Фан клуб: Струмица

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
А бе за кој сака за тој нека си навива..тоа си е негово право...и не се замарајте со глупости:tapp:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
pa navivaj za fk skopje ili za rk metalurg imaat plava i bela boja a ne vaka si komita sto naviva za mzt
a skorot ti go kazav 1-0 vo tituli i so nikol fert i so strumica i so feni
Сега ти се правиш будала или што е работава. Јас НЕ сум член на навивачката група Комити. Има една друга работа зашто на пример не навивам за еден Металург кој е еден од најдобрите клубови во Македонија во ракомет. Јас а и повеќето скопјани не се како еден од таквите како тебе кој навива парцијално односно само кога клубот има пари или било кој клуб да е од Струмица за тој да навивам. Друго, Металург е јак последниве неколку години, додека Вардар во македонската ракометна сцена е од осамостојувањето на Македонија, така да веќе ти кажав не сум лигуш да навивам за тој што е најдобар. Кај беше да ми кажеш зошто навивам за Вардар лани кога изгубивме од Милано 9-1. Него сега влезе Трифун, знаете дека ќе бидеме шампиони и немате што да кажете па одма сите навиваме за Вардар дека биле најјаки не знам што друго. А за ова ти и уште тројца малоимници на форумов што ми го спомнувате тоа 50 разлика, ми покажувате дати, стрелки... еве ја сезоната е на повидок, има уште 2 месеци, со Петре Цветков и Томчо Соколов мислам дека ќе ве заќутам уште првиот натпревар што ќе се игра меѓу Струмица и МЗТ. Е тогаш ќе те видам кај ќе се криеш...
П.С. Не можам никако да ја заборавам репликата на Роки од ФА. Подобро да постоиме 20 години, одколку да освоиме титула и да не снема. :kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
епа ја тоа кога го кажав они сите се смееја.....дупеа струмица и наредни години ке има шампионски тим али еве сеа....се си дојде по свое...исто беше и со никол ферт исто и со струмица....по една титула и крај а тоа го чека и фени само може и оваа година да издржи а наредната..:helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
епа ја тоа кога го кажав они сите се смееја.....дупеа струмица и наредни години ке има шампионски тим али еве сеа....се си дојде по свое...исто беше и со никол ферт исто и со струмица....по една титула и крај а тоа го чека и фени само може и оваа година да издржи а наредната..:helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou:


не биди сигурен оти фени ке се распадна по мое фени ке владее уште многу години во македоската лига а за струмица ке видаме ..
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
епа ја тоа кога го кажав они сите се смееја.....дупеа струмица и наредни години ке има шампионски тим али еве сеа....се си дојде по свое...исто беше и со никол ферт исто и со струмица....по една титула и крај а тоа го чека и фени само може и оваа година да издржи а наредната..:helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou:
Само сонувај ти дека Фени ќе се распадне наместо да губиме спонзори за твоја информација добивме за спонзор Израелска авио компанија па види ти сега дали ќе се распаднеме досега цел терет го носеше само фабриката Фени Индустру околу финансии но сега фирми како Кожувчанка Уни палас хотелот овие израелциве и уште 10 помали фирмички кои даваат свој придонес во клубот не да се фалам или да прогнозирам но ќе постоиме долго не зборам дека ќе владееме ама сепак ќе постоиме а за тиули или слично се во свое време и ред.:salut:
Инаку Мзт кога почнува со подготовки за следната сезона.:helou:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Само сонувај ти дека Фени ќе се распадне наместо да губиме спонзори за твоја информација добивме за спонзор Израелска авио компанија па види ти сега дали ќе се распаднеме досега цел терет го носеше само фабриката Фени Индустру околу финансии но сега фирми како Кожувчанка Уни палас хотелот овие израелциве и уште 10 помали фирмички кои даваат свој придонес во клубот не да се фалам или да прогнозирам но ќе постоиме долго не зборам дека ќе владееме ама сепак ќе постоиме а за тиули или слично се во свое време и ред.:salut:
Инаку Мзт кога почнува со подготовки за следната сезона.:helou:
Тоа беше само негова претпоставка поради случувањата во другите клубови, на крај краева така викаа и струмичани па видете што испадна (фала богу дека не сакам да се распадне ФЕНИ) тогаш ќе изгубиме сите не само Кавадарци.

Мислам дека почнуваат од 10 август треба убаво да се провери, па тогаш почнуваат сите
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
175
Поени од реакции
2
mzt pa znaes vazno e da se ucestvuva(uteha za gubitnici i mavrovo ucestvuvaa pa so ekipa ako ne zaglavime vo kafana vecerva utre odime pa posle igraa so tudji dresovi i sokoli so 5 igraci odea na natprevar so edna kola pa i tie ucestvuva so slicen uspeh kako vas 0000000 tituli)
nikol fert, strumica BEV VIDOV POBEDIV i posle 100godini ce se znae deka imallo takov tim i osvoil titula a nikoj nema da pamti deka imalo tim sto ucestvuval.
Вардар во македонската ракометна сцена е од осамостојувањето на Македонија, така да веќе ти кажав не сум лигуш да навивам за тој што е најдобар. Кај беше да ми кажеш зошто навивам за Вардар лани кога изгубивме од Милано 9-1. Него сега влезе Трифун, знаете дека ќе бидеме шампиони и немате што да кажете па одма сите навиваме за Вардар дека биле најјаки не знам што друго
pa togas e logicno da navivas za vardar i vo kosarka ili ti e se tapa do pred 6-7 godini igraa vtora liga pa ce si navivam za ovie(mzt) sto postojat vo prva liga 20god.
еве ја сезоната е на повидок, има уште 2 месеци, со Петре Цветков и Томчо Соколов
ti nemaj gajle strumica i kavadarci sekogas imale i ce imaat talenti veruvaj deka ako strumica uspee da opstoi i napravi tim od svoi igraci deka ce POSTOJAT kako vas uste 100 god a vie ce si igrate so albanskiot MJ taci:pos2:, mvp-to na kosovskata liga:tapp:, talentot od svedska, a moze ce go zemete pak i guroski toj gledam sekoja sezona se odkazuva a vie pak go aktivirate :salut:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Едноставно, и да постоиме и да не постоиме, направивме голема историја во Македонската кошарка за кратко период, нешто што вие се трудите 20 години.

Станавме Шампиони за краток период, исто онаа победа од 50 разлика на гостински терен на МЗТ, нешто што не се случило во изминативе 20 години. Направивме поквалитетна лига во Македонија, со доаѓањето на Струмица во врвовите на кошарката, порасна интересот за кошарката, почна повеќе да се вложува, чист пример е Фени и Амак.
Ете гледаш Никол Ферт има освоено првенство, но сега не постои, но сепак сите го спомнуваме и запишан е во историјатана Мак.кошарката, а каде се оние исто така квалитетни тимови кои за жал од разно-разни причини не освоија првенство, од типот на Орка, Куманово, Балкан Стил и др.

За сега останува запишано:
Шампиони
1.Фершпед Работнички
2.Никол Ферт
3.Струмица
4.Фени Индустри

(МЗТ го гледаш некаде во историјата на шампиони?)

П.С Верувам дека и оваа година ќе имаме каква таква кошарка, и дека ќе опстанеме во првалига, а и верувам дека одгодина т.е во скоро време (не сум гатач да знам точно) Струмица ќе се врати на Шампионските патеки.
И да ви кажам нешто, уште сега ставете една година повеќе во вашата историја, како една пропадната сезона како досегашните, се знае дека 90% Фени ќе Шампион (10% отпаѓаат на Фершпед и Амак, кој можат донекаде да ѓи замрсат сметките)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Аеродромци незнам шо оште не замарате ?!? имаме титула,флезееме у историјата на мак баскететот како шампиони и треба ли нешто друго? За постоењето шо викал роки 20 години отколко само 1 сезона..
колку пати треба да кажеме оти струмица постоо одамна само под други имиња...
МАкедонија 91,Поло Трејд и моментално СТРУМИЦА(ке ја има и наредната сезона:helou:).
Постоиме и имаме титула која вие ја чекате 20 години... ке ја почекате уште толку.:helou::smir:
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Арно беше додека не бее они тука ...
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
pa togas e logicno da navivas za vardar i vo kosarka ili ti e se tapa do pred 6-7 godini igraa vtora liga pa ce si navivam za ovie(mzt) sto postojat vo prva liga 20god.
По што е логично да навивам за Вардар во кошарка? Ти кажав јас живеам во Аеродром (има жители колку што има и Струмица) и во таа најголема населба во Скопје има само кошаркарски тим. Само сето ова што го зборуваш ме наведува на тоа што го кажав дека не сум како тебе да навивам за било кој тим што ќе никне од Струмица или Кавадарци (од кај и да си, пошо гледам сите градови од цела Македонија ги претставуваш). Поло Трејд, Неметали, Струмица Табак, Фени, Орка, Тиквеш...

ti nemaj gajle strumica i kavadarci sekogas imale i ce imaat talenti veruvaj deka ako strumica uspee da opstoi i napravi tim od svoi igraci deka ce POSTOJAT kako vas uste 100 god a vie ce si igrate so albanskiot MJ taci:pos2:, mvp-to na kosovskata liga:tapp:, talentot od svedska, a moze ce go zemete pak i guroski toj gledam sekoja sezona se odkazuva a vie pak go aktivirate :salut:
Албанскиот МЈ Тачи лани ви го извади курот во сред Струмица и ви даде тројка во последна секунда. Да не почнуваме какви играчи играле кај вас да не паѓаме сите од смеење.

Едноставно, и да постоиме и да не постоиме, направивме голема историја во Македонската кошарка за кратко период, нешто што вие се трудите 20 години.
Што ако се трудите да правите успех, кога останувате во домашни рамки. Кај сте во Европа, кај сте на навивачки план, сега ќе ве видам кога ќе губите од сите со 100 разлика колку ќе ве има во сала.

За сега останува запишано:
Шампиони
1.Фершпед Работнички
2.Никол Ферт
3.Струмица
4.Фени Индустри

(МЗТ го гледаш некаде во историјата на шампиони?)
Тимови кој ќе учествуваат во сезоната 2008/2009 - Фени, МЗТ, Работнички, Амак, Вардар, Торус, ПОП Спорт, Соколи.

(Струмица ја гледаш негде?)

И да ви кажам нешто, уште сега ставете една година повеќе во вашата историја, како една пропадната сезона како досегашните
За разлика од вас, кој може да ве вброиме како едни од најглавните конкуренти за шапионската титула. :pos2: А бе гледај си го твојот клуб во каква состојба е, не го гледај нашиот. Повеќето од вас повеќе се секираат дека МЗТ нема конкурентен состав и пукате од радост, одколку што Струмица не постои. Само го разбирам комплексот према Скопје.

Арно беше додека не бее они тука ...
Грешка си. Супер беше додека не бевте вие. Вие се појавивте пред 2 години, ние сме на кошаркарската сцена од осамостојувањето.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Грешка си. Супер беше додека не бевте вие. Вие се појавивте пред 2 години, ние сме на кошаркарската сцена од осамостојувањето.
да супер беше немаше од кого да губите по 50 разлика... но дојде таа СТРУМИЦА зеде титула. ДОЈДЕ ВИДЕ ПОБЕДИ! ! ! :smir::helou:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
ДОЈДЕ ВИДЕ ИСЧЕЗНА :smir::baeh:
исчезна запишана во мак баскет историја со титула...
Мзт по толку постоење никако да дојде до таа титула и по се изгледа ке го нема нејзиното име во ОСВОЈУВАЧИТЕ НА ТРОФЕЈОТ.:helou:
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
зашо не и удрите клуч на темава? се дискутира за непостоечки тим
 

Kajgana Shop

На врв Bottom