Фан клуб: Струмица

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
По што е логично да навивам за Вардар во кошарка? Ти кажав јас живеам во Аеродром (има жители колку што има и Струмица) и во таа најголема населба во Скопје има само кошаркарски тим. Само сето ова што го зборуваш ме наведува на тоа што го кажав дека не сум како тебе да навивам за било кој тим што ќе никне од Струмица или Кавадарци (од кај и да си, пошо гледам сите градови од цела Македонија ги претставуваш). Поло Трејд, Неметали, Струмица Табак, Фени, Орка, Тиквеш...



Албанскиот МЈ Тачи лани ви го извади курот во сред Струмица и ви даде тројка во последна секунда. Да не почнуваме какви играчи играле кај вас да не паѓаме сите од смеење.



Што ако се трудите да правите успех, кога останувате во домашни рамки. Кај сте во Европа, кај сте на навивачки план, сега ќе ве видам кога ќе губите од сите со 100 разлика колку ќе ве има во сала.



Тимови кој ќе учествуваат во сезоната 2008/2009 - Фени, МЗТ, Работнички, Амак, Вардар, Торус, ПОП Спорт, Соколи.

(Струмица ја гледаш негде?)



За разлика од вас, кој може да ве вброиме како едни од најглавните конкуренти за шапионската титула. :pos2: А бе гледај си го твојот клуб во каква состојба е, не го гледај нашиот. Повеќето од вас повеќе се секираат дека МЗТ нема конкурентен состав и пукате од радост, одколку што Струмица не постои. Само го разбирам комплексот према Скопје.



Грешка си. Супер беше додека не бевте вие. Вие се појавивте пред 2 години, ние сме на кошаркарската сцена од осамостојувањето.

Брат верувај досаден си ќе те кикнам ... најозбилно не досаѓај ... глеј си ти за тебе а ние за нас ... не дозаѓај веќе ... Кој играчи играле во струмица ... лелее кој играле во мзт бе ... Тачи го извадил к*р*т во струмица ... еми нашите шо ви направија во Скопје СРЕД СКОПЈЕ ? ? ?Шетаа голи по улиците ... ве направија вдовици ...па ќе навредуваш нешто ... ајде шетај се некаде низ др теми само тука не ...
:salut:
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
175
Поени од реакции
2
Албанскиот МЈ Тачи лани ви го извади курот
toa i ce go pametite od lani toa i vi e trofej k...t od taci fa neznam dal go bakna trofejot znaci stvarno ne mi se veruva so sto se gordeete ovie ve ebea so 50 razlika doma a ti se gordees sto albanskiot mj go izvadil BRAVO
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
"Благодарам" Струмица!

"Сепак, последни го напуштивме бродот. И навистина е голема штета што нема да има екипа каква што беше Струмица"- констатира разочарано човекот кој ја донесе шампионската титула во Струмица. "Би се вратил да работам во некоја друга екипа, зошто да не"- вели Влаикидис.

Беше подготвен да се врати, и се врати во како што вели, во неговата Струмица. Дури и повеќе од еден "обичен" шеф на стручниот штаб. Освен тренерските, да ги искористи и "блиските врски" со луѓе кои се подготвени да инвестираат и понатаму во струмичката кошарка.

За жал, ниту тој, ниту претседателот Панајотис Карапиперис не можеше да се одбрани, би го нарекле, од "последниот напад".

Ниту дваесетина дена подоцна откако дозна за лошото струмичко сценарио, Власис Влаикидис тешко го преживува фактот дека веќе нема да ја има Струмица.

Клубот на кој му подари и шампионска титула и кој беше подготвен, кој му ја отвори вратата, да направи уште еден обид, загубеното од ланската да го врати во оваа сезона.

"Се обидовме, дадовме с$ од себе да застанеме цврсто на двете нозе. Мислам дека бевме на чекор да успееме во тој наш обид. Морам да признаам дека најдовме спонзори кои беа подготвени да 'влезат' во нашата екипа. Но, некоја поголема сила го растури клубот. Некој очигледно сакаше да биде поинаку. Сепак, последни го напуштивме бродот. И навистина е голема штета што нема да има екипа каква што беше Струмица"- констатира разочарано човекот кој ја донесе шампионската титула во Струмица.

Влаикидис не заборава да каже чии се најголемите заслуги што Струмица беше и шампионски град.

