Колку често се повредувате кога готвите?

¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
коа ке пржам јајца или коа ке пржам што и да е стално го јадам
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
vo kujnata najspreten sum so nozkot viljuskata i lazicata :) sfe drugo mi e amatersko :)
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
51
Поени од реакции
0
Секој ручек што ќе го направам е крвав. Обавезно морам да се пресечам,ама тоа е така оти кога готвам секогаш сакам да зготвам и предјадење и главно и десерт и тоа во исто време и стално брзам и морам или да се пресечам или да се изгорам, а можи и да истурам нешто.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
se izgorev przejki kobasicki :) zna4i strasno mrazam kujna ednostavno znam samo da smutam slag :pos2:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
Nikogas ne se povreduvam oti mnogu retko gotvam.Mi se slucuva da isturam nesto ili da izvalkam,a da se povredam ne:pos2:
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Сакам да готвам!

Со оглед на тоа што сакам да готвам и тоа не ми претставува некоја потешка работа ретко ми се случуваат работи од типот кршење садови или сечење ама морам да признааам дека мислам дека сум шампион во горење раце и прсти при пржење или при ставање на јадењето во рерна.Еден куп флеки имам од изгореници.И на крај се е рутина, колку повеке готвиш се поспретен си.Тоа е тоа ама барем има што да се јаде!:zver:
 
Член од
7 март 2005
Мислења
131
Поени од реакции
2
Mnogu mnogu retko mi se desilo da se povredam dodeka gotvam. Koga gotvam obicno ne se brzam pa zatoa i ne gresam, a ako mi se brza i ne ni zimam da gotvam, iskacam i si kupuvam po pat :)
 

SkYw4lk3r

The last Jedi
Член од
20 февруари 2007
Мислења
324
Поени од реакции
7
Pa kako da vi kazam ja sum profesionalec u tie raboti cel zivot go pominav na sporet :) Ako vi treba licen trener samo kazete :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
До сега само 2-3 пати ми се случило да се изгорам на рерната кога готвам, други посериозни повреди не сум имала. Со нож се имам еднаш пресечено ама мала бев, сечев јаболко кога бев во болница, имав 5-6 години. Кога дојдоа сестрите ми ја завиткаа раката со завои ко да сум пресекла цел прст :uvo:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Многу ретко, внимателна си сум. :smir: И доволно испраксирана во готвење :baeh:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
ми се случува. не многу често. најчесто ми прска зејтин, или си го рендам и прстот на ренде. :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom