Heroes

Гогото

MYSTIQUE
Член од
14 јуни 2006
Мислења
139
Поени од реакции
2
СпаЈдеР напиша:
Dexter мислам дека е откажана од снимање:smir:

НЕНЕНЕНЕНЕ НЕМОЈ ТЕ МОЛАМ :nenene: Се навлеков на серијава едвај чекам нешто продолжение кај читан ај баш сеа ке видам дали има нешто инфо на нет
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Гогото напиша:
НЕНЕНЕНЕНЕ НЕМОЈ ТЕ МОЛАМ :nenene: Се навлеков на серијава едвај чекам нешто продолжение кај читан ај баш сеа ке видам дали има нешто инфо на нет
Хах...и јас ги доналдирав 12те епизоди од кога ми кажа за серијата,потоа читав по форумите...требаше да продолжат со прикажување на епизодите на 1 април,јас заборавив да продолжам да ги доналдирам,но потоа кога отидов на тв.ком и видов последна епизода пак беше 12та така да не продолжиле со снимање :jaj:
П.С.Дали има информација од сигурни извори дали втората сезона на heroes ќе биде со сосема други личности или со истите(и некои други личности додадени)?
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
!!! SPOILERS !!!

СпаЈдеР напиша:
...
П.С.Дали има информација од сигурни извори дали втората сезона на heroes ќе биде со сосема други личности или со истите(и некои други личности додадени)?
Па едно е кажано за сигурно од продуцентите дека цела оваа приказна од 1. сезона се решава до крајот на сезоната, а во 2. сезона се почува со нова приказна. Се разбира ќе има поврзаности меѓу двете сезони но не како во Lost. Прочитав дека продуцентите изјавиле дека концептот за сезоните ќе биди повеќе како серијата 24 (секоја сезона различна тема, со мали поврзаности меѓу сезоните), а помалце како Lost (мислам дека знајте како се „влечкаат“ во Lost).

1x21 - The Hard Part { The start of the three-part season finale. The main characters come together in New York, but not all of the heroes will survive.}

1x22 - Landslide (
Вистината за смртта на таткото на Nathan и Peter се открива, заедно со неговиот вистински идентитет.) {Part two of the three-part season finale. The main characters come together in New York, but not all of the heroes will survive.}

1x23 - How To Stop An Exploding Man ( епизода од 2 часа ) {
Part three of the three-part season finale. The main characters come together in New York, but not all of the heroes will survive. }
А за личностите е кажано дека некои ќе умрат до крајот на оваа сезона, како шо гледаш од погоре црвеното. Некои од преживеаните ќе продолжат во 2. сезона (засега договор за 2. сезона имале потпишано Sylar, Nikki/Jessica, Mohinder), а некои нема да продолжат во 2. сезона. Ама ова не е 100% сигурно, само го имам прочитано негде на нет.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
диме напиша:
!!! SPOILERS !!!


Па едно е кажано за сигурно од продуцентите дека цела оваа приказна од 1. сезона се решава до крајот на сезоната, а во 2. сезона се почува со нова приказна. Се разбира ќе има поврзаности меѓу двете сезони но не како во Lost. Прочитав дека продуцентите изјавиле дека концептот за сезоните ќе биди повеќе како серијата 24 (секоја сезона различна тема, со мали поврзаности меѓу сезоните), а помалце како Lost (мислам дека знајте како се „влечкаат“ во Lost).


А за личностите е кажано дека некои ќе умрат до крајот на оваа сезона, како шо гледаш од погоре црвеното. Некои од преживеаните ќе продолжат во 2. сезона (засега договор за 2. сезона имале потпишано Sylar, Nikki/Jessica, Mohinder), а некои нема да продолжат во 2. сезона. Ама ова не е 100% сигурно, само го имам прочитано негде на нет.
Ах...знам дека пишува негде дека втората сезона ќе почне со нова приказна,но имам читано дека втората сезона ќе биде исто ко првата само што ќе се додаде + уште една нова актерска екипа сосе основната...ама јас ти викам,барам 100%,тоа што го читам по форумите и не е баш 100% сигурно:toe:
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
СпаЈдеР напиша:
Ах...знам дека пишува негде дека втората сезона ќе почне со нова приказна,но имам читано дека втората сезона ќе биде исто ко првата само што ќе се додаде + уште една нова актерска екипа сосе основната...ама јас ти викам,барам 100%,тоа што го читам по форумите и не е баш 100% сигурно:toe:
Епа за 100% прво ќе треба да почекаме или изјава од продуцентите, или Септември/Октомври 2007 :) .

p.s. Заразив 8 другари/ки со Heroes :zlo: . Сите сега чекаме на 18. епизода :).
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
295
Поени од реакции
105
Гогото напиша:
НЕНЕНЕНЕНЕ НЕМОЈ ТЕ МОЛАМ :nenene: Се навлеков на серијава едвај чекам нешто продолжение кај читан ај баш сеа ке видам дали има нешто инфо на нет

Сепак најава за втора сезона
http://www.tvrage.com/Dexter/episode_list/2
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
295
Поени од реакции
105
СпаЈдеР напиша:
Ах...знам дека пишува негде дека втората сезона ќе почне со нова приказна,но имам читано дека втората сезона ќе биде исто ко првата само што ќе се додаде + уште една нова актерска екипа сосе основната...ама јас ти викам,барам 100%,тоа што го читам по форумите и не е баш 100% сигурно:toe:
Има логика. Според сценариото, во прашање е мутиран ген, кој што го имаат илјадници луѓе, што значи може да мењат актери и моќи колку сакат. Да не интервенирале од иднината на THE 4400 со нова тактика.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
1x19 СУПЕР ЕПИЗОДА!!! А според тоа како се одвива приказната наредните 4 ќе бидат уште подобри.

Дејството во 1x20 е 5 години во иднината и на блогот на еден режисер на HEROES пиши дека во таа епизода ќе добиеме многу одговори.

А пак последните 3 епизоди од сезоната ( 1x21 - 1x23,24 ) се финале на сезоната, значи приказната во тие 3 епизоди ќе биди „собирањето на сите херои во New York и спасување на светот“.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Ја гледав последната епизода,супер беше...ама очекував да има нешто повеќе,што многу ќе ме зачуди...интересно беше што ја откривме моќта (една од моќите) на линдермен...а тоа е да ги оживува мртвите претпостаувам,рајт?:jaj:
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
ja gledav i ja poslednata epizoda...samo so zavrsi....Super bese epizodata dobro e ne umre Piter jeeee..zal mi e za slikarot ali ajt toa e...edvaj cekam naredna!!!!!
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Читам по форуми,и едно ме зачудува,кога Сајлер ги дигна стаклата и ги расфрла зошто Питер беше завртен со грб кон него? :pos:
Инаку не ми се допадна многу ситуацијата со Питер/Нитан/Клер/Бабата...некако се наеднаш дојде,бабата и објаснува што како се случило на Клер,го донесуват Питер мртов,Клер го гледа од далеку,влегува Нитан,кажува два три збора на брат му,иде Клер го извадува ножот на Питер,и сега одма ко ја видоа Клер,Нитан без некој да му каже дозна дека му е ќерка,а и Питер дозна дека и е Чичко(чичко и се паѓа или како беше?)....И повеќе ќе ми се допаднеше доколку Питер беше мртов оваа епизода,додека во другата епизода да го оживееа :toe:
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
СпаЈдеР напиша:
Читам по форуми,и едно ме зачудува,кога Сајлер ги дигна стаклата и ги расфрла зошто Питер беше завртен со грб кон него? :pos:
Инаку не ми се допадна многу ситуацијата со Питер/Нитан/Клер/Бабата...некако се наеднаш дојде,бабата и објаснува што како се случило на Клер,го донесуват Питер мртов,Клер го гледа од далеку,влегува Нитан,кажува два три збора на брат му,иде Клер го извадува ножот на Питер,и сега одма ко ја видоа Клер,Нитан без некој да му каже дозна дека му е ќерка,а и Питер дозна дека и е Чичко(чичко и се паѓа или како беше?)....И повеќе ќе ми се допаднеше доколку Питер беше мртов оваа епизода,додека во другата епизода да го оживееа :toe:
За болдираните погоре :

- Па најверојатно Peter беше свртен со грб, зошто виде шо планира Sylar и се обидуваше да избега и да се скрие негде.
- А Nathan знаеше дека Claire му е ќерка зошто во поранешните епизоди, мајката на Claire му даде слика на Nathan и му кажа дека таа му е ќерка.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
диме напиша:
За болдираните погоре :

- Па најверојатно Peter беше свртен со грб, зошто виде шо планира Sylar и се обидуваше да избега и да се скрие негде.
- А Nathan знаеше дека Claire му е ќерка зошто во поранешните епизоди, мајката на Claire му даде слика на Nathan и му кажа дека таа му е ќерка.
-Питер уште кога виде Сајлер дека ги дигна стаклата ќе клекнеше,без разлика дали е свртен напред или назад,освен ако не е полжав
-Точно ти е второто,но се се случи премногу брзо,и не ми се допадна тоа:smir:
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Само шо ја изгледав 20-тата, и само можам да кажам дека серијата е МНОГУУУУУ ДОБРААА. Оваа епизода многу збунува, ама епизодата е супер.

Наредните 3 епизоди се Season FINALE. Ќе бидат супер (според мене).
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
I ja sea ja gleav samo so zavrsi...Ozbilno e zbunuvacka ali e ZAKON...lele sea treba pak da se ceka 3 meseci za slednata...can't wait :))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom