Црвен кармин-кич или тренд?

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
абе може црвено онака нежно ко сјајче некое,али добро не стои на секој црвено така да ... ја си користам али мн ретко зависи у шо сум облечена
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
125
Поени од реакции
0
Често ставам црвен кармин. Не треба да се носе само тоа што е во тренд туку она што најдобро ти стои. Мислам дека речиси на сите девојки со светол тен одлично им прилега.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Немам некоја муцка за покажување. Понакај цигла или трула вишна ги терам карминиве.
Јако црвено, исклучиво ако сум црносана од глава до пета, и само римел на трепавица. Ама мноогу ретко.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Мммм сакам црвен кармин и секогаш бил во тренд само некои го прават кич, зашто? незнам. Зависи за која боја на црвено се зборува и каков тен има девојката, како и да е ја ги обожавам сите нијанси на црвено. А пак комбинацијата црвен кармин и црно облечена :vozbud:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Шо знам, мене баш убо ми прилега на плава личност, црвен кармин. Али не дреч црвен кармин, зашо се добива погрешно мислење.
Го користам кога сум во црвено облечена, и во цела црна комбинација..
Ме отвара некако, забите посјајни ги прај, посекси и поженствено изгледаш:)
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
da go koristam..bas crven..e sea za zal nemoze na sekoja devojka da i stoi..za crven karmin treba polna usta,dobro naredeni zabi..za da bide perfektno..
crven karmin i tus za oci i to e se..dokolku ima use neso + preminva sekoja granica..preminva vo kic.znaete vo ednostavnosta e ubavinata:pehar:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
da go koristam..bas crven..e sea za zal nemoze na sekoja devojka da i stoi..za crven karmin treba polna usta,dobro naredeni zabi..za da bide perfektno..
crven karmin i tus za oci i to e se..dokolku ima use neso + preminva sekoja granica..preminva vo kic.znaete vo ednostavnosta e ubavinata:pehar:
Заборави да додадеш и маскара. Мнооогу маскара за драматичен изглед на трепките. Е тоа како се уклапа со туш и црвен кармин...

И не поштувам многу руменило, и опнат црвен кармин.:lutko:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Зашо да не црвен кармин? Ги истакнува усните и е секси:toe:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
зависи од тенот на девојката (или момчето:pos2:)и од гардеробата што ја носат во тој момент.јас лично не мислам дека е кич, напротив знае да делува гламурозно, но само на оние усни што знаат така да го носат.бидејќи имам темен тен, не ставам црвен кармин, но мајка ми редовно го користи дури и за до подрум...така што се е зависно од ситуацијата
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
opasno zapalivo ..hehe..nikogas ne bi izlegla od doma so crven karmin zatoa sto mozebi sum kako gazeto na majmunite :D a za drugite devojki ne znam. kaj site e razlicno
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
epa nikogas ne stavam crven karmin ne mi stoi bas dobro.....inace zosto da ne bi koristile onie na koi im odgovara i im stoi taa boja na karmin ....voopsto ne mi izgleda kic
 

Sasence

V.I.P-very important princess
Член од
21 ноември 2005
Мислења
154
Поени од реакции
1
Црвено...хмм самата боја си кажува се сама по себе...
*црвен кармин-одредени прилики,одередени комбинации(црно-бело),начин да се изгледа посензуално,привлечен кај машките,кармин што те прави карактеристичен
*црвен лак-летна шема
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Црвен кармин-еротика!
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Ja sum ZA crven karmin samo za onie sto dobro im stoi. A im stoi na polni usni, pravilni zabi i na ne mnogu temen ten, se soglasuvam so Pretty BItCh i so Skulgrl. Mislam deka mi stoi ok i go stavam ama samo koga nosam crveno-crno-bela obleka. A mnogu mi e aut crven karmin na kafeava ili liljakova ili ne daj boze rozeva obleka!:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom