Подароци за посебни денови во вашиот живот...

Член од
17 декември 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Koga jas pravev godina so deckoto (pred eden mesec) dobiv iznenaduvanje sto bi mu go posakala na sekogo. Bidejki denta voopsto ne bese vo Skopje (bese na sluzben pat) I trebase da se vrati duri docna vecerta, normalno ne ocekuvav nisto. Mozete da zamislite kakvo bese cuvstvoto koga otvoriv vrata I pred mene stoese kurir so ogromen buket I karticka so pozdrav od decko mi. Bidejki ne bese vo moznost denta licno da me iznenadi, se javil vo Brza pratka, kazal sto saka, kurirot kupil buket i mi go dostavi do vrata. Toa e cuvstvo sto na sekogo mu posakuvam da go dozivee. Ne e biten poklonot, kolku sto e bitna zelbata, gestot I nacinot.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Иначе ја не практикувам поклони, поголем поклон од тоа ме има мене сеуште нема.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Дечки дајте бе некој предлог до 200тина денари да и зеам нешо на девојката, абе колку онака почит, ај ве молам, уште тие 2 стотки ми останаја, се ебав на цигари и нафта за колата.....:salut:
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.099
Дечки дајте бе некој предлог до 200тина денари да и зеам нешо на девојката, абе колку онака почит, ај ве молам, уште тие 2 стотки ми останаја, се ебав на цигари и нафта за колата.....:salut:
Одбери некој украс, нешто интересно, мислам дека има интересни работи што не чинат многу.Може да купиш од оние топките проѕирни што внатре имаат некој украс или пејсаж и што кога ќе ги обрнеш паѓа снег. Јас таква добив од дечко ми за една нова година, баш ми се допадна. Или пак купи и едно пакетче со чоколади ќе видеш колку радување ќе има хаха.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Одбери некој украс, нешто интересно, мислам дека има интересни работи што не чинат многу.Може да купиш од оние топките проѕирни што внатре имаат некој украс или пејсаж и што кога ќе ги обрнеш паѓа снег. Јас таква добив од дечко ми за една нова година, баш ми се допадна. Или пак купи и едно пакетче со чоколади ќе видеш колку радување ќе има хаха.
Ееее знаеш дека убаво ти е то со топката со снег :))) Да ја зеам од соба оваја шо е мојата и да заштедам 2стотки и ќе одат во возење а?? хахахаах Не не можи да и земам од нив стварно добар предлог....а за чоколатцата..не....По пат ќе ги изедам нема да дочекам да ги однесам..... или можам ако е до чоколатца вака да и напраамм...гледај:vozbud:
 
Член од
22 ноември 2010
Мислења
75
Поени од реакции
3
Ми се ближи годишнина, ама оваа година ништо не правам. Ќе го оставам да му текне. Чудно како на машките никогаш не им текнуваат такви работи.
Инаку за такви пригоди секогаш подарувам нешто креативно што сама сум го направила. Предходната годишнина му подарив три слики што сама ги нацртав и ги урамив. :pipi:
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
За да подарите некому нешто не е потребен некој посебен датум. Па без разлика дали е некој ваш датум или едноставно обичен ден мене лично многу повеќе би ми значело некое малечко изненадување макар и неколку искрени збора кажани од срце, прегратка, поглед или бакнеж, а најубаво од се е кога ќе ја искористите вашата креативност, пред да истрчате да купите нешто во продавница размислете добро има толку многу оригинални идеи кои ќе имаат многу поголема вредност од кој и да е било друг поклон купен со пари. Јас обично приредувам изненадувања (било да е за некој од семејството, роднина, другар или партнер), едноставно ги обожавам! А еден цвет подарен со љубов е еден од најубавите подароци за една девојка.:smir:
Сепак машки, вашата девојка ќе го цени и само да не го заборавите денот ...
 
Член од
27 јануари 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ми се ближи годишнина, ама оваа година ништо не правам. Ќе го оставам да му текне. Чудно како на машките никогаш не им текнуваат такви работи.
Инаку за такви пригоди секогаш подарувам нешто креативно што сама сум го направила. Предходната годишнина му подарив три слики што сама ги нацртав и ги урамив. :pipi:

ИСТО!
100 ГОДИНИ сум со дечко ми, секогаш максимално креативна и внимателна за вакви работи.. ама од оваа година СТОП!
Не го бива бе, ке се изнамачам , а тој мене ништо или златна свекрва ке тркни го трговски. стварно е чудокако не им текнува за вакви работи! Така да дечко ми,,акосе криеш овдека негде,да знаеш од мене годинава НЕ ДОБИВАШ НИШТО! :back:
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Многу сум креативна кога подароците се во прашање, сакам да подарувам не само на посебни денови туку кога и да ми текне.
На пример, бившиот еднаш почна да ми кажува еден виц за зелено понг-понг топче...тип на виц во кој „зелено пинг понг топче“ се спомнува 10000пати со цел да те изнервира, you get my point. Така да за неговиот роденден му купив два пирса и пинг понг топче кое го исфарбав...you guessed, зелено. Пирсовите му ги дадов и таман да му го дадам топчето се искаравме, он си отиде, го фрлив и никогаш не му го дадов. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom