Мачки (општи дискусии)

Член од
15 ноември 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
Aa Oбожавам мачкии :back: Сум имала мн..ама сите завршиле трагично :icon_frow Последното маче што го имав беше женско.Се викаше Росалинда :) ( Малку необично име за мачка ама..нема врска :) ) Околу 1 год беше со нас ама ја згазија. Баш бев за Ск и кога си дојдов ми кажаа дека ја згазиле :(...Од тогаш повеќе не сум имала маче
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
Ја па поише преферирам мачка со црно бела шара, може и накај крем да иде малце поише, да се вклапаат со тепихот у дневна, размислувам за нешто вакво
инаку во Струмица и на југот уште попозната како мачка апачка
ти 100% сакаш да имаш мачор како мојот.....прав камелеон е :pos2:
 

Gohan

I (L) Fußball
Член од
14 февруари 2009
Мислења
420
Поени од реакции
14
Be,ne si stavajte na glavata problemi,imav 100 macki mi umrea,od togas ne sum zemal macka so samo maka ke mi e ..:toe:
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Сакам мачки и кај баба ми имам 2 една обична и една персиска.
:salut:
 

Gohan

I (L) Fußball
Член од
14 февруари 2009
Мислења
420
Поени од реакции
14
Koga ke mu polijam malku voda koga ke zema da greba,tesko ponekogas go banjam,a toa ne e prirodno,on/a sami se banjat..
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Де бе у радовиш нека се најде некој да ми даде ма4кааааа.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Јас многу сакам мачки, но откако ми почина Мари-мачката што најмногу ја сакав на цел свет, не знам дали сум подготвена да имам ново маче, т.е и да имам не ќе можам да го сакам исто толку како Мари :nesum:
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Чував една Сијамка коа бев помал и одкрив дека сум бил алергичен :(. Коа ја гњавев поеќе време почнуваа да ме чешаат очите, па после да ми солзат, да кивам и сл....од тогаш неам чувано маче, а имам огромен мерак за мачки(и кучиња). Се надевам некој ден магично ке ми помине и ке можам да си го остварам сонот, да чувам дома маче и куче шо нема да се караат :):)
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Obozavam Ragdoll i Bengal :)

Ragdoll:





Bengal:







Ko kje iam pari za troshenje kje si kupam po edno od ovie :) Samo sho ne se eftini .. bar tuka ne se :S
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Јас дома имам 2ца мачори :) ги обожавам !

Овој е неполна годинка ( некаде 8,9 месеци, го најдов пред врата во кутија :) некој сакал да ме изненади ама и ден денеска не можам да дознаам кој е, го викаме газе по паметот на сестра ми )





И Марко кој има 15 години ми го подари тетка ми :)



 
Член од
23 декември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
3
Sakam da zemam mace doma, imam nova kozna garnitura,i se plsam od demoliranje na istata.Pa Ve molam Vie sto imate milenicinja macki da mi kazete kako go resavate toj problem, i kade mozam da najdam sijamsko ili angorsko mace(masko da bide).Ako ima nekoj koj prodava da mi pise pp.pozdrav:smir:
 
А

Александра Д.

Гостин
Многу сакам мачки, и ги чувам уште од мали нозе.. Сега моментално имам 1 маче и ми се вика Midnight ...
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom