Фан клуб: Струмица

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
balklja e dozvolena samo na stadion t.e. na otvoren objekt
Грешка си.Според новиов закон од пред неколку гоидни забранети се пиротехнички средства и на стадион.Сега што сегде се дозволуваат да се внесат (тетово,куманово) освен во скопје е друга работа.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Инаку за Струмица имам една инфорамција која ме израдува..како куче во лифт..нормално некои нема да бидат задоволни ..но сепак..ќе ве информирам кога ќе дојде времето...Ќе биде бум...
eeee Другарче дај саа не не прави љубопитини, од кога напиша чекам да кажеш ама ништо, ај дај кажи ? :smir:
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
775
Поени од реакции
271
Грешка си.Според новиов закон од пред неколку гоидни забранети се пиротехнички средства и на стадион.Сега што сегде се дозволуваат да се внесат (тетово,куманово) освен во скопје е друга работа.
ne znam moze, znam deka ima specijalni lica pirotehnicari od policija, koi moraat oni da prisustvuvaat i moras predhodno da go prijavis toa, na primer na proslavi na godisnini i sl, kako so bese na 20 god komiti
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Што ќе окрка сега Грне за неговиот испад што го направи во Кавадарци ова не му е прв пат да го прави ова изиграва и он нешто ама мисла добро би му дошла една суспензија а за парична казна не се сложувам богат е дедо му па така да он ќе ги плати гоменениците на зетот мрсулко.
Се,оК ама НЕ ГИ НАВРЕДУВАЈ ИГРАЧИТЕ !
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
moras predhodno da go prijavis toa, na primer na proslavi na godisnini i sl, kako so bese na 20 god komiti

Да точно.Мора се пријаави предходно и да се добие дозвола а треба и да има еден што ќе одговара за целата таа работа од групата.ГЛУПОСТИ
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
eeee Другарче дај саа не не прави љубопитини, од кога напиша чекам да кажеш ама ништо, ај дај кажи ? :smir:
Да,сум искрен незнам за што станува збор,а Маркус,незнам зошто не ја кажува...Сега главен е :pos2: :pos2: :pos2:
 
V

Viktoranius

Гостин
eeee Другарче дај саа не не прави љубопитини, од кога напиша чекам да кажеш ама ништо, ај дај кажи ? :smir:

И јас тоа чекам да каже да видам дали ќе ми ги потврди сомнежите, зошто сумњам на нешто. :wink:
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
На суд ок, а плачките на телевизија?
Тоа според мене баш не е плачка ... ние сакаме јавно да кажеме се и да се запознаат сите што се слчуваше оти наредни можи ке бидете вие и вака ке ви прават , тоа го правиме за да еднаш за секогаш заврши тепањето врз навивачите ... сега можи нема да успееме сами , но со подршка од други навивачки групи сите заедно можеме да ја решиме оваа ситуација , сега е време ...
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Стварно саа ка кажа веке доискажи се или ич не спомнуви
 
Член од
18 декември 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
kako strumica dali vi olesna bar malce od porazot od feni .... ?
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Ве остави во мисла МАркус а ве држе у неизвесност..:vozbud::pos2:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
ВО групата си, ке го јадеш заради групата. Они не гледаат поединци, гледаат група и секој е крив што е во групата. Не се гордеам, ама не плачам како вас. АКо сакате ќе плачете и што ви можеме? Хахаха, да ви се смееме, тоа можеме и да знаеш ви се смееме, не само ние, сите ви се смеат.

Ти кажа Критичар дека и нас желките не теапп во Парк за ништо, а желките се желки , не се 55 годишни чичиња, тие тепаат, не тепаа и надвор, јеби га, кај нив е силата. Убаво ви кажа Критичар, Гркот сега преку вас сака да им ја омаловажи победата, сака да си ја тргне мувата од капата, вие сте пиунчиња само.

И дали мислите со ова што направивте дека следниот пат кога ке одите во Кавадарци дека нема да јадете ќотек? Запалете пак бакља, па и 100 тужби да имате дадено пак ке си го јадете.

И јас не сум пичка, ниту сум бил на свои 15 години кога ме тепале, значи не ме мавале во група туку изолирано ме тепале двајца џандари и на сила фрлено во трибина, ни крив ни должен, па ни ФА, ни татко ми ниту пак јас не излегов по весници да речам дека едно чиче со мустаќиња ме тепаше.

Плачете си, лејте си солзи, место да ви се плашат, сега ве сожалуваат и ви се исмејуваат.
radikal be...zosto mislis deka placeme...pa nie samo sakame pravda zatoa sto bevme maltertirani kako zatvorenici,ne e za zapalena bakla uste koga stignavme vo kavadarci bevme maltetirani 45 min ne izlegovme od avtobus poradi kako sto vikaa dzandarite imalo premnogu narod vo sala toa aj okey e....koga pocnavme da flevame eden po eden pocna zbrkata po skalite nakaj salata jadevme pendraci zosto?? sto storivme...vlegovme vo sala i pocna navivanjeto se dodeka na eden clen od ajduci ne mu stana loso pa morase da izleze nadvor koga pocna da odi od obicnata publika pocnaa da letat opalaci,sisinja pa go pogodija vo glava...policijata na toe ne raegirase....no nie da pa ovde zapocna zbrkata....ja licno na eden cajkan mu vikam(abe odi ej zastito go tamu gledas go mavat site) toj mene mi veli abe sto me boli kur za nego tri dena e ovde neka umre....dali e toa cajkan?? pocnaa da mavat site,ama nemoj da mislite deka i nie ne..ja licno na eden mu zargav dva boksa pa posle za ova bev preveden....nekako se smiri stituacijata i prodolzivme so navivanjeto...na poluvremeto povtorno ista slucka obicnite gledaci vo salata povtorno mavaat po nas,a pederite namesto na niv udrija na nas demek nie sme gi provocirale koga gi prasavme zosto tepaat ni vikat....KAJ E PARATA TAMO E I SILATA...znaci ima nekoj tret vo ova,a se znae koj e DIVNA KURVATA...na kraj tie samo cekaa nekoja pricina pa da prodolzat so kotekot pa toa bese baklata i togas prevedoa 6 nasi clenovi vklucivajke me i mene...vo stanica bevme maltertirani okolu 1 cas pa pusteni...epa radikal brat ova ne e placenje ova e samo baranje na pravda..sto ako eden vi se slusi toa vam vo kavadarci sto ke kazes na toa...i za kraj samo da kazam lozari ne bea vinovni nisto za incidentot,ama ne vi vredese toa sto koga ne mavaa pederite vie vikavte udrete po pederite...toa se pamni se gledame povtorno vo kavadarci za nekolku sedmici..pozdrav
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
GIS brat ne se zamari , nemat vrska site tuka , nie sto bevme tamu si znaeme najdobro i toa sto pravime e nasa rabota ...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Си знаат ајдуците што беа.нема шо да дискутирате ремо нема шо да се карате со скопјане и кавадарчане!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom