Најглупите прашања...

angel_oh

око на кајгана
Член од
8 јануари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
10
ова го слушнав пред некој ден на школо : 0:колку е сатот?
-десет и пол
0:а зш?
 
U

UnholY

Гостин
Абе, а ако не се прашањата:
Кај си бе?
Шо правиш?
Шо има ново?
И сличните останатите шо муабет ќе се прави кога ќе застане некој на улица?
ќе ќутите и двајцата и ќе се гледате :pos2:
 

angel_oh

око на кајгана
Член од
8 јануари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
10
Абе, а ако не се прашањата:
Кај си бе?
Шо правиш?
Шо има ново?
И сличните останатите шо муабет ќе се прави кога ќе застане некој на улица?
ќе ќутите и двајцата и ќе се гледате :pos2:
и можете да си мафните еден на друг ама само еднаш или два пати :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Сите овие прашања се најверојатно од оние на кои им било незгодно било што друго да кажат па мислеле дека со ова се на сигурно.
значи идеш во дискач упознаваш дечко, после 15 мин типот иде до шанк да земе пијачка се враќа и ти вика “и,шо има ново?!!“ wtf?! whyyy?!
а убедливо најбесмислени прашања кои мене ми ги поставиле се: во 7 саат сабајле звони телефонот и од таму слушам “кај имаме предавање?!“ предавањето почнува во 9ипол а јас верујте не идам на факс уште во 7 за да знам.
и се разбира фаворитот: после цел завршен семестар едн колешка стварно се осмели да праша како треба да се пријави колоквиум....гррррр
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Мене најглупо ми е коа ке ме праша некој шо прајш а тоа обично се случува у влез коа ке се сретнеш со некој од комшиите еј здраво шо прајш :S мизерија.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
и се разбира фаворитот: после цел завршен семестар едн колешка стварно се осмели да праша како треба да се пријави колоквиум....гррррр
Воа некако ми звучи познато...:pos2:
Он топик:Таквите прашања се многу глупи,стварно,и иритираат.Ама веројатно е дека тој што ги поставува има некоја друга намера со нив,а не да го дознае нивниот одговор(кој очигледно веке и го знае).Значи,најчесто ги употребуваат лугето ги употребуваат за да започнат конверзација,не знаејки притоа што друго да кажат,бидејки таквата шанса за започнување муабет со лугето со кои сакаат,им се укажала изненадно,како што најчесто и се случува.Инстинктивна реакција е да се постави некое прашање,само колку да се разбие тишината,а најчесто ова е тоа бидејки таквата реакција е запишана во потсвеста.
Ај да не длабам,финтаа е дека некој сака да ти напраи муабет,ама не знае од кај да почне,и затоа поставуе такви глупи прашања.Затоа немам ништо против нив,и барем се трудам да не ме иритираат....иако се иритирачки.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Воа некако ми звучи познато...:pos2:
Он топик:Таквите прашања се многу глупи,стварно,и иритираат.Ама веројатно е дека тој што ги поставува има некоја друга намера со нив,а не да го дознае нивниот одговор(кој очигледно веке и го знае).Значи,најчесто ги употребуваат лугето ги употребуваат за да започнат конверзација,не знаејки притоа што друго да кажат,бидејки таквата шанса за започнување муабет со лугето со кои сакаат,им се укажала изненадно,како што најчесто и се случува.Инстинктивна реакција е да се постави некое прашање,само колку да се разбие тишината,а најчесто ова е тоа бидејки таквата реакција е запишана во потсвеста.
Ај да не длабам,финтаа е дека некој сака да ти напраи муабет,ама не знае од кај да почне,и затоа поставуе такви глупи прашања.Затоа немам ништо против нив,и барем се трудам да не ме иритираат....иако се иритирачки.
во глобала си во право..за жал постојат такви луѓе кои сериозно ги поставуваат прашањата (како горенаведениот фаворит) не верувам дека колешка со која се глеам секој ден би ме прашала нешто вакво само за да ја прекине тишината. :pos:
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
1.Колку е саатот?
2.Јадеше нешто?
3.Заклучи вратата? и некои слични...

па мислам,најчесто моите дома ме замараат со такви,и стварно бре,па тоа се потразбира.Часовници низ дома има насекаде,нека се сврти и нека види кој му треба..и нормално дека јадев,ваљда нема да преживувам цел ден..и вратата да..ауу како ме нервира ова,епа ај ако не отклучени ќе спиеме,па лудите комшии да си играат мижи мала дома.

И добро тоа за дома,ами некоа типка ќе дојде и стварно бе... Шо си во хороскоп или пак глупите мои школски земале да решават крстозбор и само слушаш сред час.. Стеееееефан,како е ова,како е она...ма ајде,што ви треба крстозбор да решавате?каков луксуз...

Или пак ме среќава некој стар непознат и вели...А ти на кој беше...па на мама и тато бев бре,што те интересира,теее..

Ако некој сака да ти прави муабет,а не знае што како,навистина,поарно е да биде инвентивен и да праша нешто друго него ли да замара со такви глупости,или пак ако дојде разговорот до таква точка,поарно речи дека не знаеш што да кажеш и излези патетичен а не мутав со мутави глупи прашања...

И така,браво за темава,баш е секси. :salut:
 
Член од
20 јули 2006
Мислења
260
Поени од реакции
10
Koga kje izgubam neshto pr. Go izgubiv telefonot;prashanje shto sledi:-Kaj go izgubi?(da znaev kade, kje si go najdev)
Vo sendvicara ili restoran: Za jadenje ste?(ne, za edna partija fudbal)
 
Член од
20 април 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
Мене ме интересира, зошто гледам многумина ги иритираат прашањата од типот на „Што правиш?“, „Како си?“, „Кај си бе?“ и сл., што би прашале вие во ситуација кога среќавате на улица некого што не го гледате секој ден? Како би се започнала конверзација без овие навидум глупи, ама добри-за-увод-во-разговор прашања. Е шо, шо да ја прашам комшиката ако не: „Како си?“? Со шо да почнам?

А инаку, да не биде постов оф-топик, мене најглупо, најсељачко и најнекултурно ми е следново:
-Имаш дечко?
-Немам.
-Зошто бе?
:zid:
 
V

Viktoranius

Гостин
Тоа иде вака:

- шо праиш?
- шо да праиш!
- шо ќе праиш. :pos:
Ова во струмичка верзија иде вака ....

Шо прааш ?

Е шо да праам ?

Е шо ќе прааш ?

Ништо шо да праам ?

Е така е ниш нема да прааш.


А пратете го ова.....

Лице 1 - Ти човек нормален ли си ?

Лице 2 - Не, ти ?

Лице 1 - Незнам мислам се. :pos::pos:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Koga kje izgubam neshto pr. Go izgubiv telefonot;prashanje shto sledi:-Kaj go izgubi?(da znaev kade, kje si go najdev)
Vo sendvicara ili restoran: Za jadenje ste?(ne, za edna partija fudbal)
Aуууу, вакви глупости и мене премногу ме нервираат.
Има една игра Mystery Case Files. Ако некој знае што се hidden object games...таму се бараат предмети, и знаеш ќе прочитат десно дека се бара сладолед, и ми вика кај има сладолед?....
Па у пм треба да го најдам, да го најдев веќе немаше да го има во листата на предмети што треба да ги најдам, туку во листата на работи кои што ги најдов(нема таква листа, ама немаше веќе да го пишуваше во било каква листа воопшто).
Потоа, парите ми украле.
Еј кој ти ги украде? :tapp:
Па упм од кај да знам кој ми ги украде. Да знаев лесна ќе беше...
Исто... Каде си?
Па ме гледаш бе пред тебе сум. Зар толку си слепа?
Дојде бе...
Уште се облекувам, знаеш....Алооооо пред тебе стојам!

Мислам такви очигледни работи.

Не ми пречи како си, што правиш(мада и ова е очигледно ама ај колку да се почне разговор), што има ново, старо...
Но толку очигледни работи шо и не морам да и одговорам, не сакам да ми поставуваат.
Идам да купувам леб. Се враќам со кесе.
Купи?.....
Не бе, си земав две банџи со парите што ми ги даде.
Одам во веце...
Што ќе правиш?
Ќе гледам телевизија во туш кабината :pipi:
Слушам музика на мп3-то во автобус и наеднаш ме прашува другар некој
Тоа мп3 е?

Итн, итн....

Во главно очигледните одговори доаѓаат од глупавите прашања. Така да можете да си замислите што јас сметам за глупаво прашање :smir:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Мене постојано моите ме прашуваат: Што учевте у школо и 3 год. по ред им одговарам: НИШТО!
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
најглупо ми е ко ќе ме прашаат:зошто не си заминеш од државава кога веќе имаш можност:uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom