Помош, софтверски проблеми и совети

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
ЗОШТО оволку Google Chrome ме зеза? Мислам, брз е и све, али флеш плеерот на него ЕПТЕНН кочи. Дури кога ќе слушам музика преку БИЛО каков плеер на компјутер и ќе играм една флеш игра истовремено, одма ми сецка звукот на плеерот. Исто така кога ќе отворам нов таб и одма пишувам некоја страница, она нема одма да иде на нејзе, него ќе чека едно 5-6 секунди па потоа ќе морам ПАК да ја внесам страницата за да ми ја отвори. Единствена добра работа за хром е тоа што брзо се стартува, друго све на него е ср*ње. Исто така неможам WYSIWYG едиторот на никој од vBulletin форумите. Него, само со кодови. Ептен е тапа за некои работи.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Kога пробувам да отворам било што на компјутеров ми викa This file does not have a program associated with it for performing this action. Create an association in the Folder Options control panel
ени хелп? :toe:
Исчисти од вируси со антивирус, направи System restore на датум најблиску пред да се појави проблемот, во најлош случај потребно е преинстаирање на оперативниот систем.
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Имав XP и инсталирав Windows 7. Инсталацијата одеше добро, ама на крајот кога се рестартира ми се појави знакчето на мајкрософт и црн екран. Глуфчето можам да го мрдам, но не можам ништо друго да правам. Пробав со Safe Mode, но не можеше да се уклучи, пеобав Repair и тоа не можеше. Ве молам за помош...
 
Член од
12 април 2010
Мислења
491
Поени од реакции
143
Неможам Disc Defragment да направам..
Unable to launch or to connect to the Disckeeper service.
Possible causes are that another Disckeeper process is currently connected to this computer or Disckeeper is not installed correctly.
0003
The system could not find environment option that was entered.
HELP!
 
T

Tetro

Гостин
Неможам Disc Defragment да направам..
Unable to launch or to connect to the Disckeeper service.
Possible causes are that another Disckeeper process is currently connected to this computer or Disckeeper is not installed correctly.
0003
The system could not find environment option that was entered.
HELP!
а да пробаш со стандардната опција која е вградена во самиот оперативен систем
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Неможам Disc Defragment да направам..
Unable to launch or to connect to the Disckeeper service.
Possible causes are that another Disckeeper process is currently connected to this computer or Disckeeper is not installed correctly.
0003
The system could not find environment option that was entered.
HELP!
Иди во контрол панел -> Administrative Tools -> Services. Најди го Diskeeper и види дали е уклучен.
Ако е уклучен.... делитни ја програмата и пак инсталирај ја. И секогаш можеш да дефрагментираш со вградениот дефрагментер во Windows-ot.
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Ako znae nekoj nekoe programce za otsekuvanje delovi od pesni ??
 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
ми требаат драјвери за мрежната и за вифито на лаптоп ComTrade, овие што ке бидат за ученици.
не знам што марка е мрежната и вифито, пробав со некој за вифито ама не бива, и пробав да ставам Realtek што ги имам на статичнот на таа мрежна на матичната ама слабо. некое чаре за да имам нет на латопопов, иначе се работи за win xp :)

немам цд со драјвери :S
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ми требаат драјвери за мрежната и за вифито на лаптоп ComTrade, овие што ке бидат за ученици.
не знам што марка е мрежната и вифито, пробав со некој за вифито ама не бива, и пробав да ставам Realtek што ги имам на статичнот на таа мрежна на матичната ама слабо. некое чаре за да имам нет на латопопов, иначе се работи за win xp :)

немам цд со драјвери :S
Барај некоја официјална страна за лаптопот по гугл (ако има)

И инсталирај EVEREST (или SiSoft Sandra) и види што мрежни имаат.
 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
Барај некоја официјална страна за лаптопот по гугл (ако има)

И инсталирај EVEREST (или SiSoft Sandra) и види што мрежни имаат.
некако тешко официјална, еве што делови има



 
Член од
18 април 2007
Мислења
372
Поени од реакции
32
инсталирај ubuntu ке си најде драјвери сам и ке видиш што се имаш(ова само како идеја)
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
179
Поени од реакции
18
Дали знае некој зошто после секој рестарт на PC-во (shutdown, log off), фонтот на икониве, мени бар (active, inactive), и на tooltip прозорчево се Bold.. и секој пат морам да ѓи местам :angry2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom