Која е разликата?

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Пред да ти кажам што мислам, што е со сексот - по тебе? :)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Сексот е грубо изразување на тоа што културните го викаат водење љубов, нема разлики во чувствата
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Hmm секс можам да имам скоро со секоја девојка :) a а да водам љубов со многу малце тоа е разликата
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Пред да ти кажам што мислам, што е со сексот - по тебе? :)
Епа..Водењето љубов е многу појќе искажано со чувства и нежности и бла бла..додека сексот е да речам погруба ствар..Погрубо е се..Сексот можи да трај и 5 мин додека водењето љубов е и галење, мазење..
На пример са..Некој ти речи:-Боооо браат се изе*авмее в крааај..се сексавме на мртво..!Ти одма ќе си помислиш дека било диво, некако набрзински без некој посебни чувства..
Не велам дека водењето љубов не е сексање, ама во него се вклучени голем број емоции и нежности и трај многу подолго од еден обичен секс:)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
koga ke recam vodenje ljubov me asocira na sex od ljubov kade preovladuvaat cuvstava..... a sexot :toe: me asocira na kako da recam...sex bez ljubov....samo onaka zadovoluvanje na fizicki potrebi.... i dvete se ista rabota normalno ista tehnika :) ama sepak so samoto izgovaranje na "sex" ili "vodenje ljubov" osekam razlika.....:pipi:
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Според мене водењењ љубов е со онаа која ти значи а секс со секоја останата
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Значи Тамарче доаѓаме до овој заклучок ВОДЕЊЕ ЉУБОВ САМО СО МАЖОТ/ЖЕНАТА а СЕКС СО КОЈ СТИГНЕМЕ? Лоша дефиниција жими се
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Епа..Водењето љубов е многу појќе искажано со чувства и нежности и бла бла..додека сексот е да речам погруба ствар..Погрубо е се..Сексот можи да трај и 5 мин додека водењето љубов е и галење, мазење..
На пример са..Некој ти речи:-Боооо браат се изе*авмее в крааај..се сексавме на мртво..!Ти одма ќе си помислиш дека било диво, некако набрзински без некој посебни чувства..
Не велам дека водењето љубов не е сексање, ама во него се вклучени голем број емоции и нежности и трај многу подолго од еден обичен секс:)
Не може некого од љубов да го изебеш како луда? Баш од љубов и емоции, да бидеш нешто што потајно си за еден момент? Да сакаш од љубов да го изместиш од зглоб, да му го покажеш стамбол сосе Бардовци, да го направиш да полуди од среќа, да не знае што му се случува? Да осети нешто што никогаш не осетил?

И вице-верса.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ја осеќам дека 99% од постовите ќе бидат едно исто само другачие кажано:pos:

Секс е само едно незначајно сексуално искуство со девојка/дечко,а водење љубов е кога тоа го правиш со чувства,со некој што ти значи во животот,кога духовно се поврзувате(ах,забегав ја:))...ма да ретко кој и тоа го нарекува "водење љубов".:)
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Епа..Водењето љубов е многу појќе искажано со чувства и нежности и бла бла..додека сексот е да речам погруба ствар..Погрубо е се..Сексот можи да трај и 5 мин додека водењето љубов е и галење, мазење..
На пример са..Некој ти речи:-Боооо браат се изе*авмее в крааај..се сексавме на мртво..!Ти одма ќе си помислиш дека било диво, некако набрзински без некој посебни чувства..
Не велам дека водењето љубов не е сексање, ама во него се вклучени голем број емоции и нежности и трај многу подолго од еден обичен секс:)
И како сеа...? Ако е нежно и со чувства - водење љубов, ако е грубо - секс? Па и водењето љубов може да е грубо. И пак со чувствата вклучени де. :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Само секс е кога е чисто остварување на нагонот, а водење љубов кога освен нагонот се замешани и емоциите.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Seks...vodenje ljubov kako i da go kazes se znae kon sto vodi...iako se soglasuvam deka seks mozes so sekogo da imas no stadiumot vodenje ljubov se steknuva ponatamu :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom