Која е разликата?

Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Како што кажаа претходно така и јас ја правам разликата помеѓу овие две работи. Сексот го сметам како нешто сто се случува набрзина и е без чувства, а водењето љубов е со емоции. Некако зборот водење љубов ми е помил, поубаво ми звучи.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Значи Тамарче доаѓаме до овој заклучок ВОДЕЊЕ ЉУБОВ САМО СО МАЖОТ/ЖЕНАТА а СЕКС СО КОЈ СТИГНЕМЕ? Лоша дефиниција жими се
Никој не рече така..Сакам да кажам дека во водењето љубов Се осеќат МНОГУ појќе емоциите и размената на нежности.

Не може некого од љубов да го изебеш како луда? Баш од љубов и емоции, да бидеш нешто што потајно си за еден момент? Да сакаш од љубов да го изместиш од зглоб, да му го покажеш стамбол сосе Бардовци, да го направиш да полуди од среќа, да не знае што му се случува? Да осети нешто што никогаш не осетил?

И вице-верса.
До негде си во право..Само, според мене..водењето љубов е многу подобро отколку еден секс..Кажав погоре зошто;)

И како сеа...? Ако е нежно и со чувства - водење љубов, ако е грубо - секс? Па и водењето љубов може да е грубо. И пак со чувствата вклучени де. :)
:nenene::nenene:Самото име кажва дека се работи за нежен чин.


Само секс е кога е чисто остварување на нагонот, а водење љубов кога освен нагонот се замешани и емоциите.

ТОКМУ ова сакав да го кажам!..
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Поубав начин на женско да не се засрами го вика водење љубов,исто е секс и водење љубов.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Ти сексот во порничите водење љубов го викаш?

Кај виде љубов таму?
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
хмм ајде вака
Според мене сексуалниот однос со личноста што ја сакаш без разлика дали е груб, нежен, долг или краток е водење љубов.. Љубовта не исчезнала за време на сексот само затоа што е груб.. или не значи дека мора да било или нежно или грубо па така да можеме да рассудиме дали станува за водење љубов или само секс, може да биде комбинација од двете! може дури и да биде онака најживотинско задоволување на потреби (со личноста која ја сакаш) и потоа цела вечер да ја поминете во мазење, гушкање, љубење, кажување колу се сакате и слично... Значи не е до начинот и времетраењето, грубоста и слично туку до личноста со која го правиш тоа!:pipi:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
сексуалниот однос со личноста што ја сакаш без разлика дали е груб, нежен, долг или краток е водење љубов.. Љубовта не исчезнала за време на сексот само затоа што е груб.. или не значи дека мора да било или нежно или грубо
може дури и да биде онака најживотинско задоволување на потреби (со личноста која ја сакаш) и потоа цела вечер да ја поминете во мазење, гушкање, љубење, кажување колу се сакате и слично... Значи не е до начинот и времетраењето, грубоста и слично туку до личноста со која го правиш тоа!:pipi:
Така е. И на ова мислев во претходниот пост, не знам колку бев сфатена. Штом е со личноста што ја сакаш нема врска грубо/нежно. Пак си е тоа љубов, т.е. водеењ љубов, т.е. секс со чувства или како и да е наречен веќе.


Само секс е кога е чисто остварување на нагонот, а водење љубов кога освен нагонот се замешани и емоциите.
А разликата, би била оваа, и според мене.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Ја тие што ги сакам не мозам само да ги ебам , а тие что не ги сакам не мозам да водам лјубов со нив ...

ебем ти кирилица

Има разлика

Кога не се лјубам со неа дур сум у неа ја дупам , кога се лапаме дур сум у неа и внимавам на неа е воденје лјубов...

Мада и тие Што ги сакам ги ебам понекад , ама тие што не само им превртуем пична жила...
[едитирано leandra]
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Што е битна разликата, што е водењето љубов, а што е сексот,
Најбитно е почесто да се практикува:sekss::je:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
овде повеќе гледам пишат кој колку ебел отколку што кажува разлика.јебига :)
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
разликата е многу мала!најверојатно во чуствата!но јас во основа не верувам во водење љубов!ние сме животни ,а сето тоа е секс!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ја споив темата со постоечката.Пред да отварате нова прво користете го пребарувачот!
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Vodenjeto ljubov ti e nesto posebno, toa ti e cin vo koj sto se vnesuvaat site mozni cuvstva, na eden nacin ja dokazuvas svojata ljubov kon partnerot a i plus se zadovoluvas sebe a i partnerot.Taka da vodenjeto na ljubov ti e vnesuvanje na cuvstva i emocii so ljubenata osoba, a sexot ti e samo zadovoluvanje sebe i nisto poveke...
 
Член од
26 јуни 2008
Мислења
79
Поени од реакции
3
hmm razlika neznam ama bi se odlucila za dolga slatka ljubov
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Дали има разлика меѓу секс и водење љубов?

aleks67 напиша:
pa ne bi rekol bas.
Поентата на форумот е да немаме сите исти ставови. :smir:

-={K-O-R-U-N}=- напиша:
Водењето љубов е вид на секс, ама водење љубов =/= секс.

Водење љубов е нешто прекрасно, преубаво, возвишено, помеѓу двајца вљубени... а сексот е чин помеѓу двајца :)
Абе колку сакаш возвишувај го со зборови, суштината е во тоа дека терминот за интимен чин помеѓу двајца (и повеќе, секој според желбите :icon_lol: ) е дефиниран како „секс“. Ти можеш да го наречеш како сакаш (полово општење, плескање, водење љубов итн.), ама за истата работа станува збор.

Е сега, зависно од перцепцијата, како и од тоа дали си заљубен во сексуалниот партнер и некои други фактори, ти ќе го наречеш „водење љубов“, а јас нема да го поделувам на категории и секое такво искуство за мене ќе биде наречено секс.
Разлика на перцепција е, за тоа како сакаш да размислуваш за работите.:)
selena напиша:
Ne mislam taka sexot za mene e nesto kade sto vleguvas od strast od podignat adrenalin,nesto ke ne moze da trae poveke od 20 min, a dodeka vodenjeto ljubov e nesto nezno milo,sporo se vnesuvas emotivno i gi ima prethodno spomenatite raboti samo vo golema mera i pri vodenej ljubov dozivuvas orgazam zagarantirano a pri sex ne mora da znaci.
Значи водење љубов според тебе е само оној сексуален чин кој ќе заврши со оргазам?
Не би рекла.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Абе ја можам да имам секс со било која, ама да водам љубов само со една! :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom