Фан клуб: Струмица

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
da da ne vikam ne ama vo finale mislam ke bidat rabotnicki-feni

abe,rabotnicki e tim so tradicija i 13 tituli i nemoze da dojde edna strumica so se pojavi pred 3-4 god da se pravi sampion pa toa nema smisla
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
da da ne vikam ne ama vo finale mislam ke bidat rabotnicki-feni

abe,rabotnicki e tim so tradicija i 13 tituli i nemoze da dojde edna strumica so se pojavi pred 3-4 god da se pravi sampion pa toa nema smisla
Зошто да не...?

Претходната година Струмица беше шампион колку што знам...

Мислам дека и оваа година ке биде така...
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Хаџи-Василев денес најверојатно ќе биде суспендиран од екипата на Струмица откако вчера не отпатува на натпреварот, со Пелистер..
инаку Струмица победи и покрај овој настан во екипата(јас не очекував)..и да не беа судиите разликата ќе беше покомотна.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
Abe koj tim ima dobieno titula so 25-30 trojki na natprevar ... abe nieden ... Fersped e seriozna ekipa ama so 3-ki jas mislam ne se dobiva natprevar be brate ... toa e cista sreka. OK, Fersped ovaa godina e respektivna sila ama i Strumica i Feni pa i AMAK mislam deka se sostaveni od super poedinci i se dobri ekipi. Sekoj na sekogo moze da tepa!!!!!!!!!
Ako Fersped 13 pati bil sampion ne znaci deka MORA pak da e! Zatoa sme nie (Strumica) tuka da ve TEPAME
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Abe koj tim ima dobieno titula so 25-30 trojki na natprevar ... abe nieden ... Fersped e seriozna ekipa ama so 3-ki jas mislam ne se dobiva natprevar be brate ... toa e cista sreka. OK, Fersped ovaa godina e respektivna sila ama i Strumica i Feni pa i AMAK mislam deka se sostaveni od super poedinci i se dobri ekipi. Sekoj na sekogo moze da tepa!!!!!!!!!
Ako Fersped 13 pati bil sampion ne znaci deka MORA pak da e! Zatoa sme nie (Strumica) tuka da ve TEPAME
Очигледно на твоето незнаење му нема крај. Да ти посочам на некои работи, за кои како што се гледа од твојот пост, немаш поима. Работнички, предводен од Марин Докузовски има незнам колку титули и купови освоено, исто и со Лукоил, на Марин играта му се сосоти од тројки и од досега постигнатото, изгледа дека и се освојуваат титули а?

Друго, си ја гледал ли таа твоја Струмица? Па Арсиќ дури и повеке се ослонува на тројките од Марин, што значи како и е да се побиваш самиот себе си. Ако неможе со тројки да се освои титула, тогаш како вие ке сте шампиони? Искрено мене ланската екипа на Струмица ми се свиѓаше повеќе. Сега немате центар, Тасов игра во катастрофална форма, како и Богоев, да не зборам за Соколов, а кога ке ви го видам Томчо, ми се сере, да бидам искрен. Арсиќ е за никаде и реалноста кажува дека Цедевита, тешко ке биде помината, искрено и на моја жалост.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Вчера пристигна новиот центар во Струмица, ако успеат да го регистрираат денес веќе во вторник ќе игра(потребни се 72 саата)
Доаѓа од Хемофарм, Србија и со тоа се коплетира составот и дупката на центарска позиција.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Вчера пристигна новиот центар во Струмица, ако успеат да го регистрираат денес веќе во вторник ќе игра(потребни се 72 саата)
Доаѓа од Хемофарм, Србија и со тоа се коплетира составот и дупката на центарска позиција.
Како се вика?
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Заборавив ќе морам пак да проверам...попосле
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Snosti gi lapnaame i pelister 1 kos 1 kos ama vreden :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: Mislam oti sme nogo jaki :nesvest::nesvest:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Само центарот нешто не го ставија на проби гледам од Хемофарм е би требало да е добар да се погоди тој би требало да сме конкурентни за титулата и фаворити за неа
На екипата и треба време да се уигра и некои играчи да се вратат во форма се надевам дека тоа ке стане пред Цедевита
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Еве информации за центарот..
Милјан Пуповиќ..210цм роден 1983 Србин.
Играл за ФМП , Хемофарм, Игокеа(БИХ), Оваа година требало да игра за Егалео (Грција)..но отпаднал договорот..Бил и двапати драфтуван..НБА...сам се повлекол од драфтот затоа што несакал да игра за Торонто. Младински репрезентативец на Србија..доста подвижен па со неговата висина комотно игра и 3-ка.
Ќе го биде детево..
П.С. Има најдолги раце од српските репрезентативци.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
Очигледно на твоето незнаење му нема крај. Да ти посочам на некои работи, за кои како што се гледа од твојот пост, немаш поима. Работнички, предводен од Марин Докузовски има незнам колку титули и купови освоено, исто и со Лукоил, на Марин играта му се сосоти од тројки и од досега постигнатото, изгледа дека и се освојуваат титули а?

Друго, си ја гледал ли таа твоја Струмица? Па Арсиќ дури и повеке се ослонува на тројките од Марин, што значи како и е да се побиваш самиот себе си. Ако неможе со тројки да се освои титула, тогаш како вие ке сте шампиони? Искрено мене ланската екипа на Струмица ми се свиѓаше повеќе. Сега немате центар, Тасов игра во катастрофална форма, како и Богоев, да не зборам за Соколов, а кога ке ви го видам Томчо, ми се сере, да бидам искрен. Арсиќ е за никаде и реалноста кажува дека Цедевита, тешко ке биде помината, искрено и на моја жалост.
Аман бе РАДИКАЛ ти шо си? ФИЛ ЏЕКСОН? Или колумнист у спортски весници ширум земјината топка? Експерт за МАК-Баскет? Личен биограф на Докузовски или на Арсиќ?
Кој како сака нека мисли ама запомни оти немаш никакво право нити авторитет да наметнуваш свое мислење тука на овој форум, барем не да викаш оти некој повеќе или помалку се разбира од кошарка.
Шо се однесува до екипата на Фершпед не сакам да коментирам туку може само да мислиме и да збориме исто како што сметам дека не треба се уште да се коментира или анализира играта на ниту една екипа бидејќи е 2-ро коло. Здравје боже можеби после 3-4 кола би можеле сите тука да направаиме една анализа на случувањата и секој да каже што мисли, па ако Фершпед или Фени и ја добијат титулата на крај ние од Струмица најспортски ќе им ја честитаме во тоа ти гарантирам.
И за крај, Фершпед од своите 13 титули има освоено барем 4-5 со помош на судии и на гнасни игри со федерацијата благодарение на звојот газда а не со шампионска игра ... барем јас така мислам а притоа не убедувам некого “дека нема поима“
Остани ми со здравје!:helou:
 
V

Viktoranius

Гостин
Очигледно на твоето незнаење му нема крај. Да ти посочам на некои работи, за кои како што се гледа од твојот пост, немаш поима. Работнички, предводен од Марин Докузовски има незнам колку титули и купови освоено, исто и со Лукоил, на Марин играта му се сосоти од тројки и од досега постигнатото, изгледа дека и се освојуваат титули а?

Друго, си ја гледал ли таа твоја Струмица? Па Арсиќ дури и повеке се ослонува на тројките од Марин, што значи како и е да се побиваш самиот себе си. Ако неможе со тројки да се освои титула, тогаш како вие ке сте шампиони? Искрено мене ланската екипа на Струмица ми се свиѓаше повеќе. Сега немате центар, Тасов игра во катастрофална форма, како и Богоев, да не зборам за Соколов, а кога ке ви го видам Томчо, ми се сере, да бидам искрен. Арсиќ е за никаде и реалноста кажува дека Цедевита, тешко ке биде помината, искрено и на моја жалост.
Точно имаме ного по слаба екипа од лани каде што доминираа Гоцевски и Кицулис...
Центар треба да дојде овој од Хемофарм па да видиме што ке биде...
Можно е да ја одбраниме титулата ама ке биде многу многу потешко за разлика од лани...
А што се однесува до Арсиќ, не може да му се фате ни на маленкиот прст на Влаикидис па дури и на Стратос....
Исто така играчето не се баш у форма ама да се надеваме дека ке бидат...А за ТОМЧЕТО:pos2::pos2: и јас немам зборови:wink:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Точно имаме ного по слаба екипа од лани каде што доминираа Гоцевски и Кицулис...
Центар треба да дојде овој од Хемофарм па да видиме што ке биде...
Можно е да ја одбраниме титулата ама ке биде многу многу потешко за разлика од лани...
А што се однесува до Арсиќ, не може да му се фате ни на маленкиот прст на Влаикидис па дури и на Стратос....
Исто така играчето не се баш у форма ама да се надеваме дека ке бидат...А за ТОМЧЕТО:pos2::pos2: и јас немам зборови:wink:
а шо слушам вчера биле најдобри дарко и томче ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom