Фан клуб: Струмица

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Еј а за кога е закажано собранието на клубот?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Zbogum Strumico bevte dobar Protivnik na KK.Feni no podobrite ce igraat i ovaa sezona !!!!:pos2::pos2:
хахаха така е подобрите ќе играат и оваа сезона, меѓу нив се наоѓа и кошаркарскиот клуб Струмица, која за среќа на фановите и поддржувачите на Македонската кошарка успеа да најде излез од кризата во која се најде и ќе игра и наредната сезона. За жал не се оствари желбата на малкумина врсканемачи од кошарка кој посакуваа КК Струмица да ја видат во понизок ранк.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
хахаха така е подобрите ќе играат и оваа сезона, меѓу нив се наоѓа и кошаркарскиот клуб Струмица, која за среќа на фановите и поддржувачите на Македонската кошарка успеа да најде излез од кризата во која се најде и ќе игра и наредната сезона. За жал не се оствари желбата на малкумина врсканемачи од кошарка кој посакуваа КК Струмица да ја видат во понизок ранк.
Што поконкретно се случи?Се споивте со другиот клуб или пак се најде некои спонзор?позз
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Според мои сознанија нема да има никакво спојуванње со Аба ! Туку ке остане каква таква Струмица,ке има неколку фирми што на месец ке одделуваат по 200-250 евра за да има кошарка !
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Според мои сознанија нема да има никакво спојуванње со Аба ! Туку ке остане каква таква Струмица,ке има неколку фирми што на месец ке одделуваат по 200-250 евра за да има кошарка !

а,моментално со кои кошаркарки располага Струмица и со кои ќе располага кога ќе почне сезоната?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
а,моментално со кои кошаркарки располага Струмица и со кои ќе располага кога ќе почне сезоната?
Петре Цветков :kesa:,можеби и Ване Заев...Но во Струмица има солидни кошаркарки што за 150-200 евра ке играат..:smir:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
зз на сите како сте ми цц до сега бех баниран со има ново околу струмица кажувајте одма хехххе
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
важнооо да играме у прва лига да не се растуре екипата
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Здраво!

Сакам само да ги прашам, добрите познавачи на кошарката во Струмица и на состојбата во нивниот клуб...Анус, Кољо, Енерџи, Менерџи и да не навлагам кои се тврдачи и познавачи...да не барам наназад страници каде што од Јануари говорев за овој исход... се што сакам е едно извинување на вашите иронични искази од типот на дежурен синоптичар во МКД кошарка.... знам дека нема да го добијам, но единствено можам само да ви кажам „ВИ РЕКОВ„ а вие ме правевте будала...хммм кој ли на крајот испадна будала.

Поздрав до сите љубители на кошарката со кои ке се дружиме и следната сезона, а до оние квази навивачи, до гледање до некоја следна прилика кога ке имате пари
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
nemoj da se sekiras prijatele ima i od nas nekoi koj ke ostanat da go sledat klubot ili toa sto ostana od nego ima i ovde lugje koi oddamna ja sledat kosarkata a znam i deka ke ostanat so klubot sto i da se sluci
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Здраво!

Сакам само да ги прашам, добрите познавачи на кошарката во Струмица и на состојбата во нивниот клуб...Анус, Кољо, Енерџи, Менерџи и да не навлагам кои се тврдачи и познавачи...да не барам наназад страници каде што од Јануари говорев за овој исход... се што сакам е едно извинување на вашите иронични искази од типот на дежурен синоптичар во МКД кошарка.... знам дека нема да го добијам, но единствено можам само да ви кажам „ВИ РЕКОВ„ а вие ме правевте будала...хммм кој ли на крајот испадна будала.

Поздрав до сите љубители на кошарката со кои ке се дружиме и следната сезона, а до оние квази навивачи, до гледање до некоја следна прилика кога ке имате пари
Еве јас се извинувам што ве уверувам дека имаме спонзори и ги имавме,ама се случи тоа што се случи и тоа е ...А ти не се секирај,еве ветувам на секој натпревар ке бидам во сала,само да имаме екипа...А не е се како што велиш ти бидејки,ти велеше дека и оваа сезона што помина ке немаме тим но....:tapp:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Еве јас се извинувам што ве уверувам дека имаме спонзори и ги имавме,ама се случи тоа што се случи и тоа е ...А ти не се секирај,еве ветувам на секој натпревар ке бидам во сала,само да имаме екипа...А не е се како што велиш ти бидејки,ти велеше дека и оваа сезона што помина ке немаме тим но....:tapp:
Столе де вака од твои извори слушнав дека Дарко Соколов ќе доаѓал во Кавадарци да игра некое подетално инфо ако може пошто тука кај нас во градот некако тоа е како јавна тајна сите зборат но нема ништо прецизно.:salut:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Столе де вака од твои извори слушнав дека Дарко Соколов ќе доаѓал во Кавадарци да игра некое подетално инфо ако може пошто тука кај нас во градот некако тоа е како јавна тајна сите зборат но нема ништо прецизно.:salut:
Од мои извори дозна дека ќе доага во Кавадарци ?Не,не...Искрено не знам ништо за Дарко,ке пробам да дознаам и ке ти кажам не сум ни прашал што и како со него...
П.С Јас само дискутирав дека тој не сака да игра на 1,туку сака само да игра 2 ...:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom