Фан клуб: Струмица

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
денеска у 19.00 КК СТРУМИЦА-КК Вардар

мислам оти ќе биде целиот товар врз нашите надворешни позиции, а во рекетот дојде време и Грујиќ да добие поголема минутажа заедно со Латовиќ, а и Крстевски ќе треба да помага под кошот (последните 2 утакмици ги играше без грешка), ајде конечно и од Димче Тасовски очекувам шут за тројка со поголем процент на успешност (за залагањето во одбрана немам лоши зборови само шутот да фати)
Ne se sekiraj Kole,denes tepame samo prasanje e so kolkava razlika...Ne moze Vardar da igra so nas...Ednostavno prejaki sme za Vardar pa Makar i bez Pupovic
i Bosnjak:smir:
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
браво бе ХРИСТОВ и у најтешките моменти кога беа за клубот во последните 2 сезони оптимизмот никогаш не те напушти

останува да видиме вечер и се надевам оти ќе си во право
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
браво бе ХРИСТОВ и у најтешките моменти кога беа за клубот во последните 2 сезони оптимизмот никогаш не те напушти

останува да видиме вечер и се надевам оти ќе си во право
Nikogas ne me napusti,i nema da me napusti...Znam deka imame tim,koj e sovrsen za Makedonska Liga...Skap Tim PRED SE!!!Imame 4 reprezentativci...Gi imame najdobrite stranci vo ligata kako Latovic-Pupovic,i zosto da me napusti optimizmot,veruvam vo Klubot,veruvam vo Joco...Veruvam vo igracite.I znam deka ovaa godina povtorno ke se raduvame,no mnogu poveke od lani,bidejki ovaa godina ke se raduvame na 2 a ne na 1...Denes igrame bez Pupovic,bez Bosnjak,Timbata bese bolen izminatite 2-3 dena,i ne se znae kolko ke izdrzi...
Sepak ke mi bide ubavo da vidam kako funkcioniraat Darko-Grne na 1 i 2ka...Vardarci nemaat sansi,ke gi pobedime 100%...
P.S Ocekuvam poveke Ajduci,otkolku so Rabotnicki:smir:
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Браво бе Столе :)) мој човек си Е ТВА Е ВИСТИНСКИ НАВИВАЧ НА КЛУБ , как сите да бее како нас ама нема веза . Столе види сега ... со оглед дека почна и ВТОРИОТ СЕМЕСТАР на Факултетите , и има ного од Ајдуците шо сме на факултет , но се надевам дека пак ке има солидна бројка , од тие шо се во Струмица , но ке треба и подршка од обичната публика ... а во врска со утакмицата и јас мислам исто како христов , оти ке ги згазаме на вардар
 
V

Viktoranius

Гостин
Браво бе Столе :)) мој човек си Е ТВА Е ВИСТИНСКИ НАВИВАЧ НА КЛУБ , как сите да бее како нас ама нема веза . Столе види сега ... со оглед дека почна и ВТОРИОТ СЕМЕСТАР на Факултетите , и има ного од Ајдуците шо сме на факултет , но се надевам дека пак ке има солидна бројка , од тие шо се во Струмица , но ке треба и подршка од обичната публика ... а во врска со утакмицата и јас мислам исто како христов , оти ке ги згазаме на вардар

Сигурно денеска ќе се збераме повеќе од тиа шо бееме со Работнички.

Иначе за Вардар да не ни зборувам, ќе ги згазиме.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Ne se sekiraj Kole,denes tepame samo prasanje e so kolkava razlika...Ne moze Vardar da igra so nas...Ednostavno prejaki sme za Vardar pa Makar i bez Pupovic
i Bosnjak:smir:
Значи повторно дојде на моето дека БОшнјак нема да игра а за тоа дека ќе победите после 40 минути кога ќе заврши утакмицата ќе збориме..Мое мислење ќе ве убијат под кошевите двајцата дедовци ај поздрав..
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Strumica - Vardar 84:67 namalija na 17 koga vlegoa Cvetkov i kompanija hehe
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Победаа, ајде нека се нижат така само една по една, сега на ред е Пелистер, Дај Боже да победиме во Битола.
Струмица 84-67 Вардар
Димче Тасовски играч на натпреварот.
 
V

Viktoranius

Гостин
Значи повторно дојде на моето дека БОшнјак нема да игра а за тоа дека ќе победите после 40 минути кога ќе заврши утакмицата ќе збориме..Мое мислење ќе ве убијат под кошевите двајцата дедовци ај поздрав..
А мое мислење.....ГИ ЗГАЗИВМЕ, и тоа без Пупович и без Бошнаќ.

Им водевме и 32 коша разлика, ама после на крајо влезеа и Цветков и компанијата и намалија тама на 17 разлика.:wink:


П.С Дали Пупович ќе игра против фени и против пелистер? Кој знае нека ми одговори.
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
А мое мислење.....ГИ ЗГАЗИВМЕ, и тоа без Пупович и без Бошнаќ.

Им водевме и 32 коша разлика, ама после на крајо влезеа и Цветков и компанијата и намалија тама на 17 разлика.:wink:


П.С Дали Пупович ќе игра против фени и против пелистер? Кој знае нека ми одговори.
aha se vraka...bese kaznet 4 utakmici,mu namalija na dve....za natrevarot sto da kazam bese resen prvoto poluvreme.....za navivacite PA STO DA KAZAM OSTANAA 30 min posle utakmicata seuste pejaa i koga se izgasija svetlata...:pos2::pos2::pos2::pos2:jaka vecer...odam da pijam...pozdrav
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ova e Strumica...Dobar natprevar i bez Pupovic i Bosnjak...
Sepak dobrata odbrana go resi pobednikot,imavme nad 12-13 ukradeni topki...
 
V

Viktoranius

Гостин
aha se vraka...bese kaznet 4 utakmici,mu namalija na dve....za natrevarot sto da kazam bese resen prvoto poluvreme.....za navivacite PA STO DA KAZAM OSTANAA 30 min posle utakmicata seuste pejaa i koga se izgasija svetlata...:pos2::pos2::pos2::pos2:jaka vecer...odam da pijam...pozdrav

Светлата се изгасија, Томето иде да не испаде.:pos2::pos2:

Јако беше кога влеговме во теренот, да не беше полицијата и уште ќе пејааме.

До сега најдобра утакмица, и најдобро навивање.:helou::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom