Гафови на "коментатори"

Член од
25 ноември 2007
Мислења
464
Поени од реакции
19
Челзи прави замена и Игорче вика Карло Анчелоти прави измама:tapp::tapp:
И кажува кој има повеќе победи и вика 36 победи Барнли 28 Челзи и 30 победи за нерешено:kesa::kesa:
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Koj gledase Inter- Milan vo sabotata sigurno go primeti komentiranjeto na Darko Pancev(iako ne e komentator) eve samo del od glupostite sto gi kaza a gi imase mnogu:
-Ова беше добар "потез"
-Сум читал во некои "часописи"
-Балотели понатак ке ги смирува хормоните
-Милито е класичен "шпиц"

Ne mi teknuva na drugi iako imase mnogu. Ako mu tekne na nekoj nesto novo neka pise da se posmeme!!!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
И сто пати го кажа истото, Интер им е како традиција да играат добро во одбраната, играат до крај и кога губат и кога водат, не се предаваат никогаш, тоа им е како традиција...истово го кажа преку 10 пати.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.483
Поени од реакции
58.763
Koj gledase Inter- Milan vo sabotata sigurno go primeti komentiranjeto na Darko Pancev(iako ne e komentator) eve samo del od glupostite sto gi kaza a gi imase mnogu:
-Ова беше добар "потез"
-Сум читал во некои "часописи"
-Балотели понатак ке ги смирува хормоните
-Милито е класичен "шпиц"

Ne mi teknuva na drugi iako imase mnogu. Ako mu tekne na nekoj nesto novo neka pise da se posmeme!!!
И по кој критериум ова се "глупости"?

A). Литературни грешки.
Б). Ме боли "пеглањето" Дарко ми е крив.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.307
Поени од реакции
16.386
Koj gledase Inter- Milan vo sabotata sigurno go primeti komentiranjeto na Darko Pancev(iako ne e komentator) eve samo del od glupostite sto gi kaza a gi imase mnogu:
-Ова беше добар "потез"
-Сум читал во некои "часописи"
-Балотели понатак ке ги смирува хормоните
-Милито е класичен "шпиц"

Ne mi teknuva na drugi iako imase mnogu. Ako mu tekne na nekoj nesto novo neka pise da se posmeme!!!
Тој секогаш така зборува, така да ова не ми е ништо чудно нити пак за смеење.
На крајот на краиштата тој не е коментатор!
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Имаше еден фудбалер Kurz и босанскиов коментарот 'Лопту до Курца' :pos2:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Преглед на Премиер Лига и Игорче вика:
Ешли Кол и прекрасен гол, 3-0 за МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД :tapp::tapp::tapp: До когај бе идиоту до когај?!?!
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Мартин Шкартел,Тим Кахил,новото засилување на Ливерпул Глен Џонс,Рикардо Фолир :pos: :pos: :pos:

Да не знае некој дали Игорче ќе коментира Шкотска - Македонија? :icon_lol:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Ауууу игорче бе.... греота си... брука!!!!!
Глен Џонс центрира.... Кахил му избега на Шкрател....
Новото засилување за сити Џејлено Лескот.
И најглупото беше.... напаѓа Волвс, игорче вика и Хал имаше одлична шанса но Тарнер спаси чист гол :tapp:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Абе да се нема обични познавања за англискиот фудбал.Вред е цела никогаш не сму критикувал тое е тешка работа но ако некој не е спалатен за истата нека не се прифаќа.Треба некои шо е добро начитан а не со осмо одделение.На Алфа коментаторот шо а коментираше Валенсија:Севиља искоментира солидно и ме бендиса...Впрочем шо да очекуваме кога земаат минималка како плата


На Сител коментаторов најпознатиот англсики судија Хауард Веб го викаше Питер Волтон.Незнам дали во извештајот за натпреварот прво му има стоено Питер Волтон па подоцна е сменет овој.Кога го дадоа во кадар Веб си помислив ќе се свесте а тој додава И ВО КАДАРОТ ГО ГЛЕДАМЕ ПИТЕР ВОЛТОН...
Игорче...Ииии погледнете Дрогба на каков начин гледа како ја упати топката кон галабите на покривот на Стенфорд Бриџ
Судијата Клатенбург еднаш го рече Клојтенгбург,еднаш Клајтенбург.Наредното коло гостува во Тотенхем (не оти знае дека Тотенхем е од Лондон)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Мартин Шкартел,Тим Кахил,новото засилување на Ливерпул Глен Џонс,Рикардо Фолир :pos: :pos: :pos:

Да не знае некој дали Игорче ќе коментира Шкотска - Македонија? :icon_lol:
Шкотска - Македонија немора, ама Норвешка - Македонија мора да биде под негова команда, Одамна го немам слушнато тоа кога ќе рече Карев. Мислам тоа е музика за уши:zver:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Вчера гледав премиер лига преглед на колото на сител,и игорче коментира баш на натпреварот челзи барнли и дава ешли кол гол за 3-0 и вика...И со овој гол ешли кол му обезбедува победа од 3-0 на МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Елементарни познавања се стекнуваат со искуство. За се друго постои Иџо & Бошко Трпевски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom