Фан клуб: Струмица

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.538
Поени од реакции
47.985
и шо саа среќен ли си ?
јок,уствари до негде сум што нема да мора да читам за некои си Ајдуци или такви слични пубертетлии а не сум среќен дека на Струмица и го земаа баскетот кога ептен го засака и се внесе убаво во него...
Али таков е животот денес те има,утре те шитнал “Чичо Зоки’’ај за Христов не се секирам он е среќен сеа МЗТ му се јаки,мене за вас ми е само жал,Беласца е гној жив КК Струмица пропадна лошо е што ќе немате многу спорт одгодина
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
јок,уствари до негде сум што нема да мора да читам за некои си Ајдуци или такви слични пубертетлии а не сум среќен дека на Струмица и го земаа баскетот кога ептен го засака и се внесе убаво во него...
Али таков е животот денес те има,утре те шитнал “Чичо Зоки’’ај за Христов не се секирам он е среќен сеа МЗТ му се јаки,мене за вас ми е само жал,Беласца е гној жив КК Струмица пропадна лошо е што ќе немате многу спорт одгодина
Ох,боже...Мзт,Јаки?:kesa:Перо Блажевски,Александар Тасевски:(:(Никогаш нема да освоите титула бе ботови...Фени-Работнички и до некаде Амак се конкуренти за шампионската титула оваа година,а вие 20 ви е малку па уште 5-60 години ке си плачате за титула:helou:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
јок,уствари до негде сум што нема да мора да читам за некои си Ајдуци или такви слични пубертетлии а не сум среќен дека на Струмица и го земаа баскетот кога ептен го засака и се внесе убаво во него...
Али таков е животот денес те има,утре те шитнал “Чичо Зоки’’ај за Христов не се секирам он е среќен сеа МЗТ му се јаки,мене за вас ми е само жал,Беласца е гној жив КК Струмица пропадна лошо е што ќе немате многу спорт одгодина
Имаме одбојка, и таму имаме титула. Ке играме балканска лига. А вие, пак без титула. 1000 години клуб, без титула не е клуб:toe:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Eдна мала информација можеби ќе ве интересира бившиот играч на Струмица Миљан Пуповиќ потпиша за Чекарси мавли и ќе игра во тимот на нашиот селектор Јовица Арсиќ.:helou:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Имаме одбојка, и таму имаме титула. Ке играме балканска лига. А вие, пак без титула. 1000 години клуб, без титула не е клуб:toe:
Чекај малце прави разлика, не мешај некој работи. Ми викаш имате титула во одбојка, кошарка...тоа ти ми го збориш Струмица како целост. Е па сакаш јас да ти кажам колку титули има градот Скопје од страна на тимовите што се од нашиот град. Јас навивам за Вардар во фудбал, Вардар Про во ракомет, па ниту еднаш не ти ги спомнав. Овде се работи за дискусија МЗТ Скопје и Струмица 2005. Само не те разбрав за кој тим ми викаш дека ќе игра балканска лига, за Македонија Џио?
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Да. Струмица- Џио ке игра, се споија клубовите. тоа е офтопик.

Битно е Струмица у кошарка има една титула повеке од вас. Вие и Реал Мадрид, и Лејкерс да ги победите пак ке сте без титула.

Струмица е спортски град, и никогаш нема да остане без спорт.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Да. Струмица- Џио ке игра, се споија клубовите. тоа е офтопик.

Битно е Струмица у кошарка има една титула повеке од вас. Вие и Реал Мадрид, и Лејкерс да ги победите пак ке сте без титула.

Струмица е спортски град, и никогаш нема да остане без спорт.



тв да струмица е спортски град и засекогаш ке остане спортски град
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Чекај малце прави разлика, не мешај некој работи. Ми викаш имате титула во одбојка, кошарка...тоа ти ми го збориш Струмица како целост. Е па сакаш јас да ти кажам колку титули има градот Скопје од страна на тимовите што се од нашиот град. Јас навивам за Вардар во фудбал, Вардар Про во ракомет, па ниту еднаш не ти ги спомнав. Овде се работи за дискусија МЗТ Скопје и Струмица 2005. Само не те разбрав за кој тим ми викаш дека ќе игра балканска лига, за Македонија Џио?
Ако е така тогаш нема што да се зборува , ние имаме титула вие немате и крај на дебатата ...
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
175
Поени од реакции
2
Јас навивам за Вардар во фудбал, Вардар Про во ракомет, па ниту еднаш не ти ги спомнав.
pa sto ne navivas za vardar i vo kosarka ili posto navivas za gubitnicki tim vo kosarka pa barem vo rakomet i fudbal da navivas za najakite
p.s.
13tituli Rabotnicki(grad Skopje)
1 titula Nikol Fert (grad Gostivar)
1 titula Strumica(grad Strumica)
1 titula Feni industri (grad Kavadarci)
00000,0 tituli mzt (aerodrom selo)
za vas vazi ona gubitnickoto vazno e da se ucestvuva
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
pa sto ne navivas za vardar i vo kosarka ili posto navivas za gubitnicki tim vo kosarka pa barem vo rakomet i fudbal da navivas za najakite
p.s.
13tituli Rabotnicki(grad Skopje)
1 titula Nikol Fert (grad Gostivar)
1 titula Strumica(grad Strumica)
1 titula Feni industri (grad Kavadarci)
00000,0 tituli mzt (aerodrom selo)
za vas vazi ona gubitnickoto vazno e da se ucestvuva
Честитам за постот.:smir:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
pa sto ne navivas za vardar i vo kosarka ili posto navivas za gubitnicki tim vo kosarka pa barem vo rakomet i fudbal da navivas za najakite
p.s.
13tituli Rabotnicki(grad Skopje)
1 titula Nikol Fert (grad Gostivar)
1 titula Strumica(grad Strumica)
1 titula Feni industri (grad Kavadarci)
00000,0 tituli mzt (aerodrom selo)
za vas vazi ona gubitnickoto vazno e da se ucestvuva
Па нема фудбалски или ракометен тим од Аеродром, само Докторот по сите спортови изгледа заборавил. Само да те потцетам затоа што гледам не спомнуваш скорот меѓу МЗТ Скопје и Струмица меѓусебен да ми го кажеш пошо гледам не нарекуваш губитнички тим.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Гласајте за Струмица.
Сега за сега сме 60-ти во Светото, 40-ти во Европа, 1-ви во Македонија.
Само Фершпед има еден поен, ние имаме 3, останатите се без поени.

---линк---

Ќе притиснете на црвеното копче на кое пишува +1 vote, излева еден прозорец во кој треба да ја напишете шифрата која ќе ви се појави на екранот, и готово вашиот глас е валиден.
 

Attachments

А

Ајсшутер

Гостин
Отворив тема таква прееска иначе гласав за Струмица :(
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
175
Поени од реакции
2
Па нема фудбалски или ракометен тим од Аеродром
pa navivaj za fk skopje ili za rk metalurg imaat plava i bela boja a ne vaka si komita sto naviva za mzt
a skorot ti go kazav 1-0 vo tituli i so nikol fert i so strumica i so feni
 

Kajgana Shop

На врв Bottom