"Морам да истакнам дека во целата оваа работа господинот Зоран Заев беше столбот на кој се потпреа, се собраа повеќемина. Искрено, пред с$ како човек, ми е жал за ова низ што поминува сега. И се надевам уште поискрено дека многу брзо ќе се ослободи од целата оваа ситуација. Човекот заслужува еден голем респект и пред с$ почитување за с$ што стори за клубот, кој стана и шампионски. Не сакам сега да се гледа низ призма на актуелната ситуација. Дека токму овој човек е причината поради која нема прволигашка кошарка во Струмица. Тие треба да се побараат на друго место, односно во неподготвеноста на поединци да продолжат онаму каде што лани застанавме" - смета Влаикидис. "Би ги одвоил, односно во оваа пригода сакам да им се заблагодарам на навивачите, на нашите 'Ајдуци' за поддршката која ја имавме од нив, и тоа цело време, на цела кошаркарска Струмица "- заблагодарува грчкиот тренер.

Знае дека тука не е крајот на мак-баскетот, а најголемите надежи ги "полага" во пласманот на нашите сениори на ЕП 2009 година во Полска.

"Најискрено сакам вашата репрезентација конечно да ги мине оние квалификациски пречки и да се пласира на ЕП. На мојот пријател Јовица Арсиќ му посакувам успех, исто како и на федерацијата, особено на претседателот Даниел Димевски, на Дејан Лекиќ и на директорот Илија Мерџановски. Вложија голем труд во многу позитивни работи во и околку кошарката, да не зборувам за Струмица. И ред е тоа да им се врати со еден настап на Евробаскетот во Полска".

Влаикидс не "бега" од можноста некогаш повторно да работи во нашата кошарка.

"А зошто да не? Ако во некое скоро време добијам понуда, која важи за сериозна, со голема радост би се вратил повторно да работам во македонската кошарка"- порачува Влаикидис.




Ете тоа е јас што ви велам тоа ви го кажува и Власос...Поздрав мајсторе,ми беше мило што лично со тебе се запознав и секогаш ке се секавам на тебе..
П.С Се надевам дека еден ден ке се врати во Струмица.:vozbud:
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
175
Поени од реакции
2
nemozam da veruvam deka nekoi ograniceni luge samo za da go srusat ona sto zaev go stvori unistuvaat i ja mesaat politikata vo sportot za ova treba da se informira fiba posto stanuva ocigledno deka im se zabranuva na nekoi firmi da investiraat vo klubot od politicki pricini, treba da se znae deka na politikata nemu e mesto vo sportot
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
nemozam da veruvam deka nekoi ograniceni luge samo za da go srusat ona sto zaev go stvori unistuvaat i ja mesaat politikata vo sportot za ova treba da se informira fiba posto stanuva ocigledno deka im se zabranuva na nekoi firmi da investiraat vo klubot od politicki pricini, treba da se znae deka na politikata nemu e mesto vo sportot


Е другар тоа не може да го свтат Грујо и компанија(компанија на чело со Силвана Бонева)сега таа нека дава пари го клубот матер и е**м....Секој ден инспекција брате,секој ден !Не го оставаат човекот да дише...Сакат само да му најдат нешто,да го затворат бидејки знаат дека ако се кандидире пак ке е победи...Не успеваат во тоа....Ама секој ден па инспекции,кој и да е ке му дојде преко к*р и ке се откаже многу нормално...:tapp::tapp:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
toa i ce go pametite od lani toa i vi e trofej k...t od taci fa neznam dal go bakna trofejot znaci stvarno ne mi se veruva so sto se gordeete ovie ve ebea so 50 razlika doma a ti se gordees sto albanskiot mj go izvadil BRAVO
Брат нели гледаш колку е забеган само.. он мисле оти ти си за Струмица не ти гледа оти јузеро ти е "ФЕНИ">Албанскиот МЈ Тачи лани ви го извади курот во сред Струмица и ви даде тројка во последна секунда. Ни лечи комплекси тука нацело е побркан веќе мисли дека Фени е од Струмица :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
е добро бе нели се спојаа АБА и Струмица шо говорат за распат или го рачунат како нов тим ???? кажувајте ај :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
тим4е ако има информација ке кажат а чим нема значи се е по старо
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Што биде бе со Струмица, не сум идал на темава не сум прочитал , најдее ли се некој газда вамте тамте или се е пропаднано ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom