Фан клуб: Струмица

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ке земаме добри странци.Слушнах еден мабет за странци т.е за плеј ама не кажувам ништо оти мош и грешка сум разберал. не ме питувајте ништо ни тука ни по пп.:helou::coffee:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Шо му фали на пример на виктор крстевски? тројки погодува,има добар скок добар е и одбрана и напад само му треба поголема минутажа. За хаџивасилев неможеме ништо да кажеме не сме го гледале 1 година как игре.
 
V

Viktoranius

Гостин
Ке земаме добри странци.Слушнах еден мабет за странци т.е за плеј ама не кажувам ништо оти мош и грешка сум разберал. не ме питувајте ништо ни тука ни по пп.:helou::coffee:
Ај по мсн ќе те питам. :pos:

Иначе да питам, Бошњак уште ли е играч на Струмица или потпиша за Ѕвезда ? Ако е уште играч на Струмица супер ќе биде, и сега значи уште само 2 странци центар и плеј и супер е.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Шо му фали на пример на виктор крстевски? тројки погодува,има добар скок добар е и одбрана и напад само му треба поголема минутажа. За хаџивасилев неможеме ништо да кажеме не сме го гледале 1 година как игре.
Крстевски е добар играч, особено во одбрана, меѓутоа шутот на пример еднаш ќе му тргне и ќе погодува, но ако не му тргне тогаш малку погодува хаха. за минутажа точно на секој му треба повеќе време.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Абе од струмица сега засега се само богојо и грне тии шо си ојдее... така барем се говоре.никој друг не сее ојдан.

За мене галактикос крстевски е супер играч само му треба минутажа поголема
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Крстевски е новиот капитен на Струмица:smir::smir::smir:
Ваква улога не се доделува на секојдневен играч:nenene:. Значи дека Виктор вреди:salut:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Крстевски е новиот капитен на Струмица:smir::smir::smir:
Ваква улога не се доделува на секојдневен играч:nenene:. Значи дека Виктор вреди:salut:
Ај нека му е со среќа капитенската лента и да ни носи ниви радости (мислам ако ова е официјално де) :smir:
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Викторчо е машина!!Камо среќа да се сите како него по карактер...А како што читам горе за капитенската лента мислам дека сосема ја заслужува:smir:А шо биде со Аврамовски,едно време се шпекулираше со него:???
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
А некој знае ли некое евентуално странско заислување за следната сезона?
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
оф леееллеееееееее :uvo::pos::pos:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Сега паќ ќе ни ја полните темата?:nesvest:
pa ako sakas mozeme...:wink:

a inace, od site prvoligaski ekipi strumica do kfm go nema dostaveno spisokot so igraci za narednata sezona......hmmmmm......neli do 1-vi juli zavrsuvase rokot ????:toe::toe::toe::toe::toe::toe:

mi mirisa na nesto tuka, so vrski li kje zanimavame sea...:nenene::nenene::nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom