Heroes

Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Или како Сајлар, Перо ја апсорбира моќта на Нејтан па затоа летна, инаку ако му се вратија сите моќи логички би било да избегне дури и мали незгодни ситуации и да се телепортира, не?
Па намерно режисерите испланирале да не се телепортира за да мислиме дека има само една мок и да не држат во искушение, а наредната епизода ке видите дека сите моки му се вратени.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Со вбризгување на инекцијата Питер си ја доби својата првобитна моќ - впивање туѓу моќи и одма ја апсорбира моќта на брат му е така полета, а за дригите ке мора една по една :). Нејтен си е тој не е никој друг, само власта му ударила у глава па демек он ке го спасува светот од луѓе со натприродни сили.
 
Член од
10 јули 2007
Мислења
33
Поени од реакции
0
Да напишам една моја теорија, да видам дали и вие се сложувате со неа. Откога Питер ги изгуби моките, тој стана нормален човек, но кога се боцна со вакцината, му се врати способноста за летање. Како тој знаеше дека неговата способност ке биде летањето, или му се вратија сите способности, само што за да го спаси братот го искористи летањето? И Нејтан ке биде негативец во наредната сезона или пак ке измислат нешто дека тоа не бил тој?
се сложувам потполно со твоето размислување истото и јас тоа го напишав на официјалниот форум на серијата... поголем дел мислат дека му се вратија неговите моќи т.с. апсорбирањето... но јас не мислам така :)

не се сложувам
ќе досади 10 сезони претерано е
треба да дојде крај некогаш ( и тоа некој убав)

поарно да се смисли нова серија , нова приказна
ќе видиме здравје и 10 да се секако ќе ги гледам :)
hhehe изгледа те мрзи да гледаш толку долги серијали :D:D што така велиш инаку се сложувам со тебе... иако некако Херои ми стои дека е серијал кој тешко ќе го напуштам поради тоа што навистина сум залуден по него :))
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
hhehe изгледа те мрзи да гледаш толку долги серијали :D:D што така велиш инаку се сложувам со тебе... иако некако Херои ми стои дека е серијал кој тешко ќе го напуштам поради тоа што навистина сум залуден по него :))
so tebe sum

Да напишам една моја теорија, да видам дали и вие се сложувате со неа. Откога Питер ги изгуби моките, тој стана нормален човек, но кога се боцна со вакцината, му се врати способноста за летање. Како тој знаеше дека неговата способност ке биде летањето, или му се вратија сите способности, само што за да го спаси братот го искористи летањето? И Нејтан ке биде негативец во наредната сезона или пак ке измислат нешто дека тоа не бил тој?
ke gi vpie site moki eden po eden oti prvobitnata mok na Piter bese vpivanje na tugi moki
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
А што мислите татко му на Сајлар ке биде лош или добар? А за моќта, веројатно ке биде некоја со која ке може да го врати Сајлар назад во живот.
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
А што мислите татко му на Сајлар ке биде лош или добар? А за моќта, веројатно ке биде некоја со која ке може да го врати Сајлар назад во живот.
e za toa posle 02.02
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
А што мислите татко му на Сајлар ке биде лош или добар? А за моќта, веројатно ке биде некоја со која ке може да го врати Сајлар назад во живот.
Мислам дека нема потреба никој да го враќа Сајлер во живот. Пошто тој веќе ја има моќта на Клер. И во крајот на 1. сезона Питер експлодира ама пак се „состави“ и е жив и здрав :)
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Наредниот volume ке биде десет епизоди нели? Поарно да почне наредниот volume една недела подоцна, зошто втори втори е педерска дата. :pos:
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
11 mislam ili povise oti 2 sezona 11 epizodi imase
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.552
Поени од реакции
22.310
Со вбризгување на инекцијата Питер си ја доби својата првобитна моќ - впивање туѓу моќи и одма ја апсорбира моќта на брат му е така полета, а за дригите ке мора една по една :). Нејтен си е тој не е никој друг, само власта му ударила у глава па демек он ке го спасува светот од луѓе со натприродни сили.


И јас така мислам дека си ја врати првобитната моќ....
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Мислам дека нема потреба никој да го враќа Сајлер во живот. Пошто тој веќе ја има моќта на Клер. И во крајот на 1. сезона Питер експлодира ама пак се „состави“ и е жив и здрав :)
Клер му го заби стаклото у мозок, а тука не помага моќта на Клер, ке се регенерира само ако му биде извадено стаклото од мозокот (слично како на Питер што му беше забиено, Клер му го извади и оживе), а веројатно неговото тело го чуваат под голема заштита.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Или како Сајлар, Перо ја апсорбира моќта на Нејтан па затоа летна, инаку ако му се вратија сите моќи логички би било да избегне дури и мали незгодни ситуации и да се телепортира, не?
Ете како фино ви објасни Кискино,му се врати моќта на апсорбирање,и си ја превзема моќта на Нејтан.
Рекапитулација на последни три епизоди,ги гледав овие два дена :

11та епизода - досадно,предосадно.
12та - Веројатна најдобра епизода оваа сезона,со екстра добри моменти,се врати во оној стариот сјај.
13та - просечна епизода.


Сепак,оваа сезона беше далеку подобра од втората,и да се надеваме дека Chapter 4 ќе е уште поинтересен
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
11та епизода - досадно,предосадно.
12та - Веројатна најдобра епизода оваа сезона,со екстра добри моменти,се врати во оној стариот сјај.
13та - просечна епизода.
Mac za 11ta epizoda se soglasuvam so tebe ali za 13 ic ne se soglasuvam
spored mene 13 epizoda bese najdobrata vo celata sezona
 
G

Gray Foxx

Гостин
Колку е само глуп и детски филмов, тоа е чудо. Го гледам кога ми е премногу досадно. Сеа јапонецов има моќ да ја зголеми моќта на неколку пати на другите херои. Колку очајно сценарио. Не знаат веќе што да направат, станаа како лост.
 
Член од
10 јули 2007
Мислења
33
Поени од реакции
0
Колку е само глуп и детски филмов, тоа е чудо. Го гледам кога ми е премногу досадно. Сеа јапонецов има моќ да ја зголеми моќта на неколку пати на другите херои. Колку очајно сценарио. Не знаат веќе што да направат, станаа како лост.
:ne: :je::pos:не ме смеј :pos::pos::pos::pos: :poss::poss::poss:
:tapp: море фимот е закон :pehar::music3: мора да си луд:lud: херои ти еден од најдобрите тв серии од жанрот на нау4на фантастика акција итн... (не ги знам останатите рангирани жанрови :kesa: :D ) пред се за таков одговор мора да не гледаш вооппшто такви филмови т.с. пред се нау4на фантастика... а како второ доколку не ги гледаш зошто воопшто и коментираш :toe: ништо ли4но само што серијата премногу ја обожавам и вака реагирам :lud::lud::lud: :pos2: поздрав :helou::wink:

Наредниот volume ке биде десет епизоди нели? Поарно да почне наредниот volume една недела подоцна, зошто втори втори е педерска дата. :pos:
<<< инаку иако сум голем фан на херои... никој пат досега не ми текнало да проверам по колку епизоди има сезона ... но сепак сакам да ги имааааа :))))))))))))


хехеххехе море еј можеби па ќе испадне некој нов херој gay man како што пинат му објаснуваше на Џеф <<< :))))) моментално ги гледам па го постирам линкот колку да се насмееме :P:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom