Помош, софтверски проблеми и совети

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
И јас мислам 2 со 2 е најдобро. Имаш приодбивка ако не дај боже ти се расипе едната повторно ќе си имаш 2 гига :salut:
 
?

..........

Гостин
2 со 2

А како ќе ставиш 1 со 3??? :)
Тогаш би било 4 х 1. И вака е добро, ама подобро е 2 со 2, а и ќе имаш слободни слотови.
имам 1 зафатен слот на кој стои 1гига и еден слободен слот
значи го вадам тој од 1 и ставам од 2 и 2 на слободниот слот

2 и 2 ке имам 4 така ке е најдобро изгледа
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
44
Поени од реакции
2
иконите на десктопот ми станаа плави ,исто како при обележување за пр.копирање или за друго. како да ги вратам во нормала,односно да не бидат обележани?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
иконите на десктопот ми станаа плави ,исто како при обележување за пр.копирање или за друго. како да ги вратам во нормала,односно да не бидат обележани?
десен клик у десктоп>Properties>desktop>customize Desktop>web и унштиклирај ги тие тртај ок и ќе биде по старо:)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
иконите на десктопот ми станаа плави ,исто како при обележување за пр.копирање или за друго. како да ги вратам во нормала,односно да не бидат обележани?
И научете се кога барате помош да кажете што оперативен систем користите! :)
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.287
Поени од реакции
1.578
иконите на десктопот ми станаа плави ,исто како при обележување за пр.копирање или за друго. како да ги вратам во нормала,односно да не бидат обележани?

Вајда XP има на Vista/7 го нема овој проблем ајде вака десен клик на My Computer --->Advanced и Preformance Settings стиклирај ги сите Apply и OK
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Шо е работава да не знет некој:

Кога ќе посетам веб страни на кои има многу (премногу) слики , ми се укочува и пребарувачот и целиот кумпјутер...
Па морам рестарт да му правам...

ЧАРЕ ДА НЕ ЗНЕТЕ?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
238
Поени од реакции
4
Шо е работава да не знет некој:

Кога ќе посетам веб страни на кои има многу (премногу) слики , ми се укочува и пребарувачот и целиот кумпјутер...
Па морам рестарт да му правам...

ЧАРЕ ДА НЕ ЗНЕТЕ?
Дан имаш закачено некој јак црв или спајвер у компјутер. скенирај со Spyware doctor, SuperAnti Spyware или со ова Spyware Terminator.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Шо е работава да не знет некој:

Кога ќе посетам веб страни на кои има многу (премногу) слики , ми се укочува и пребарувачот и целиот кумпјутер...
Па морам рестарт да му правам...

ЧАРЕ ДА НЕ ЗНЕТЕ?
Кои се тие страни?
И колку RAM имаш?
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Дан имаш закачено некој јак црв или спајвер у компјутер. скенирај со Spyware doctor, SuperAnti Spyware или со ова Spyware Terminator.

Не , не....не е тоа ..


Кои се тие страни?
И колку RAM имаш?
еве на пример денеска mp3muzika.blog.com.mk

Рам...па малце...(384) :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
еве на пример денеска mp3muzika.blog.com.mk

Рам...па малце...(384) :)
Земи си поише рам бе да му се сневиди, да те види господ, па 350 денари е ова стикче(иња) шо го/и имаш, за што штедиш пари незнам :):pos2:
 
C

Crazy Diamond

Гостин
ако може некој да ми каже како да сменам кај да се симнуваат работите на Google Chrome?:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom