Хари Потер

Член од
21 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
3
Јас се согласувам!!!

Да супер е идејата и јас исто мислев дека сум единствен фан на Хари Потер. Признај кога се чувствуваш единствен сакаш сите да ги навлечеш на тоа но си сигурен како мене тоа ми се случува. Супе е идејата! Јас ги имам книгиве на македонски и највеќе ме нервира што ги смениле презимињата на ликовите место да ги остават како во оригиналот нели е така! И еј додека ова не се среди ако сакаш придружи се во ВИКИПЕДИЈА таму сеа пишуваме за Хари Потер што сакаш ќе пишуваш и плус ќе се запознаеш со многу луѓе кој се големи фанови на Хари Потер. И со нив и со мене ќе соработуваш и ќе се договориме некако за ова што викаш како сакаш тоа е до тебе. Позз. Ако веќе си корисник на википедија само кажи ми оки.
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Абе супер се книгите, незнам зашо серат за џабе. Уште еден Хари Потер фан.:helou:
 

ScaryGirl

Lurker
Член од
19 јуни 2008
Мислења
303
Поени од реакции
4
јас порано ги читав книгите и ми се допаѓаа, ама сега ми се досадни и глупи.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Knigite se zakon.
Skam da prasam dali Dmbldor ke umre vo 6-iot del.Mene sestra mi mi kazuvase deka da i deka go ubil Snejp.
Vistina li e?
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Да вистина е.Јас ја оставив 7-та книга, не ја дочитав.Можеби летово ќе ја дочитам.
 
Член од
21 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
3
Knigite se zakon.
Skam da prasam dali Dmbldor ke umre vo 6-iot del.Mene sestra mi mi kazuvase deka da i deka go ubil Snejp.
Vistina li e?
Па не баш ама за тоа и се работи седмиот дел на еден начин. Дамбладор самиот нарачува да биде убијен од страна на Снејп заради еден прстен и такви глупости и сеа Хари ќе помисли дека Снејп е лош и го убил Дамбладор намерно. Ама во седмиот дел Снејп умира иначе. И Хари тогаш тек сфаќа.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
OK eve sea bev da go kupam 5tiot del.I vo Ramstor prasav dali ke izleze 6kata na Makedonski mi kazaa negde vo Juli.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Jesss..ke ja ima i 6-kata na makedonski... gi imam site prevedeni 5 dela, najomilen mi e 4tiot del, Hari Poter i plameniot pehar. Ke ja kupev i na angliski 6-kata, ama i sestra mi gi cita, a taa e pomala i ne znae mnogu angliski.
 
Член од
2 мај 2008
Мислења
75
Поени од реакции
3
Да супер е идејата и јас исто мислев дека сум единствен фан на Хари Потер. Признај кога се чувствуваш единствен сакаш сите да ги навлечеш на тоа но си сигурен како мене тоа ми се случува. Супе е идејата! Јас ги имам книгиве на македонски и највеќе ме нервира што ги смениле презимињата на ликовите место да ги остават како во оригиналот нели е така! И еј додека ова не се среди ако сакаш придружи се во ВИКИПЕДИЈА таму сеа пишуваме за Хари Потер што сакаш ќе пишуваш и плус ќе се запознаеш со многу луѓе кој се големи фанови на Хари Потер. И со нив и со мене ќе соработуваш и ќе се договориме некако за ова што викаш како сакаш тоа е до тебе. Позз. Ако веќе си корисник на википедија само кажи ми оки.
Ееј..кажи што е таа wikipedia работа..би сакал да се вклучам..
 
Член од
21 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
3
Ееј..кажи што е таа wikipedia работа..би сакал да се вклучам..
Супер фала богу некој сака да се вклучи. Вака сеа дека вака тешко ќе се разбереме еве ти мој мејл и на мсн уклучи се и се ќе ти кажам!!!
maks-n@hotmail.com
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Јас сум огрооооомен фан на Хари Потер. Филмовите не се ништо посебно, ама книгите се WOW!!! Ги знам сите напамет
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
А јас пак мислев Снејп стварно е лош тука иако сомничаво ми беше.Луѓе значи какви сте ме терате да ја земам 7-ката од полица:helou:
 
Член од
21 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
3
А јас пак мислев Снејп стварно е лош тука иако сомничаво ми беше.Луѓе значи какви сте ме терате да ја земам 7-ката од полица:helou:
Леле ти си ненормален оди лечи се!!! :pos2:
Ја имаш седмицата дома и не ја читаш леле.

Да Снејп отсекогаш бил лош стварно ама као ќе умре во рацете на Хари ќе го погледне во очи и ќе му се извини. Снејп нели ја сакал Лили Потер е на Хари нели сите му викаа личиш на татко ти а имаш очи ко мајка ти. Е сеа Снејп цел живот го мачеше Хари дека е ист ко татко му на изглед ама као ќе го види сеа во очи готов е одма ја гледа Лили. И Снејп усвари не е лош заради прстенот тој знаеш кој Дамбладор наредува да Снејп го убие и иако Снејп не сака да го убие го убива на некој начин. Е тоа ти е!!! Земај го 7 дел ама да те предупредам многу ликови умираат. Само магичната шесторка како што јас ја викам не умира: Хари, Рон, Хермиона, Невил, Луна и Џини. Инаку некој од семејството на Рон ќе уимре некој ќе се венча ама не ти кажувам кој. И некој ќе стане добар од Сливерент.
 
Член од
11 јануари 2008
Мислења
8
Поени од реакции
2
А да се направи еден македонски Хари Потер сајт или форум,многу сме заостанати во светов, има српски, бугарски сајтови само македонски нема...

П.С. За книгите немам зборови, ,ме направија подобар човек, фантастични се феноменални, немам зборови
 

Kajgana Shop

На врв Bottom