Јеховини сведоци

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.464
Поени од реакции
47.340
- Michael Jackson - singer, pop superstar (lapsed)
:pos2::pos2::pos2: и све е јасно од ова..... :):):)


Не знам во што веруваат не ме ни занима ама мислам дека може да добија признание за најнапорна секта,како дават кога ке налеташ на улица на нив тоа е ненормално :)бетер се и од овие од Хабардов што дремат пред седмица
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
se slozuvam so tebe...tie se navistina mnogu lubezni luge i ne pravat na nikoj nikakvo loso...
a spisokot go dadiv da vidite nekoj jehovini svedoci ...neznam so mislis da pravis so nego sigurno da go poglednis xaxaxaxaaaaa
Сте смениле маркетинг а, сега демек видете кои познати фаци се со нас, па повелете придружете ни се, може н(и)екогаш ќе ги запознаете... браво, нема веќе чук чук на врата и мафтање со сликовници.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Сте смениле маркетинг а, сега демек видете кои познати фаци се со нас, па повелете придружете ни се, може н(и)екогаш ќе ги запознаете... браво, нема веќе чук чук на врата и мафтање со сликовници.
Како нема предавања на врата..има..може да научиш се за "Стражарска кула"...ова со списокот е...само мерење на успехот
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Тие не се со сите!....едно 4-5 пати годишно ми доаѓаат на врата и памет не им иде, последен пат прошлата недела...малку им пуштам вода, па преоѓам на млако подебнување, па на ептен безобзирно и крајно безобразно дупење, и се знае наврат, нанос, низ врата од дворот...и види ти мазохизам еве ти ги истите по некој месец на врата.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Кој збори лошо за нив ќе му го пукнам носот.
И ќе го скршам од ќутек како мало дете.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Како нема предавања на врата..има..може да научиш се за "Стражарска кула"...ова со списокот е...само мерење на успехот
Успех... да го имаа не ќе одеа со лејм финти како скиентолозите, демек видете овие се со нас ај и вие :)
Тие не се со сите!....едно 4-5 пати годишно ми доаѓаат на врата и памет не им иде, последен пат прошлата недела...малку им пуштам вода, па преоѓам на млако подебнување, па на ептен безобзирно и крајно безобразно дупење, и се знае наврат, нанос, низ врата од дворот...и види ти мазохизам еве ти ги истите по некој месец на врата.
4-5? Абе 20 пати дошле во текот на еден месец кај мене на стан и кај ги погаѓаа термините кога не бев таму, немаш поим како ми е мака што не ги најдов во живо :pos: го наполниле кутриот ми цимер со сликовници.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Денеска на излагање од трамвај ми приоѓа една постара жена и ми почна муабет со “дали сум од тука“.. мислев ја интересира нешто да најде, меѓутоа тоа и беше само почетна реплика за да отвори муабет, дали сум бил побожен..иии што мислам за ова она, па дали би дозволил да ми подари книга, мене и на моите најблиски. За да сум размислел :)

Неможев да бидам..брутално неучтив, па откако едвам ја оттарасив после 30 минути, почна да роси па најдов изговор, поминав 10тина метри и книгата слета во канта.

Незнам која им е стратегијава на привлекување на “верници“ со убедување по улици, делење книги и флаери, кога тоа го прават на толку досаден начин и немааѕ обѕир кон нечии обврски, па играат на карта на љубезен пристап за да биде потешко да се извлечеш.
Иако самите знаат дека нема да ме разубедат.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Дури сега ја забележав групата за најголемите трујачи на денешницата.Среќа не ми досадувале мене, само еднаш имаме сврзано муабет, ама ги одбив.Море би сакал да ме начека некој од нив кога сум попизден да си истурам гнев.Не ми требаат такви како нив.Морони.
 
D

drle

Гостин
Абе луѓе без работа и ке се занимават со глупости. Ај што се занимават со глупости ама и ги тормозат другите. Баш би сакал да налетам на некој таков од чисто љубопитство да видам како ке изреагирам (дали ке има крв или нема од к.. да го манам).:sakas_ust
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Дури сега разбрав.Пред некој ден кога не сум бил дома, двајца од сведоците дошло кај мене дома и ја начекале наврата.Баш би сакал да бев дома тогаш:)
Среќа, баба ми паметна ги откачила брзо.
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
25
Поени од реакции
4
nemam nisto protiv niv....
doznav deka spisanieto Strazarska kula e najtiraznoto spisanie vo celiot svet i izleguva na 265 jazici....lugee...
dali nekoj videl kako se tepaat nekoj jeh.svedoci ili da pcujat da zborat valkano...ne nikogas go nemam videno toa...i toa koj kolku gi legnal vo edna vecer so koja spiel so koja ne...a od pravoslavnite hristijani se ke vidam :D:D:.. i koa ne nzaete nisto ne zborite mnogu....
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
nemam nisto protiv niv....
doznav deka spisanieto Strazarska kula e najtiraznoto spisanie vo celiot svet i izleguva na 265 jazici....lugee...
dali nekoj videl kako se tepaat nekoj jeh.svedoci ili da pcujat da zborat valkano...ne nikogas go nemam videno toa...i toa koj kolku gi legnal vo edna vecer so koja spiel so koja ne...a od pravoslavnite hristijani se ke vidam :D:D:.. i koa ne nzaete nisto ne zborite mnogu....
Бате ја имам двајца(браќа се) другари на кои родителите им се Јеховини сведоци.Е сега овие двајцата демек исто се Јеховини сведоци(пошто за православни не се сметаат).....али бате овие се најпоганите и најлудите луѓе кој ги знам(затоа и ми се другари)....пцујат сушат..поголемиот има добиено 8 конци во глава во тепачка...така да ова твоето не држи баш вода.Според мене се е до карактерот на човек ако е луд ќе биде луд па не јеховин сведок туку и јеховин поротник да се пиши.Ај здраво:helou:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Во Тетово се плашат да досаѓаат и да ѕвонат на врата, знаат какви будали има во Тетово. Еднаш ми дојдоја и им реков да не им се повтори пак.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
е добро бе луѓе, што сте се разјале гомна на темава.дошле луѓето и си отишле.Ако не ве интересира ќе им кажете и сигурно нема нож под грло да ви стават.
Кај мене најмногу ги има тука им е двораната па никому ништо.
Ќе си ѕвонат ќе им кажам не ме интересира и крај.
Циганине што просат да не ви се поинтересни?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom