Гафови на "коментатори"

Член од
19 април 2008
Мислења
302
Поени од реакции
25
dragi gerasimov - puska - tv iris stip

1. i da gi vidime golovite od Italijanskata NBA LIGA

2.malku od malku atmosferata na nou kamp da nalikuva na gradskiot stadion vo Stip

3.gi pratam site kategorii od petlinja , petlici ,
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
real madrid - milan
Liga Sampioni MTV Neznam koj momentetor


Ronaldo ...Ronaldo i Ronaldo kakva sansa sam pred golmanot oci vo oci...(go nema 30 sek)...dolg degazman na dida
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Телма, минатото коло од Италианската Калчо Лига.

Еве го Роберто Манчини заедно со неговиот помошник Дејан Станкович.
:urko:
 
В

Вори

Гостин
Na tetovksa programa na TV KISS.Komentatorot nema pojma a komentira Ruska i Brazilska liga.lele tragedii.Eve go igracot so broj 6 ,pa so broj 9.A za brazilcite site gi vika Moreno ili Alves.hehe PA TO S
 

Vlatko_100

DUKE
Член од
21 јануари 2008
Мислења
648
Поени од реакции
20
Фан дер сар, Фан Нистелрој, Фан перси Фан, Фан Фан
Коментатор на А1 знаете кој
 

Vlatko_100

DUKE
Член од
21 јануари 2008
Мислења
648
Поени од реакции
20
Малце оф топик од новинар во Дневник пишал Кларенс Зејдорф и прво помислив печатна грешка ама цел текст да пишуваш Зејдорф
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Само еден збор... Сител.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.876
Поени од реакции
23.241
neznam dali go pisal ova, ama ova mi osatanalo u secavanje

Svetsko Prvenstvo 2002 Brazil Turcija, MTV Zlatko Kalinski:cuc:

"i sega sloboden udar za turcija, Emre ja mesti topkata, se zaletuva, i sut na Emre , ne sepak bese toa Belozoglu ":pos:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Фан дер сар, Фан Нистелрој, Фан перси Фан, Фан Фан
Коментатор на А1 знаете кој
Малце офтопик, се извинувам:Мислам дека коментаторот е во ред.И странски коментатори имам забележано така да ги изговараат Холанѓаните.Во основно учев германски и таму на почетокот на секој збор кога после в доаѓа самогласка, в се изговара како ф.Холандскиот е исто така од германската група на јазици па и фан Нистелрој,фан дер Сар,фан дер Фарт и слично се сосем точни.

Онтопик:исто така од А1, не знам како сеуште не се научија дека Микаел Силвестре е, а не Силвестер.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
VRNE DOZD PO CELIOT TEREN...A BOGAMI I PO ATLETSKATA STAZA
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Vlatko_100 напиша:
Абе еднаш Брага од Вардар кажа дека на португалски навистина се читало Роберту Карлуш или Луиш Фигу ама сите коментатори ги изговараат на англиски еве и вчера на интервју Роналдо го слушнав како го изговара Карлуш Тевеж(на португалски), ама ај за тоа им е простено на Дневник ама од кај го откопаа Зејдорф

А вчера Калински се отресе од изговарање Карик, Карлито

И тој така се чита.Извинете за оф топик.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Имаше порано една телевизија во Прилеп,Маркони се викаше и пренесуваа НБА...а тој коментаторо,не знам,не можам да ви го опишам...
Пази..играат Лејкерс не ми текнува со кого...и го дава во кадаров Рик Фокс, и коментаторов : Видете го драги гледачи,видете му ги очине,да ми простите ко некој дрОгиран е....и јас готово,јадев нешто и че се задушев:)
п.с во дрОгиран - О е голема оти тука му го кладе акценто
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
А како се викаше тој коментаторот, нешто додека коментирал..."И Панчев на левата страна, што кур бара Панчев на левата страна?"
Мислам Миленко дека беше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom