Помош, софтверски проблеми и совети

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Го преинсталирав комп. од корен шо се вели, со нова партиција и форматирање на партициите.
Партициите ги праев со Нортон партицион Меџик, со две дискети се прави.
Се би било ок, Арно ама, втората партиција D: ми ја дава како E: , a D: e CD ромот.
Ајде некој ако знај нека кажи.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Го преинсталирав комп. од корен шо се вели, со нова партиција и форматирање на партициите.
Партициите ги праев со Нортон партицион Меџик, со две дискети се прави.
Се би било ок, Арно ама, втората партиција D: ми ја дава како E: , a D: e CD ромот.
Ајде некој ако знај нека кажи.
Ако ти е оперативниот систем на C, а немаш ништо што би водело до патеките D и E, обично не е проблем да ги смениш и со вградената windows алатка.
control panel>administrative tools>computer management>disk management со десно копче (треба да се внимава, дава опција и за бришење на податоци и за форматирање) врз дискот да му назначиш change drive letter во D, а ако цд-ромот автоматски не се промени во Е, тогаш ќе го преименуваш рачно во Е.
Е сега има две ствари- ова е за windows XP и не знам како ќе се понаша ако нешто преинсталираш од office, windows...ако патеката на цд-ромот е сменета. Мислам дека нема да прај проблеми, но пробај и смени нешто (калкулатор или слично) од windows-от. Ако не прави проблем (не би требало) ок.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Има ли чаре ??? windows xp 2000 , антивирус eset nod32 ,malware anti malware,tuneup utilities 2011 , никаде не покажува вирус , а му треба на системот пола саат да се подигне ,не можам да разберам во што е проблемот:toe:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Како требаше да напрам, да не ми се појавува она десно долу во чошо од genuine дека виндоусо мие пиратски? Значи како да го исклучам да не го гледам?
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Dali ima nekoj kod za GetDataBack (version 3.30) ili dali ima nekoj sto znae nekoja slicna programa koja nemora da se kupi?:salut:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
вака сакам да глеам филм и лап топот си го уклучив на монитор е арно ама сеа незнам како да напраа коа ке го спуштам екранчето од лап топот да не превзема акција т.е да не праи хибернација или шат даун него да си продолжи со работа т.е да имам слика само на телевизорот а на мониторот да нема нишо.. ПОМОШ?

П.С се работи за виндоус 7 !!!
http://www.sevenforums.com/tutorials/819-hibernate-enable-disable.html
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
вака сакам да глеам филм и лап топот си го уклучив на монитор е арно ама сеа незнам како да напраа коа ке го спуштам екранчето од лап топот да не превзема акција т.е да не праи хибернација или шат даун него да си продолжи со работа т.е да имам слика само на телевизорот а на мониторот да нема нишо.. ПОМОШ?

П.С се работи за виндоус 7 !!!
http://www.sevenforums.com/tutorials/819-hibernate-enable-disable.html
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.710
Поени од реакции
27.676
Има ли чаре ??? windows xp 2000 , антивирус eset nod32 ,malware anti malware,tuneup utilities 2011 , никаде не покажува вирус , а му треба на системот пола саат да се подигне ,не можам да разберам во што е проблемот:toe:
од кога не е форматиран?
имаш премногу програми инсталирано?
имаш многу сервиси?
си бришел temporary files?
што имаш ставено на start up да ти се уклучува?
еве ти линк, за сите овие работи како да ги средиш/намалиш

Како требаше да напрам, да не ми се појавува она десно долу во чошо од genuine дека виндоусо мие пиратски? Значи како да го исклучам да не го гледам?
на xp ли си?
ако си, пушти го тоа по пп што ќе ти го пратам
за windows 7 не знам.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Anon дај пушти ми и мене да се отарасам од тоа genuine,на XP сум.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
219
Како да анинсталирам офис,за да ставам друг.Зошто анинсталирам со Revo uninstaller и ми дава еден куп работи поврзани со офисот,и треба едно по едно да ги бришам,па ако може некој да ми каже како наеднаш да го избришам цел,за да го зменам со друг :smir:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Ај некој да ми даде добар антивирус.. БЕЗ (Касперски,Нортон,Антивир.)
оти пример играта ми е во "D" и кога ЕКСТРАКТИРАМ нешто, местото ( Disk Size ) ми оди во "C" и не можам да инсталирам... ТАКА МИ РЕКОА..
дека е до тоа .. оти сум имал вируси.. па дајте добар антивирус да исчистам и да видиме:))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom