Фан клуб: Струмица

Член од
25 јуни 2007
Мислења
53
Поени од реакции
2
абе RADICAL , Марин беше во МЗТ не освои титула, беше во Струмица не направи ништо, сега човекот разбира кошарка ама да го правиш господ оти ги добил МЗТ дваесетина разлика не е воопшто реално а за Арсич , во Србија не се станува тренер на репрезентација(па макар и јуниори) преку некој си српски “чичо Штерјо “ како што беше Давитков во Македонската репрезентација.
Иначе репрезентацијата се знаеше дека нема да се пласира уште кога се дозна дека Израел е во игра (да не се будали од FIBA нас да не пуштат на европско кога таму се вртаат пари)
 
V

Viktoranius

Гостин
abe kolku i da se calamite nema sansi strumaica so rabotnicki (ima i dokazi):pos2: 38 pa da e igra na zafrkancija pa nema da bide tolku razlikata a i od mzt ke izgubat ke vidis
Епа добро сеа де секој втор пост ти е за пријателската утакмица што ја изгуби Струмица 38 разлика....па беше една обична пријателска не се жести толку .....кога ке дојде да се игра во првенството е тогаш пишувај ако тепат Работнички а ако не тепат ке си молчаш.

А Струмица да изгуба од МЗТ ??? ---нема теоретски шанси.
 
П

Паспарту

Гостин
абе RADICAL , Марин беше во МЗТ не освои титула, беше во Струмица не направи ништо, сега човекот разбира кошарка ама да го правиш господ оти ги добил МЗТ дваесетина разлика не е воопшто реално а за Арсич , во Србија не се станува тренер на репрезентација(па макар и јуниори) преку некој си српски “чичо Штерјо “ како што беше Давитков во Македонската репрезентација.
Иначе репрезентацијата се знаеше дека нема да се пласира уште кога се дозна дека Израел е во игра (да не се будали од FIBA нас да не пуштат на европско кога таму се вртаат пари)
дај не зезај сега и ти... па судиите ли се криви што прокоцкавме 13 разлика против израел!?!?!? аман веќе доста со она македонското во нас за се и сешто ни се криви судиите, дајте малце реално да гледаме на работите.
 
V

Viktoranius

Гостин
Еј денес го гледав како тренира овој центарот од Хемофарм...
Тој е крал и за Гоцевски...со таков центар мислам дека ке ни нема рамен.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
Луѓе само трпение, сезоната е пред нас ... ако не друго ке гледаме поквалитетна кошарка од лани тоа гарант
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Луѓе само трпение, сезоната е пред нас ... ако не друго ке гледаме поквалитетна кошарка од лани тоа гарант

за кошарка ке гледаме ного по арна за разлика од лани...но сепак пак ке битам СТРУМИЦА ШАМПИОНИ
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
абе RADICAL , Марин беше во МЗТ не освои титула, беше во Струмица не направи ништо, сега човекот разбира кошарка ама да го правиш господ оти ги добил МЗТ дваесетина разлика не е воопшто реално а за Арсич , во Србија не се станува тренер на репрезентација(па макар и јуниори) преку некој си српски “чичо Штерјо “ како што беше Давитков во Македонската репрезентација.
Иначе репрезентацијата се знаеше дека нема да се пласира уште кога се дозна дека Израел е во игра (да не се будали од FIBA нас да не пуштат на европско кога таму се вртаат пари)
Добре дојде, Тибериус, ми се свиѓа, твојата упатеност и за разлика од голем број пувачи овде, конечно уште некој што е поупатен во кошарката.

За марин, не го правам зашто го добил Мзт 30 разлика (ваљда свати дека навивам за Мзт), туку за неговиот начин на работа. Човекот ја игра, без двоумење најдобрата одбрана што некогаш била играна во Македонија, после онаа на Јанко Луковски. Игра пресинг низ целата утакмици и ги припрема своите играчи физички да го издржат тоа. Играчите на Работнички се презадоволни како се спремени од негова страна, како физички, така и тактички. Да, беше кај нас, и тоа со најскапиот тим во лигата тогаш, но, интерните проблеми во мзт Скопје, заканите кои стигаа до играчите и управата, направија, наместо Мзт Скопје да ја освои титулата таа сезона и да продолжи да патува по патеките на кои беше до тогаш, да почне да тоне и види до каде не донесоа тие настани тогаш (верувам за ова не знаеш, ама цел Аеродром и Мзт Скопје, знае која е причината зашто сме на ова дереџе, за кое и не смеам да зборувам, зашто можам да си направам проблеми големи)

Во Струмица, беше мислам една полусезона само, ако не се лажам, не? Тоа е малку време според мене да се мерат резултатите, посебно во сезони кога Мзт и Работнички не беа слаби и немаше тим од 300.000 евра.

За Арсиќ, види какви се тренери не поминаа таму, па ке ти стане јасно. А со играчи како Ракочевиќ, Вујаниќ, па дури и Давитков може да стане Европски јуниорски и кадетски прак нели?

Искрено, Арсиќ воопшто не ми се свиѓа, гркот, оној вториот од лани ви беше страно добар, но, зашто беше сменет? Зарем верувате во прикаските за негото напуштање поради лични причини? Арсиќ дојде тука, зашто платата пола-пола мислам се плака од КФМ и од Струмица а и плус дека е менаџер на голем број српски играчи, за кои Струмица, акко тим на Арсиќ, не би плаќала, некоја голема провизија менаџерска.
 
V

Viktoranius

Гостин
тренинг и утакмица не е исто
Да бе не е исто....кога не го гледаше не говори...
Како можеше да ги помине богоев...хаџивасилев и ангелакис и да го куце...

Ај да не говорам ке го видаш у вторник на утакмицата со Вардар. Ако потпише за Струмица.
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Да бе не е исто....кога не го гледаше не говори...
Како можеше да ги помине богоев...хаџивасилев и ангелакис и да го куце...

Ај да не говорам ке го видаш у вторник на утакмицата со Вардар. Ако потпише за Струмица.
јас не викам оти не е добар мош да е добар... ама тренинг е друго утакмица е друго....
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
молим те немој да се палиш само на тоа вашето, биди реален и објективен, преку такво сте ми вие искомплексираните локал патриоти (зборев со еден ваш сограѓанин и една девојка од Струмица и ги прашав зашто толку не не сакаат нас Скопјаните, знаеш каков одговор добив од двајцата? Дека таа омраза е поттикната од оние што никогаш не дошле во Скопје, што ме доведе до заклучок дека вие децата сте манипулирани од багра која не отишла да студира во друг град. Сакај го своето, да, ама преку таквото сте ми од тоа дека вашето е најдоброто, во случајов Арсиќ)
А бре Скопјанче ... Колко си ти од Скопје толко сам и јас од Париз оти кој знае од дека потекнуваш ... За разлика од вас Скопјаните ние “провинцијалците“ и “локал патриотите“ од Струмица од кога ги завршивме студиите во Скопје немаме потреба да одиме во Скопје и не заболе за Скопје оти Солун и Софија ни се ем поблиску а фала богу ем се подобри од Скопје и за разлика од Вас ние си одиме во Бугарија и Грција барем 2-3 пати месечно и затоа немаме ни потреба ниту да ве сакаме а ниту пак да ве мразиме едноставно како шо можеш и самиот да видиш НЕ СЕ ЗАМАРАМЕ СО ВАС а приказките од типот “...ми кажаа едни двајца...“ или “...сите плачат за Скопје...“ збори си ги дома на домашните.
Sorry за офтопикот ама морав.
Ајде луѓе новио центар го видов и ми кажуваа за него и да ви кажам ме аресе ...е сега да видаме нели како ќе биде у вторник ако играе ама и без него мислам оти Вардар ќе го минеме барем со 15 разлика ....:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
V

Viktoranius

Гостин
Какви 15 разлика бе ?
Нели виде на суперкупо колко беше разликата....на Вардар не му бегат 25 а мош и 30 разлика.
Ајдее со душа чекам утре да дојде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom