Фан клуб: Струмица

Член од
22 февруари 2008
Мислења
220
Поени од реакции
9
Пак ке идите во Кавадарци??? Добредојдени сте како и секој друг! Секоја некоректност ке биде казнета, законски!!!! А се надевам дека пак ќе дојдите во поголем број да направите атмосфера. И секако немојте да се разочарате шо ве тепавме во купот, коа ке ве тепаме и во лигата тогаш може да бидите разочарани ХАХА
 
V

Viktoranius

Гостин
GIS brat ne se zamari , nemat vrska site tuka , nie sto bevme tamu si znaeme najdobro i toa sto pravime e nasa rabota ...

И јас тоа им викам, не се замарајте да им објаснувате кога се ќе си зборуват по нивното.

И ич стапот да не ве боли што правиме ние, ако другите навивачки групи дозволуват да бидат така малтретирани, АЈДУЦИ ВРАЌААТ ТРИДУПЛО !
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Иначе ве има во Вест дека сте биле тепани пишува.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
22
Поени од реакции
1
Абе Струмичани до прва ќе ве тепаат ако така мирно стоите, зошто не си го браневте другарчето.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
radikal be...zosto mislis deka placeme...pa nie samo sakame pravda zatoa sto bevme maltertirani kako zatvorenici,ne e za zapalena bakla uste koga stignavme vo kavadarci bevme maltetirani 45 min ne izlegovme od avtobus poradi kako sto vikaa dzandarite imalo premnogu narod vo sala toa aj okey e....koga pocnavme da flevame eden po eden pocna zbrkata po skalite nakaj salata jadevme pendraci zosto?? sto storivme...vlegovme vo sala i pocna navivanjeto se dodeka na eden clen od ajduci ne mu stana loso pa morase da izleze nadvor koga pocna da odi od obicnata publika pocnaa da letat opalaci,sisinja pa go pogodija vo glava...policijata na toe ne raegirase....no nie da pa ovde zapocna zbrkata....ja licno na eden cajkan mu vikam(abe odi ej zastito go tamu gledas go mavat site) toj mene mi veli abe sto me boli kur za nego tri dena e ovde neka umre....dali e toa cajkan?? pocnaa da mavat site,ama nemoj da mislite deka i nie ne..ja licno na eden mu zargav dva boksa pa posle za ova bev preveden....nekako se smiri stituacijata i prodolzivme so navivanjeto...na poluvremeto povtorno ista slucka obicnite gledaci vo salata povtorno mavaat po nas,a pederite namesto na niv udrija na nas demek nie sme gi provocirale koga gi prasavme zosto tepaat ni vikat....KAJ E PARATA TAMO E I SILATA...znaci ima nekoj tret vo ova,a se znae koj e DIVNA KURVATA...na kraj tie samo cekaa nekoja pricina pa da prodolzat so kotekot pa toa bese baklata i togas prevedoa 6 nasi clenovi vklucivajke me i mene...vo stanica bevme maltertirani okolu 1 cas pa pusteni...epa radikal brat ova ne e placenje ova e samo baranje na pravda..sto ako eden vi se slusi toa vam vo kavadarci sto ke kazes na toa...i za kraj samo da kazam lozari ne bea vinovni nisto za incidentot,ama ne vi vredese toa sto koga ne mavaa pederite vie vikavte udrete po pederite...toa se pamni se gledame povtorno vo kavadarci za nekolku sedmici..pozdrav
Гиш и ние кога влеговме не маваа опинците Кавадаречки со упаљачи, ама ние вративме, ама имаше една разлика, ние бевме 250 луѓе и сме еден за сите, сите за никаде. Верувај ми знам како тепаат џандарите, сум јадел и јас ќотек за џабе, знам како ми било, бевме во Гостивар, стигнавме во сала, не истепаа џандарите за ништо и не избркаа и не напикаа во еден автобус 150 луѓе. Кога бевме кај вас, обезбедувањето не нападна за ништо, ама покажавме заби, ке не утепаа, ама им дадовме до знаење дека нема да се дадеме така лесно а верувај и нив не им е сеедно ако покажеш заби, пошто во таа гужва може и нивни да биде тешко повреден.

Мој совет, држете се заедно така помалку ќотек ќе јадете и знајте дека на секое гоствање полиција ќе ве тепа (освен во Скопје пошто тука сте заштитен вид), а еве како би требало да се справува една навивачка група кога треба да биде уапсен нивни член:

 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
... Нешто се спрема ..... бидејте стрпливи и ќе бидете “наградени“ ...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
... Нешто се спрема ..... бидејте стрпливи и ќе бидете “наградени“ ...
Ама си никаков даа сеа не оставаш у мисла даа и сега ќе неможиме да спиеме вечер што ќе биде наградата..
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Јас реков дека ќе кажам кога ќе биде време..Ако кажам сега...не би било фер..плус мора прво работата да се истера до крај...да бидеме 100% сигурни е тогаш ќе дознаете..дали од мене или Kon-An,без разлика..може и Христов ќе дознае..
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
bas bi sakal da znam so se sprema..................
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Јас реков дека ќе кажам кога ќе биде време..Ако кажам сега...не би било фер..плус мора прво работата да се истера до крај...да бидеме 100% сигурни е тогаш ќе дознаете..дали од мене или Kon-An,без разлика..може и Христов ќе дознае..
Од прилика за колку време да чекаме да знајме на што сме да го ебам до кога еве од прилика кажи ќе трае неизвесноста.:pos2:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Аман за ден-два..ама тоа нема врска со вашите клубови така да незнам колку вас ќе ве засега...
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Аман за ден-два..ама тоа нема врска со вашите клубови така да незнам колку вас ќе ве засега...
Bidete trpelivi malku , i jas pojma nemam za sto se raboti , no podobro informacijata da bide proverena prvo i potvrdena za da ne izleze posle oti sme zboruvale taka bez vrska :) pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom