Јеховини сведоци

Член од
20 јуни 2007
Мислења
25
Поени од реакции
4
abe tia so pcujat i sto pravat neznam sto...nemaat pocit kon nivnata vera...sigurno zaradi nivnite roditeli i tie je jeh.svedoci....
najprimerni luge se jex.svedoci toa go znam...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
abe tia so pcujat i sto pravat neznam sto...nemaat pocit kon nivnata vera...sigurno zaradi nivnite roditeli i tie je jeh.svedoci....
najprimerni luge se jex.svedoci toa go znam...
Пример бе близу два кога ти се плеткаат пред тебе зад тебе и не те слушаат кога им викаш да се тргнат.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.464
Поени од реакции
47.340
Овие се фрлаа од згради или други беа тие??
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Овие се фрлаа од згради или други беа тие??
дефинитивно други.
за овие луѓе животот е најскапоценото нешто, а во библијата пишува дека самоубиството е грев, што значи дека никогаш не би се фрлиле од зграда или сл.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
abe tia so pcujat i sto pravat neznam sto...nemaat pocit kon nivnata vera...sigurno zaradi nivnite roditeli i tie je jeh.svedoci....
najprimerni luge se jex.svedoci toa go znam...
Ако се најпримерни тогаш да им дадам и јас еден пример како не треба да се однесуваат. Не треба да идеш од врата на врата да замараш луѓе и да убедуваш да ја променат религијата.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
е добро бе луѓе, што сте се разјале гомна на темава.дошле луѓето и си отишле.Ако не ве интересира ќе им кажете и сигурно нема нож под грло да ви стават.
Кај мене најмногу ги има тука им е двораната па никому ништо.
Ќе си ѕвонат ќе им кажам не ме интересира и крај.
Циганине што просат да не ви се поинтересни?

Мене искрено поинтересни ми се.И повеќе слушаат.Ако просат за пари и се влечат по тебе ќе им се развикаш и сфаќаат дека нема што да бараат и си одат.Јеховините сведоци ко мува на л***о се лепат и само насилно можеш да ги избркаш.Башка, со циганите често паѓа и смеа, а овие се толку затупени со религијата што и не ни се смеат:)
 
Член од
17 март 2007
Мислења
218
Поени од реакции
2
Ако се најпримерни тогаш да им дадам и јас еден пример како не треба да се однесуваат. Не треба да идеш од врата на врата да замараш луѓе и да убедуваш да ја променат религијата.
taka e bratce,Bog ne e nasilen !!! saka sekoj so ljubov od srce da go bara,koj bara ke najde i koj tropa ke mu otvorat
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
25
Поени од реакции
4
lele vone pa sto tie tebe...sekta...haha
jeh.svedoci se trudat da im ja kazat nivnata vistina na site luge...toa e nivna rabota...da propovedaat...isus rekol odete i pravete ucenici...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
lele vone pa sto tie tebe...sekta...haha
jeh.svedoci se trudat da im ja kazat nivnata vistina na site luge...toa e nivna rabota...da propovedaat...isus rekol odete i pravete ucenici...
Арен е воне.Јеховините сведоци се секти.Всушност секта значи следење на некој.И сите тие религии се всушност еден вид секти.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
218
Поени од реакции
2
sekoja religija sto uci strogo spored biblijata e vo red ali ima mnogu drugi sto si dodavaat ili odzemaat
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
ни ги знам ни сакам да ги знам. ми изгледаат никакви оти иам ги видено како ми доаѓаат на врата.
само чекаат некој нов да се всели некаде кај што и нив ги има и трчат ко муви на гомно да ти солат вера.
:nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom