Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
ima nekoj da mi kaze kako da socuvam c pred da formatiram
Ќе го поделиш C на два дела со Partition Wizard (или слична латка). Посќе ќе ги преместиш податоците што ти требаат на вториот дел, а првиот ќе го форматираш. И ти препорачувам некој поискусен да ја направи целата постапка.

Имам важни податоци на floppy од порано.. но компјутеров не може да го прочита.. { Floppy Disk (A: ) }..
Помош?
Флопи бре? Пробај ја дискетата на друг компјутер со различен читач на дискети. Постарите се подобри.
Како и да е, флопи е еден од најнесигурните медиуми за пренос на податоци. Ако не успееш да ја прочиташ на 3 разлчни компјутери, батали. Расипаана е.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
88
Поени од реакции
16
Фала пријателе и јас пробав така да направам ама не е до апдејтот.Се плашам да не е нешто хардверски проблем.
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Фала пријателе и јас пробав така да направам ама не е до апдејтот.Се плашам да не е нешто хардверски проблем.
Види кабелот другар.. Мене кабелот ме дупеше пред некое време..
 
V

Viktor g

Гостин
vaka dajte mi pomos mi kasni prevodot na filmot treba da odi ponapred so bs pler go gledam pa ako znae nekoj kako da go sredam zs nemozam da najdam tocen
 
Г

Грејвдигер

Гостин
vaka dajte mi pomos mi kasni prevodot na filmot treba da odi ponapred so bs pler go gledam pa ako znae nekoj kako da go sredam zs nemozam da najdam tocen
Ctrl + стрелките за лево и десно; за да го подесиш дали да „иде“ понапред или поназад.
Ако ти касни Ctrl + десна стрелка, побрзо Ctrl + лева стрелка.
 
Г

Грејвдигер

Гостин

може ли некој да ми објасне како работи програмата ProRat ?
Ugh... не би пишал за RAT-ови (Remote Access Trojan) и сл. на јавен форум. А мислам и дека е забрането. Ама еве на кратко без детални објаснувања.

1. Креирај no-ip.com или dyndns.com акаут за пристап до IP адресата, место да користиш директно ај пи.
2. Креирање ProRat сервер и подесувања. Има тука малце повеќе за објаснување, не би идел во детали.
3. Конектирање на компјутерот на жртвата.

За повеќе барај на гугл или на ју тјуб за видео тут., ја не би пишувал околу ова.:smir:
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
41
Поени од реакции
3
Здраво кајганџии!! Знае ли некој како да поставам пасворд на USB stick? Кога некој ќе сака да види некој фајл од усб то да му побара пасворд?
 
Член од
17 март 2010
Мислења
64
Поени од реакции
0
Абе можи некојда ми каже дали со рутер може да се зема бежичен нет или само може да се дава нет????????????
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Мислам дека зависи од рутерот... Неможе секој да прима интернет ;)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Прегледај го приврзокот 34203

На другарка ми и се појавува ова, кога ќе кликне на don't send и пада конекцијата и не може да се конектира додека не го рестартира компјутерот.
Помош? :)
1. Нека направи Update на Windows-от, или нека го симне хот-фиксот од тука.

2.
2.1 Start - Run - regedit
2.2 HKEY_LOCAL_MACHINE - SYSTEM - CurrentControlSet - Services - Browser - Parameters
2.3 Вредноста на IsDomainMaster намести ја False.
2.4 Рестарт
Препорачливо е претходно да се направи бекап на регитрите во случај да дојде до компликации.

3.
3.1 Start - Run - cmd
3.2 Пиши: netsh
3.3 После тоа пиши: winsock
3.4 Рестарт

Ај види ако помогне некој од овие начини и пиши ни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom