mene... Osetiv tolku golema tezina, shto mislev deka ke propadnam vo krevetot... Najteshko mi beshe shto ne mozev da prozboram, a kamoli da viknam ili da stanam... Posle nekoe vreme chuvstvuvav povtorno tezina samo na nozete i neshto naednash me svrte na grb...
Vo sebe si rekov deka mozam da se ispravam i da zapalam svetlo, no koga se obidov, neshto mi ja zatvori ustata i me turna nazad na krevetot... Povtorno bev ukochena, se trudev da prozboram, no ne mozev... Ne znam od kaj sobrav sila, no naednash se ispraviv, ja ispruziv rakata i zapaliv svetlo... Normalno, vo sobata nemashe nikoj, no vratata beshe otvorena...
Istrchav celata isplashena vo spalnata na moite i gi razbudiv celata stresena i so solzi... Mi kazaa deka nikoj od niv ne stanal i ne ja otvoril vratata...
Ne znam kako da si go objasnam toa, ogromen stres beshe toa za mene, utredenta ne otidov na uchilishte (bev 4ta godina) i otidov v crkva...
Shukjur do den denes ne mi se ima toa slucheno povtorno, no se plasham od potpolna temnica.

Значи вака. Наводно Исус бил распнат во 15 часот. Е сега ѓаволот/демонот за да го исмева тоа, намерно во 3 часот навечер ги мачи луѓето. Значи ако нешто чудно се случува до 3 часот навечер, знајте дека тоа е лоша натприродна сила. Еднаш и мене ми се случи(пред неколку месеца) во 3:10 часот да слушнам гребење по ѕидовите. Само го игнорирав и си замина.

Ова за демонот/ѓаволот сум го гледал или на документарец или на филм.
 
Член од
9 декември 2007
Мислења
8
Поени од реакции
2
Mozda nekoj ne verue u natprirodnu silu ali ja sigurno veruju . Desavav se cudni rabote u 3 sat dokaz za toj e edna desavka kude moega drugara . Kazue mi src aj dojdi kude mene u 1 ke piemo vikam aj uredu e ke dojdu i bidnue negde 1 i 30 ja jos ne otide imase nesto rab i vikam mu aj kd ke zavrsu ke dojdu a na njega mu se pogodi nekoe slavenje pa vika aj posle 4 dojdi ke piemo i sabajle ke idemo na vikend da se zezamo. Vikam ok ke idemo tamn sve da zavrsu i on si posja nakude doma u 3 i nesto kd da ulegne u doma kude njega vrata otvoreni ulaza on sve e uredu i kacue se u njegovu sobu kd da vidi crvena nekoja tecnos rasprskana na zdovi gleda i kd da vidi krv awe kako nekoj da e dosja ss kantu punu ss krvi da gu e rasprskaja po zdovi .. lom vika me brzo da vidu ima sto da se vidi lom sve kreveti aljista sto mu stojale sve ss krv brzo gi vikasmo njegovi kd oni vikav nikoj ne e provalija posto kuca mu e kako sef nemoze da se ulegne ako nemas kljuc dzabe sve a drugi svi vrata od unutra se otvarav i vika baba mu ovoj e nesto djavolsko ... awe crknasmo od stra .Tj vecer on spa kude mene i vikamo aj ke idemo do ednoga staroga coveka sto se razbira od tija rab idem kude njega i vika posto kuca mu e blisko do Bugarski zatvor i pozadi kucu su turski grobista iskacav duhovi i kaza mu da zeme morsku sol i da gu rasipe kude vrata i kude prozori za da ne mozev da ulegnev a uvek kd ke se desi nesto takvo odma sveca da se zapali posto bela svetlina gi odbiva i pravo zastitno pole okolo predmeti sto se navagav u sredinu . On napravi takoj i sve bese uredu nekoe vreme ali posle se pojavi jos nesto.... aj ke dovrsu drug put :salut:
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Mozda nekoj ne verue u natprirodnu silu ali ja sigurno veruju . Desavav se cudni rabote u 3 sat dokaz za toj e edna desavka kude moega drugara . Kazue mi src aj dojdi kude mene u 1 ke piemo vikam aj uredu e ke dojdu i bidnue negde 1 i 30 ja jos ne otide imase nesto rab i vikam mu aj kd ke zavrsu ke dojdu a na njega mu se pogodi nekoe slavenje pa vika aj posle 4 dojdi ke piemo i sabajle ke idemo na vikend da se zezamo. Vikam ok ke idemo tamn sve da zavrsu i on si posja nakude doma u 3 i nesto kd da ulegne u doma kude njega vrata otvoreni ulaza on sve e uredu i kacue se u njegovu sobu kd da vidi crvena nekoja tecnos rasprskana na zdovi gleda i kd da vidi krv awe kako nekoj da e dosja ss kantu punu ss krvi da gu e rasprskaja po zdovi .. lom vika me brzo da vidu ima sto da se vidi lom sve kreveti aljista sto mu stojale sve ss krv brzo gi vikasmo njegovi kd oni vikav nikoj ne e provalija posto kuca mu e kako sef nemoze da se ulegne ako nemas kljuc dzabe sve a drugi svi vrata od unutra se otvarav i vika baba mu ovoj e nesto djavolsko ... awe crknasmo od stra .Tj vecer on spa kude mene i vikamo aj ke idemo do ednoga staroga coveka sto se razbira od tija rab idem kude njega i vika posto kuca mu e blisko do Bugarski zatvor i pozadi kucu su turski grobista iskacav duhovi i kaza mu da zeme morsku sol i da gu rasipe kude vrata i kude prozori za da ne mozev da ulegnev a uvek kd ke se desi nesto takvo odma sveca da se zapali posto bela svetlina gi odbiva i pravo zastitno pole okolo predmeti sto se navagav u sredinu . On napravi takoj i sve bese uredu nekoe vreme ali posle se pojavi jos nesto.... aj ke dovrsu drug put :salut:
Овој Никица ли ти кажува ..или видела си и ти? :smir:
 
Член од
9 декември 2007
Мислења
8
Поени од реакции
2
Sakate po makedonski ? OK ajde ke bide po makedonski. Toa sto e napisano se sluci ama ne e vazno na kogo i na Nikica ne znam dali mu se ima toa sluceno no znam deka deckoto sto mi e star drugar voopsto ne go poznava nego taka da ako mislite deka e izmisleno toa e vase mislenje i imate pravo na toa . Cista slucajnost e, no mu se ima sluceno slicno nesto na eden decko od Ohrid.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Sakate po makedonski ? OK ajde ke bide po makedonski. Toa sto e napisano se sluci ama ne e vazno na kogo i na Nikica ne znam dali mu se ima toa sluceno no znam deka deckoto sto mi e star drugar voopsto ne go poznava nego taka da ako mislite deka e izmisleno toa e vase mislenje i imate pravo na toa . Cista slucajnost e, no mu se ima sluceno slicno nesto na eden decko od Ohrid.
Ок ако е така моја грешка нека биде:smir:
Зашто го знам исто ова Никица го кажуваше као демек му се случило али он никад не бил сериозен така да...А другата случка што му се случила као демек кога бил незнам каде самовили му излегле и незнам што се случило после..Ај некој друг да го кажуваше па да поверувам..али на него не..
Али ај вистина нека е тоа што го кажа...:helou:
 
Член од
9 декември 2007
Мислења
8
Поени од реакции
2
Awe i da veruvas i da ne veruvas podobro da ne se sluci zasto koga ke se sluci si go menuvas mislenjeto za odredeni rab .Razbiram zosto nekoi ne veruvaat zasto za toa si e odgovorna coveckata psiha . :salut:
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Mozda nekoj ne verue u natprirodnu silu ali ja sigurno veruju . Desavav se cudni rabote u 3 sat dokaz za toj e edna desavka kude moega drugara . Kazue mi src aj dojdi kude mene u 1 ke piemo vikam aj uredu e ke dojdu i bidnue negde 1 i 30 ja jos ne otide imase nesto rab i vikam mu aj kd ke zavrsu ke dojdu a na njega mu se pogodi nekoe slavenje pa vika aj posle 4 dojdi ke piemo i sabajle ke idemo na vikend da se zezamo. Vikam ok ke idemo tamn sve da zavrsu i on si posja nakude doma u 3 i nesto kd da ulegne u doma kude njega vrata otvoreni ulaza on sve e uredu i kacue se u njegovu sobu kd da vidi crvena nekoja tecnos rasprskana na zdovi gleda i kd da vidi krv awe kako nekoj da e dosja ss kantu punu ss krvi da gu e rasprskaja po zdovi .. lom vika me brzo da vidu ima sto da se vidi lom sve kreveti aljista sto mu stojale sve ss krv brzo gi vikasmo njegovi kd oni vikav nikoj ne e provalija posto kuca mu e kako sef nemoze da se ulegne ako nemas kljuc dzabe sve a drugi svi vrata od unutra se otvarav i vika baba mu ovoj e nesto djavolsko ... awe crknasmo od stra .Tj vecer on spa kude mene i vikamo aj ke idemo do ednoga staroga coveka sto se razbira od tija rab idem kude njega i vika posto kuca mu e blisko do Bugarski zatvor i pozadi kucu su turski grobista iskacav duhovi i kaza mu da zeme morsku sol i da gu rasipe kude vrata i kude prozori za da ne mozev da ulegnev a uvek kd ke se desi nesto takvo odma sveca da se zapali posto bela svetlina gi odbiva i pravo zastitno pole okolo predmeti sto se navagav u sredinu . On napravi takoj i sve bese uredu nekoe vreme ali posle se pojavi jos nesto.... aj ke dovrsu drug put :salut:
Што не сте викнале полиција? (можеби крвта припаѓа/ла некому)
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Pred edna nedela mi se sluci za mene nesto cudno.Bevme kaj eden drugar i trebase da snimame edna pesna,i sega jas onaka so listot v raka si setam niz soba i si recitiram,a deckoto posto e panker si cuva onaka razvrlani gitari niz doma i bas tamu do prozorecot kaj sto bev jas imase gitara ostavena na zemja i potprena na zidot...i sega jas stojam vo mesto citam tekstot i osekam na noga mi padna gitarata (a do mene nemase nikoj ostanatite bea na rastojanie od 3/4 metri,i drugarite onaka se iznasmeaa mi vikaat smiri se be brat nemoj da krsis...
Po 10 min odam do cesmata ke piev voda,zemam casata i taman da ja stavam do usta padna eden katalog za recepti (debela kniga) koja stoese od sprotiva i koga padna na zemja site slusnaa i onaka zbuneti se poglednaa megu sebe,ama ovoj pat ne se nasmeaa,dvajca vidoa deka nema sansi jas da sum ja turnal posto kako prvo jas se preplasiv i smenav boja na liceto a kako vtoro knigata padna od mojata desna strana a jas vo desnata raka ja drzev casata so voda,i sum siguren ne 100% tuku 200% deka ne sum ja doprel knigata...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Што не сте викнале полиција? (можеби крвта припаѓа/ла некому)
мора да припаѓа на некого или нешто (животинско потекло), сепак полиција би бил најдобар избор во моментот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom