Фан клуб: Струмица

V

Viktoranius

Гостин
а шо слушам вчера биле најдобри дарко и томче ???
Дарко мош, ама Томчето кој знаа как е играјал...го гледам во Струмица како игра..знае да погоде нешто ама не е за екипа како што е Струмица.
 
Член од
19 октомври 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дарко мош, ама Томчето кој знаа как е играјал...го гледам во Струмица како игра..знае да погоде нешто ама не е за екипа како што е Струмица.
Da tomceto ne go biva bas...petro belata e podobar od nego.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Аман бе РАДИКАЛ ти шо си? ФИЛ ЏЕКСОН? Или колумнист у спортски весници ширум земјината топка? Експерт за МАК-Баскет? Личен биограф на Докузовски или на Арсиќ?
Кој како сака нека мисли ама запомни оти немаш никакво право нити авторитет да наметнуваш свое мислење тука на овој форум, барем не да викаш оти некој повеќе или помалку се разбира од кошарка.
Шо се однесува до екипата на Фершпед не сакам да коментирам туку може само да мислиме и да збориме исто како што сметам дека не треба се уште да се коментира или анализира играта на ниту една екипа бидејќи е 2-ро коло. Здравје боже можеби после 3-4 кола би можеле сите тука да направаиме една анализа на случувањата и секој да каже што мисли, па ако Фершпед или Фени и ја добијат титулата на крај ние од Струмица најспортски ќе им ја честитаме во тоа ти гарантирам.
И за крај, Фершпед од своите 13 титули има освоено барем 4-5 со помош на судии и на гнасни игри со федерацијата благодарение на звојот газда а не со шампионска игра ... барем јас така мислам а притоа не убедувам некого “дека нема поима“
Остани ми со здравје!:helou:
Не сум експерт, ама можам комотно да кажам дека пратам кошарка веќе 14 години, сум гледал многу многу утакмици, посебно од нашево првенство, Марин, работеше и твореше кога јас почнав ептен редовно да гледам кошарка, па беше и во Мзт, каде што и тренинзите му ги гледав.

Арсиќ го гледав со Вардар кога игравте и за репрезентација, видов каква шупелка е.

И не наметнувам мислење, туку само го кажувам моето, кое во случајот беше објективно и добро потковано со знаење. Ти го кажав тоа за Марин, така како што ти го кажав, затоа што јас знам како нас ни ги земаше титулите, кога јас тогаш плачев, ти незнаеше што е кошарка. И друго, работнички стануваше шампион со судии и такви ствари, пред на Марин времето (може да земал и Марин некоја титула со судии, ама сите други ги земал заслужено)
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
Не сум експерт, ама можам комотно да кажам дека пратам кошарка веќе 14 години, сум гледал многу многу утакмици, посебно од нашево првенство, Марин, работеше и твореше кога јас почнав ептен редовно да гледам кошарка, па беше и во Мзт, каде што и тренинзите му ги гледав.

Арсиќ го гледав со Вардар кога игравте и за репрезентација, видов каква шупелка е.

И не наметнувам мислење, туку само го кажувам моето, кое во случајот беше објективно и добро потковано со знаење. Ти го кажав тоа за Марин, така како што ти го кажав, затоа што јас знам како нас ни ги земаше титулите, кога јас тогаш плачев, ти незнаеше што е кошарка. И друго, работнички стануваше шампион со судии и такви ствари, пред на Марин времето (може да земал и Марин некоја титула со судии, ама сите други ги земал заслужено)
Епа ... баш таквите твои зборови како “шупелка“ или “немаш поима“ те пртставуваат во малце егоистично светло оти се правиш дека знаеш се ... а на крај ке видиме на крајот на сезоната чиј тренер е ДУПКА. Јас мислам оти Арсиќ е добар и дека ти не си тој кој шо од 2-3 натпревари можеш да даваш суд за него. Ако беше Марин тренер на Струмица тогаш верувам дека и за него ќе викаше дека е шупелка или којзнае што ... На крају крајева ова е дел посветен на екипата на Струмица и ке те молам малце респект за тренерот и играчите:smir::helou::helou::helou:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Аман бе РАДИКАЛ ти шо си? ФИЛ ЏЕКСОН? Или колумнист у спортски весници ширум земјината топка? Експерт за МАК-Баскет? Личен биограф на Докузовски или на Арсиќ?
Кој како сака нека мисли ама запомни оти немаш никакво право нити авторитет да наметнуваш свое мислење тука на овој форум, барем не да викаш оти некој повеќе или помалку се разбира од кошарка.
Шо се однесува до екипата на Фершпед не сакам да коментирам туку може само да мислиме и да збориме исто како што сметам дека не треба се уште да се коментира или анализира играта на ниту една екипа бидејќи е 2-ро коло. Здравје боже можеби после 3-4 кола би можеле сите тука да направаиме една анализа на случувањата и секој да каже што мисли, па ако Фершпед или Фени и ја добијат титулата на крај ние од Струмица најспортски ќе им ја честитаме во тоа ти гарантирам.
И за крај, Фершпед од своите 13 титули има освоено барем 4-5 со помош на судии и на гнасни игри со федерацијата благодарение на звојот газда а не со шампионска игра ... барем јас така мислам а притоа не убедувам некого “дека нема поима“
Остани ми со здравје!:helou:
abe kolku i da se calamite nema sansi strumaica so rabotnicki (ima i dokazi):pos2: 38 pa da e igra na zafrkancija pa nema da bide tolku razlikata a i od mzt ke izgubat ke vidis
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
abe kolku i da se calamite nema sansi strumaica so rabotnicki (ima i dokazi):pos2: 38 pa da e igra na zafrkancija pa nema da bide tolku razlikata a i od mzt ke izgubat ke vidis
Се уби од фалеље за тие 38 разлика стави си го тоа за потпис ако сакаш сепак беше пријателска ке видиме во првенството

Во последно време многу ги фалиш МЗТ да не се збратимуваш со нив:back:
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
ТРПЕНИЕ-СПАСЕНИЕ
еве дојде и втората победа на КК СТРУМИЦА и тоа на жешкиот терен во Битола, и повторно се докажа горенаведената теза.
На екипата и тренерот им треба време и се што се бара од нас фановите е да ги следиме натпреварите трпеливо и обединето.

МНОГУ СМЕ ЈАКИ

КК СТРУМИЦА-ШАМПИОН
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Епа ... баш таквите твои зборови како “шупелка“ или “немаш поима“ те пртставуваат во малце егоистично светло оти се правиш дека знаеш се ... а на крај ке видиме на крајот на сезоната чиј тренер е ДУПКА. Јас мислам оти Арсиќ е добар и дека ти не си тој кој шо од 2-3 натпревари можеш да даваш суд за него. Ако беше Марин тренер на Струмица тогаш верувам дека и за него ќе викаше дека е шупелка или којзнае што ... На крају крајева ова е дел посветен на екипата на Струмица и ке те молам малце респект за тренерот и играчите:smir::helou::helou::helou:
Е сега да си ми фејс ту фејс, имаше да те запцујам незнаеш како. Арсиќ?!? Кој е тој тренер што со Врбица, Илиевски, Гечевски и Самарџиски не успеа да влезе на европско, дури и од Естонија изгубивме. Марин Докузовски е според мене, а верувам за тебе сум и Текс Винтер ма колку сака егоистично нека звучи, јас го мразам Работнички многу повеќе од што ја мразам Струмица. Не сум јас оној сељачки локал патриот како тебе да се што е од родното село да е најдобро.

И преку таквото од респект за тренерот и играчите, да не го читаат ова. Како може да имам респект за еден Томчо или па за Арсиќ кој е послаб дури и од Петровиќ на Пелистер, молим те немој да се палиш само на тоа вашето, биди реален и објективен, преку такво сте ми вие искомплексираните локал патриоти (зборев со еден ваш сограѓанин и една девојка од Струмица и ги прашав зашто толку не не сакаат нас Скопјаните, знаеш каков одговор добив од двајцата? Дека таа омраза е поттикната од оние што никогаш не дошле во Скопје, што ме доведе до заклучок дека вие децата сте манипулирани од багра која не отишла да студира во друг град. Сакај го своето, да, ама преку таквото сте ми од тоа дека вашето е најдоброто, во случајов Арсиќ)
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Offtopic:
Skopjani imate kompleks deka ve mrazat i deka ste NAJ NAJ u Makedonija. Se lazete. A pak Strumicani imat kompleks deka se oni NAJ NAJ i deka najdobri zurki vo Strumica ima i ne znam so... Se lazat :)
Zatoa prestanete so prazni muabeti.


Ontopic:
Arsik e najlosa varijanta koja ja odbra Strumica godinava za trener, a i najlosa varijanta koja ja odbra Makedonija. A Tomce Sokolov... hehe on ne e kosarkar on e zaebancija.
I Strumica ne moze da se meri so ekipi kako MZT i Fersped koi imaat tradicija i edno ime do sega... Strumica koja ja setaa vamu tamu i i menuvaa iminja.
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
синко гледај напред КК СТРУМИЦА Е ШАМПИОН ЗА СЕЗОНАТА 06/07 плус и оваа сезона е кандидат за највисок пласман додека мзт нема екипа у лигата (освен карпош соколи и маврово) шо го смета за достоен ривал, а за тренеро АРСИЌ пак ќе кажам потребно е време (и Душан Ивковиќ првата сезона во ЦСКА Москва беше 4 на фајнал форот и тоа со еден од најголемите буџети и на домашен терен ама затоа следната година беше на врвот од Европа )

кк струмица шампион
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Секој си има свои ставови рано е уште да се кажува дали е добар Арсич или не и јас мислам дека не е нешто ланскиот ни беше подобар Влаикидис
А за :cuc:Томче немојте така замислете детето да го чита форумот треба да се откаже од кошарката 8 коша дал со Пелистер ејј едно време во Америка играше за малку ке одеше во НБА:)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
синко гледај напред КК СТРУМИЦА Е ШАМПИОН ЗА СЕЗОНАТА 06/07 плус и оваа сезона е кандидат за највисок пласман додека мзт нема екипа у лигата (освен карпош соколи и маврово) шо го смета за достоен ривал, а за тренеро АРСИЌ пак ќе кажам потребно е време (и Душан Ивковиќ првата сезона во ЦСКА Москва беше 4 на фајнал форот и тоа со еден од најголемите буџети и на домашен терен ама затоа следната година беше на врвот од Европа )
ЦСКА не стана шампион со Ивковиќ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom